Вродена анемия и какви изследвания занапред?

  • 2 639
  • 1
Здравейте, д-р Слънчева! Дъщеря ми е на 6.5 месеца, родена е 1700гр. в 35 г.с., правена е ПКК на 6 месеца
   HGB ( Хемоглобин ) 117
  RBC ( Еритроцити ) 6.31
   HCT ( Хематокрит ) 0.35
 WBC ( Левкоцити ) 16.3
 MCHC ( ср.конц.на Нgb в еритр ) 333
 MCH ( ср.Hgb съдърж. в еритр. ) 18.5
  MCV ( ср. обем на еритроцитите ) 55.6
 PLT ( Тромбоцити ) 565
 MPV ( ср.обем на тромбоцита ) 8.0
 RDW% ( Девиация на еритр. р-ие ) 19.9
 LYMF ( Лимфоцити - бр ) 7.3
  GRAN ( Гранулоцити - бр. ) 8.5
 MID ( Междинни по обем клетки - бр.) 0.5
  LYMF% ( Лимфоцити - % ) 44.5
 GRAN% ( Гранулоцити - % ) 52.2
  MID% ( Междинни по обем клетки - % ) 3.3
,педиатъра не я хареса и след два седмици отново ни прати на изследване:
Er 6.16, Hb 113, Hct 0.39, Leu 11.0, Tr 630, MCV 61, MCH 18.2, MCHC 29.8; Морфология на еритроцити в кръвта-визулано микроскопско изследване -микронормоанизоцитоза, анизохромия, полихромазия.
Резултатите са гледани от двама педиатри, едната казва вродена анемия, а другата да бързам със захранването с жълтък и месо, поради това че е недоносена. След две седмици пак сме на изследвания и най-вероятно ще ни насочат към хематолог.
Въпроса ми е, към какви изследвани бихте ни насочили и за какво може да се съмнавяте възоснова на тези резулатити? Абсолютно наясно съм, че не може да поставяте диагнози.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Ами аз изобщо не съм съгласна с диагнозата анемия, аоще повече вродена.  #Crazy Морфологията на еритроцитите не говори за вродена анемия. Тези изследвания са напълно нормални за дете на 6 м. когато стойностите на хемоглобина са в най-ниската си граница. Добре е да започнете действително захранването и даването на жълтък и месо.
.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия