Какво очаква(х)те в болницата?

  • 2 128
  • 59
Много теми има за това как не сме доволни от този или онзи лекар, акушерка,  болница.
Постоянно почти чувам оплакващи се жени,  че отношението в болницата било отвратително, условията- мизерни и т.н. Интересно ми е какво очаквахте като  влизахте в болницата- като отношение, като условия.
Темата не е, за да плюем този или онзи как не си гледат работата!! По-скоро е такава, която да  опише какви са ви били  очакванията когато сте влизали да раждате.
Знам че бременните са доста чувствителни към отношението към тях и едва ли не очакват да са центъра на Вселената. Сблъсквайки се с реалността, обаче, са твърде разочаровани.
Сигурна съм, че тук влизат и четат доста от лекарите и акушерките, които са ви израждали и предстои да израждат още хиляди бебета. Ако условията в болниците не могат да се променят, то поне отношението е в ръцете на работещите в тях.
Та, какво очаква(х)те от престоя си в болницата, освен излизането с живо и здраво бебче?
 
Виж целия пост
# 1
Очаквах отношението на акушерките, които гледат бебета, да е като на акушерките в родилното.
Очаквах да няма хлебарки. И да е по-чистичко.
Очаквах в епикризата да пишат истински неща.
Става въпрос за Тина Киркова. Държа да отбележа, че като цяло съм доволна. Сигурна съм, че всички болници имат трески за дялкане, уви.
Виж целия пост
# 2
Раждах в АГ Варна и според градските легенди очаквах ужасно отношение, мизерия, хлебарки в бебешките кошчета. Смятах, че целият персонал ще се състезава да ми крещи и никой няма да го е грижа за мен, затова и имах уговорка с лекар. Поне на някой да му пука за мен като му плащам. Това, което получих драстично се размина с очакванията ми. Всички бяха изключително мили с мен, обръщаха внимание и на най-наивните ми въпроси. Говориха си постоянно с мен и се опитваха да ме разсейват всячески от предстоящото. Не казвам, че съм била центъра на Вселената, но получих едно напълно нормално отношение. По повод на битовите условия, да не е луксозно, но пък се чистеше всеки ден и беше напълно поносимо на фона на ситуацията в цялата ни мила Родина.  Та това е, очакванията ми се разминаха с действителността, но в положителна насока.

ПП С целият си пост не искам да кажа обаче, че няма място за положителна промяна там. Има естествено какво да се желае. Доста от неонантолозите например наистина са груби и не обръщат внимание на майките, но с малко настояване всичко се постига.  
Виж целия пост
# 3
Раждах в родилен дом Русе. За нещастие по стечение на обстоятелствата бях преместена в изолатора. Какъв беше ужасът ми като установих, че в импровизираната баня тече само студена вода и то от чучур горе - мокриш се изцяло. Банята е отделена от тоалетните с найлоново перде, достигащо до към половин метър от земята. Прозореца в помещението на банята и тоалетната не се затваря, но не се и притваря, защото там винаги има циганки да пушат. Няколко пъти обръщах внимание на сестрите за това. Промяна няма. На леглото в стаята може да се ляга само на един мръсен парцал, за да не се цапат “чистите” чаршафи. Под парцала има найлон - допълнително спарва и увеличава “удоволствието”. Аз си позволих да махна парцала и последва скандал от старшата сестра, че им цапам чаршафа. В такъв момент не съм се сетила да си донеса мои чаршафи. На магарето при преглед не се слага нищо, нито пък се почиства, ако не си поискаш изрично, ама и тогава ти се чудят за какво ти е, “то е чисто”. Получих и други екстри, няма да изброявам, защото не виждам смисъл и съм сигурна, че нищо няма да се промени. Не съм очаквала нито повече, нито по-малко. Всичко е точно.
Виж целия пост
# 4
Намесвам се докато не се е изродила темата. Идеята ми беше не да описвате какво е било докато сте били в болницата, а какво сте очаквали да намерите там. sharli правилно е схванала какво имам предвид.
Аз ще се включа малко по-късно.
Виж целия пост
# 5
Не съм имала никакви очаквания. Но не предполагах, че леглото ще е толкова твърдо hahaha Joy Joy Joy

П.П. Много съм доволна и от отношението в болницата и от самото раждане Peace
Виж целия пост
# 6
Аз бях достатъчно зрял човек с опит и не очаквах нищо повече или по-малко от онова, което видях и получих. И тъй като бях протеже на любимия доктор на всички сестри, акушерки и санитарки, то получих и съответното любезно и приятелско отношение от всички. Но не видях пък да се държат лошо, с пренебрежение или изобщо по по-различен начин с останалите родилки.
Виж целия пост
# 7
И аз не знаех какво точно ме очаква...
Най-гадното беше, че часовника в родилна зала и този в пред-родилна не работеше.... раждах в 3:00 през нощта, а при тези силни болки човек наистина си мисли че времето е спряло.

Очаквах малко по-подробни обяснения и помощ от персонала относно това как да кърмя детето си.
Сутрин на визитациите се чувствах като обект на изследване, а не като човек - изреждаха се около 2-3 доктора и опипваха корема / дали се прибрала матката/  и гърдите ми / дали имам коластра/ подред което много ме ядосваше.
На втория ден след като родих на всички родилки донесоха бебетата за кърмене,а моето не и никой нищо не ми каза. Прилоша ми от притеснение станах и тръгнах да я търся... е видях две пищящи бебета / едното беше моето/  в детско отделение на които правеха имунизации. Като ме видяха педиатрите ми се развикаха, а аз на свой ред почнах да викам защо никой не ме е предупредил че ще донесат дъщеря ми след имунизацията, да не се притеснявам и да си мисля ужасии.
Е това много ми липсваше - информация какво става с детето ми....
Виж целия пост
# 8
Очаквах акушерките към бебенцата да са по любезни и както и очаквах някой да дойде и да ми покаже как да започна да кърмя, а не това да ми го показва една мила санитарка, която видя че се мъча и ми помогна. Иначе като цяло съм доволна, раждах в Тина Киркова си бях платила за ВИП стая.
Виж целия пост
# 9
Очаквах да не оставят детето ми да заспива уповращано,а го оставях доста пъти така. Очаквах когато започна един път, когато беше в легълцето при другите бебета и кога  започна да се дави защото след като го дохраниха нито я оригнаха,а я тръснаха на легалчето,защото акушерката имала много за писане,да й обърнат веднага внимание,а не "Дай първо 2 памперса,че днес не си давала",а след тази реплика като се развиках.Акушерката ми каза да си мълча щото иначе като се събудя на сутринта можело бебето ми да е с разбита глава.Очавах през ноща акушерката,която беше нощна смяна,да не забие някъде и да остави децата на отворен прозорец(влязохме с едно майче да го затворим така и не можахме да я намерим),а на другата сутрин децата,който бяха до прозорежа бяха на антибиотици.И много други случки не очаквах,но ми се случиха.Раждах в АГ-Русе                           
Виж целия пост
# 10
Когато ми се наложи да лежа за задържане в Майчин дом, бях прекалено наивна, нямах никакви очаквания, освен да получа помощ, не ме прегледаха 3 дни!!! това ме отрезви и ме накара за самото раждане да проуча всичко предварително, а не да очаквам.


Исках:
- нормално отношение, а не да се държат все едно не съм там
- мъжът ми да има достъп до мен и бебето (включително в реанимация) и да ни види веднага след секциото
- вида на упойката при секцио да я определем аз
- да пропусна клизмата
- стаите да са с по 2, максимум 3 жени
- да имат самостоятелен санитарен възел и баня

Всичко се оправда  Grinning

Имам още едно желание - да присъства таткото, но не исках да ходя в частна болница тогава ...
Виж целия пост
# 11
Аз май ще бъда първата, която ще опише какво очаква:

Очаквам чистота,
внимание от персонала,
отговори на въпросите ми,
въпроси дали искам да се направи дадена процедура, преди да е била направена,
оборудвана стая с всичко нужно (чаршафи, нощници и т.н.),
редовни и адекватни визитации от лекаря,
помощ при кърмене и др. грижи за бебето,
да съм постоянно с бебето и
таткото да може да бъде с нас.

Насочила съм се към Токуда, за там са и очакванията ми.
Виж целия пост
# 12
Нямах абсолютно никакви очаквания и останах с прекрасни спомени от акушерки на родилки и бебета,санитарки/една ромка Анита ме раздвижи три часа след секциото,а беше една дребна женичка 50 кг,а аз 70 Blush/ и лекари,абе 100 деца да родя все там ще отида.Хубава тема!
Виж целия пост
# 13
Най-гадното беше, че часовника в родилна зала и този в пред-родилна не работеше....
а и при мен, добре че имах в себе си иначе направо Crazy
Виж целия пост
# 14
много съм доволна от престоя ми в мд във Варна.толкова мили и готини акушерки не съм си и представяла,че може да има.а за условията -чисто и приятно.чак не ми се прибираше!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия