Въпрос към майките на деца родени в USA!

  • 902
  • 7
Здравейте на всички майчета, които са родили бебчетата си в САЩ.
Въпросът ми е има ли нещо  такова като майчински или помощи за децата родени в САЩ.
Една приятелка ми каза че нейна приятелка е била на студентска виза в САЩ и се запознала с българин там на същата виза. Женят се и имат дете. Сега и двамата са си в България но получавали месечно издръжка за детето, която им се превеждала по банков път. Има ли такова нещо изобщо или са ме заблудили? Моля който е наясно по въпроса да си даде мнението!
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравейте на всички майчета, които са родили бебчетата си в САЩ.
Въпросът ми е има ли нещо  такова като майчински или помощи за децата родени в САЩ.
Една приятелка ми каза че нейна приятелка е била на студентска виза в САЩ и се запознала с българин там на същата виза. Женят се и имат дете. Сега и двамата са си в България но получавали месечно издръжка за детето, която им се превеждала по банков път. Има ли такова нещо изобщо или са ме заблудили? Моля който е наясно по въпроса да си даде мнението!
Благодаря ви предварително!

Едва ли някой ще е наясно, освен ако не е в същата ситуация.
Аз не съм чувала да се дават някакви помощи за бебета (деца), освен под формата на безплатна здравна застраховка,  и (или)  купони за храна за бедни.
Виж целия пост
# 2
Благодаря много!
И аз не съм чувала затова много се учудих като ми го казаха това.
Аз също съм чувала че до годинката им дават безплатна формула, а след това им дават
купони за мляко и храна.
Та все пак благодаря!
Виж целия пост
# 3
Здравейте на всички майчета, които са родили бебчетата си в САЩ.
Въпросът ми е има ли нещо  такова като майчински или помощи за децата родени в САЩ.
Една приятелка ми каза че нейна приятелка е била на студентска виза в САЩ и се запознала с българин там на същата виза. Женят се и имат дете. Сега и двамата са си в България но получавали месечно издръжка за детето, която им се превеждала по банков път. Има ли такова нещо изобщо или са ме заблудили? Моля който е наясно по въпроса да си даде мнението!
Благодаря ви предварително!

Това абсолютно не е вярно.
Единствените помощи могат да бъдат WIC, купони за храна и ако са в някой по-социален щат, детето може да има медикейд /кидкеъ, етс./

При нас, например децата /граждани на САЩ/,  на студенти, нямат право даже и на безплатна медицинска застраховка. Гледа се само статуса на родителите.

А за cash assistance - да се вземе е много трудно, плюс е толкова малко, че не си струва и коментирането. А, изпращането му в Бг, граничи с фантастика  Shocked
Виж целия пост
# 4
Ето така се създават градските легенди  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Естествено, че е вярно. Освен безплатна формула първата година на всяко новородено се дава детска издръжка, майчински за майката и татковски за таткото!  Laughing  Mr. Green

Няма такова нещо. Няма майчински, помощи, дневни, нощни, и каквото и да е друго. В таз страна нищо безплатно няма.
Виж целия пост
# 6
Е, не сте съвсем прави Simple SmileДо 2 годишна възраст бебките могат да получават купони за храна по програмата WIC http://www.fns.usda.gov/wic/ от местния отдел на на базата на доходите на семейството.Могат да се получават храни като формула,мляко,каши,яйца и други необходими от първа ръка храни.Ако се отиде в местния център на Department of Human Services може конкретно да се разговаря със социален работник за финансова помощ както и да се потърси помощ за включване в 8-ма програма за квартира.Поне в Илиноис е така:) http://www.dhs.state.il.us/page.aspx
 Laughing
Виж целия пост
# 7
Благодаря Ви изключително много мили майчета!
Бях почти сигурна, но Вашата информация от първа ръка ме извади от невидението.
  :hug:Thanks a million! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия