Царевични гризки

  • 3 465
  • 5
Не знам, дали темата е точно за тук, но не измислих по-подходящо място.
Можете ли да ми кажете как се приготвят царевичните гризки (пръчици, зрънчо или както им казвате), т.е. пържат ли се, пекат ли се или нещо друго?
Виж целия пост
# 1
гледах филм по една телевизия за тяхното производство и там ги пържеха,като чипса
Виж целия пост
# 2
В момента работя във фирма, която произвежда царевични пръчици (гризки). Технологията им на производство трудно може да се обясни с няколко думи. Има специална машина в която се смесва гриса с подправките, след това в друга машина се изсипва вече овкусения грис, в един дозатор се сипва олио и всичко се върти в голям барабан. Процеса не може да се нарече точно- нито е печене, нито е пържене  Rolling Eyes охх трудно ми е да обясня, в понеделник ще питам колегата, който работи на тази машина за повече подробности. Дано съм помогнала поне малко.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Jenny_71,
Можеш ли да кажеш при каква температура се обработват тези царевични пръчици. Това според мен е по-важно, отколкото самата технология, защото точно високите градуси при кулинарната обработка прави храната не толкова полезна (в някои случаи и канцерогенна).
Виж целия пост
# 4
Аз пък се интересувам дали се слагат изкуствени оцветители newsm78
Виж целия пост
# 5
Да, слагат.Вчера си взех едно Зрънчо и вътре пишеше че има оцветители и 2 Ета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия