Не иска по корем

  • 7 312
  • 20
На консултация педито каза да слагам бебчо всеки ден по корем, за да започне да си вдига главичката и заяква вратлето, обаче сложа ли го, той почва да врещи и грам не я повдига, какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Не го насилвай и пробвай постепенно.
Синът ми и досега понякога не обича да стои по корем.
Виж целия пост
# 2
МНого бебета са така, не се притеснявай
Въпреки това го слагай за по мъничко
Може да е за една две минутки
след няколко часа пак така за минутка две
ще свикне, а е полезно
и Таня много протестираше на вашата възраст, но аз я слагах въпреки това преди всяко хранене за по 5мин по корем, защото така се изкарва въздуха от стомахчето и намаляваха малко коликите
Виж целия пост
# 3
И Елица не искаше да я слагам по корем, нещо не й харесваше, ела сега да видиш като се обръща от гръб на корем и обратно - няма спиране
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Anita_79
На консултация педито каза да слагам бебчо всеки ден по корем, за да започне да си вдига главичката и заяква вратлето, обаче сложа ли го, той почва да врещи и грам не я повдига, какво да правя?


Изобщо не мъчи детето. Цоко хич не обичаше и изобщо не съм го слагала по корем. Пъшкаше като парен влак. Нашата тъпа педиатърка все дрънкаше що не си държал главата (като беше на два месеца) изправена като е по корем. Ама той си я изправи сам на 3 месеца и какво като е по-късно? Всяко дете си се развива различно. Ането пък много обича да седи по корем и си я повдига по малко, ама педиатърката пак не е доволна, повече трябвало да я държи изправена. Бе яяяя.... На един месец и половина вече трябвало да седи с изправена глава като е по корем. Я оставете децата да се развиват естествено, всяко нещо с времето си.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Anita_79
На консултация педито каза да слагам бебчо всеки ден по корем, за да започне да си вдига главичката и заяква вратлето, обаче сложа ли го, той почва да врещи и грам не я повдига, какво да правя?


spokoino,moiat zapochna sled 4 ia mesetz.Sega e kato pumpal Simple Smile
Виж целия пост
# 6
хора, не е въпроса да се научи просто бебето да си вдига главата, ей така като някакво умение
поставянето по корем укрепва и усъвършенства мускулатурата както на вратлето, така и на гърба, на ръчичките на крачетата...
помага за правилното развитие на гръбначния стълб, за правилната поза на бебето... полезно е за много неща
дори има изследвания, които доказват, че е свързано и с доброто храносмилане
не е просто едно умение, което рано или късно ще се усвои
не го приемайте като някакво мъчение за бебето, на тях в началото всичко им е трудно
Виж целия пост
# 7
И Дани в началото не искаше,но после като свикна само по корем искаше да бъде, и вече на 5 месеца се въртеше като пумпал.
T o n i - много хубаво изказване newsm10 , моето мнение е абсолютно същото
Виж целия пост
# 8
Моето момиченце мрази да стои по корем - къса се от рев. Това си е направо наказание за нея. Но аз упорствам и всеки ден , след баня и след гимнастиката я оставям по корем. Опитвам се да привлека вниманието й като заставам пред главичката, да я повдигне, за да ме види. И днес успяхме! Вдигна си я спокойно и я задържа около минута. После си я гушнах и си гукахаме развълнувани от новото постижение People Angel
Виж целия пост
# 9
И Ради не искаше да стои по корем  Laughing
Не насилвай бебо, пробвай пак сред 1 седмица  Laughing
Аз слагах играчки пред нея, но ние бяхме и малко по-големички  Laughing
Виж целия пост
# 10
Защо трябва да го насилваш? Shocked
Гледам, то е на месец и нещо, прекалено малко е, не го мъчи. Няма да остане - след някоя и друга седмица самО ще иска да стои по корем. Но когато то е готово zа това.
Моят син имаше период, в който само по корем с вирната нагоре глава се воzеше в количката. Но мисля, беше около 3-4 месец.
Виж целия пост
# 11
Габи и сега не обича да лежи по корем. Забива носле в леглото и почва да плаче.
Опитай след известно време и не го насилвай.
Виж целия пост
# 12
До дете е.
Дани не искаше изобщо, пищеше при всеки опит. Говореха ми какво ли не, било добре за развитието, бла-бла. Ей го, сега си е съвесем нормално дете, нищо му няма. Ама нали ми беше първо, шашках се като луда. Мислех, че не се развива добре и какво ли не още.
Сега Руби от едномесечен като го сложа по корем, може да седи минути и си вдига главата много високо. Просто му е кеф.
Моя съвет е: не насилвай детето, нищо няма да му стане ако по-натам си развие мускулчетата.
Виж целия пост
# 13
Моята дъщеря е на 7 месеца и от самото начло ненавижда да стои по корем. Вече си седи седнала без проблем, но като падне по корем надува гайдата:) Естествено и не може да се обръща от гръб на корем. от корем на гръб може да се обръща, но повечето време вместо да си се обърне сама почва да врещи сърцераздерателно. Много се притеснявах дълго време, че не може да се обръща, обаче напоследък реших да я оставя да прави каквото и се иска:)
Виж целия пост
# 14
Като заместител на слагането по корем, можеш хванеш детето с ръка през гърдичките и под мишниците, като е леко наклонено напред и просто го дръж така, а също и да го слагаш по корем на краката си и да го придържаш пак с ръка през гърдите. При тези пози главата леко виси надолу и детето инстинктивно се мъчи да си вдигне главата и пак се упражняват мускулите на врата, раменете и гърба. Дано разбра, защото не можах да го напиша по-добре Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия