koli4estvoto mliako

  • 1 497
  • 12
Kolko e minimalnoto koli4estvo mliako na den ,koeto bebok triabva da izpiva .zastoto imam problem moeto bebe e na 4-meseca i pie edva 300ml. adaptirano mliako.kato na obiad hapva zelen4ukovo pure.
Виж целия пост
# 1
когато Виктория беше на 4 месеца пиеше 4 пъти на ден по 120мл адаптирано мляко, като на обяд ядеше зеленчуково пюре, като се опитвах да я дохранвам с мляко. но си спомнян че имаше един период от време, когато беше на около 4 месеца и половина, отказа да пие мляко. едва изпиваше около 60-70мл на хранене. използвах какви ли не трикове за да я накарам да яде, плодово пюре в млякото, бишкоти, смених дори млякото, но без резултат. ходихме на лекар и ни казаха, че по принцип слез 3 месеца имало такъв период в който някой бебета отказват да ядат, но след това си нормализират отново режима. и при нас стана така. след около седмица, всъщност не помня дали беше толкова, започна да яде отново.  мисля че трябваше да ядат минимум по 500мл.
Виж целия пост
# 2
bebo ot sredata na 3-tia  mesec spria da iska mliako pediatyrkata me posyvetva da uveli4a intervala m/u hraneniata.dori preminah ot Aptamil1 na Aptamil2 po rano .efektat be6e to4no do prdi niakolko dni.ako sutrin kogato se sabudi izpie 120ml.,to zadaljitelno si propuska hraneneto prdi obiad.a za plodovite koito davam sleobiad slagam suho mliko kolkoto za edno hranene i razbarkvam.
beb4o na 2 meseca pie6e po tolkova.neznam kakvo da napravia.blagodaria vse pak .
Виж целия пост
# 3
Ние пием по 200 мл 4 пъти + 1 път 140-150 мл с 60-70 г плодово пюре. Интерсвалите са около 4 ч.(5-9-13-17-21 или 4-8-12-16-20)
Но и на мен отвреме на време ми е отказвал млякото, но само за 1-2 дни (пие по 1/2 до 2/3 от количеството което му се полага)
Виж целия пост
# 4
Само да отбележа, че ние също сме на Аптамил. Дори днес я пробвах вече с 3-ката. Когато Виктория отказа млякото, също си помислих, че трябва да разредя храненията, но и това не помогна. Сутрин си пиеше също по 120мл, но през деня едвам я карах да изпие по 50-60мл, бях много притеснена, защото тя откакто се е родила си беше много лакома, и точно за броени минути си изпиваше всичко.  В един момент се оказваше, че само сутрин , около 6 часа пиеше млякото, към 11 много трудно изяждаше около 90гр. пюре, около 120 зеленчуково към 14, около 90мл. мляко към 18, и вечер млякото го пиеше единствено когато се унесе, вече полузаспиваща. Когато ходихме на преглед нашата лекарка ми каза да започваме с кисело мляко, защото след Аптамила, което било доста калорично мляко, не ще пие никакво друго адаптирано мляко. Но аз не исках да рискувам толкова от рано с киселото мляко, и си продължих така изнервящите опити да пие Аптамил. Каза че е нормално да минават през такива периоди на загуба на апетит, и ако наддават добре, са весели и жизнени няма място за притеснение.  Наистина мина време и започна пак да яде. Дори и сега има дни в които не иска да яде почти нищо, но на следващите като чи ли си наваксва всичко. Ако бебока е добре, весел е не мисля че трябава да се притесняваш, имай търпение, всичко ще се оправи. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
И при нас е голям зор с млякото, всеки път е битка  #Crazy Даже съм се замислила дали да не го сменя и смятам да захраня, та дано да прояде, ама сега като гледам не сме само ние. Докато бяхме на Аптамил си хапваше добре, сега с хипоалергенния Милумил е голям зор. За референции, средно хапваме по 650 мл. на ден, но това е с рев, държане и на двете ръце, за да не бута биберона и натискане на бибата в устата. Накрая ще си направя детето злоядо, ама като ме е страх, че не яде достатъчно....Ако оставя на нея, ще яде по 450 на ден.
Виж целия пост
# 6
На вашите месеци хапвахме около 650-700мл. мляко.
Виж целия пост
# 7
между другото ако искаш пусни търсачката, тъй като тази тема е била обсъждана доста често
Виж целия пост
# 8
Цитат на: mkp
И при нас е голям зор с млякото, всеки път е битка  #Crazy Даже съм се замислила дали да не го сменя и смятам да захраня, та дано да прояде, ама сега като гледам не сме само ние. Докато бяхме на Аптамил си хапваше добре, сега с хипоалергенния Милумил е голям зор.


Милумила е доста по гъст.Ние на вашата възраст имахме същия проблем и аз се чудих да захранвам или не,но с времето всичко се оправи.С какъв биберон даваш?
Виж целия пост
# 9
ako si podobri hraneneto ste vi pi6a.blagodaria
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Radina
Милумила е доста по гъст.Ние на вашата възраст имахме същия проблем и аз се чудих да захранвам или не,но с времето всичко се оправи.С какъв биберон даваш?


Двойката на Авент. Чудя се, ако сменя с тройка или чертичка, дали ще има ефект?
Виж целия пост
# 11
Цитат на: mkp
Цитат на: Radina
Милумила е доста по гъст.Ние на вашата възраст имахме същия проблем и аз се чудих да захранвам или не,но с времето всичко се оправи.С какъв биберон даваш?


Двойката на Авент. Чудя се, ако сменя с тройка или чертичка, дали ще има ефект?


Купи си направо чертичката.Аз след 2-та, купих и 3-ка и 4-ка,но нямаше ефект. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Скоро имаше тема, че до една годинка количеството мляко и млечни продукти, което приемат бебоците, трябва да е минимум 500 мл! Иначе не било добре за мозъчетата им.
Пусни търсачката и ще прочетеш подробности Grinning .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия