Кърмене и настинка

  • 1 651
  • 26
Ох мами да ви питам,че ми дойде и таз гад до главата.От два дена смърчам якооооо.Главата ме цепи...ужас.За мое щастие все още кърмя, но вече само преди лягане -вечерта.Питах педиатърката неможело да приемам нищо освен капки за нос и вит.С, но не става мамка му.Вече се чудя дали е настинка или рино-вирус.Според една мама която също кърми мога да пия и парацетамол.Какво да правя ,спасете ме от мъки  newsm45 newsm17
Виж целия пост
# 1
И аз докато кърмех дъщря си се бях осополивила. Пиех аспирин с вит. С, слагах капки за нос. Бебето обаче не се разболя.
Но ако се чувстваш много зле и е необходимо да приемаш по-силни лекарства, то по-добре е временно да спреш да кърмиш и да минете на АМ, но да се цедиш в часовете за кърмене, за да не ти спре кърмата.
Виж целия пост
# 2
Аз също знам, че може да пиеш парацетамол. Така е първите два дни, после ще се подобриш. Щом и главата те боли пийни парацетамол (за него пита ли педиатърката). Друг вариант е да се лекуваш с бабешките рецепти- сок от лук в носа и там какво ли още не.
Желая ти бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 3
Не всички капки за нос може да се слагат по време на кърмене,имай предвид!
Парацетамол можеш да пиеш.
Можеш да си правиш инхалации с лайка и сода.Физиологичен разтвор също можеш да слагаш без притеснение.
Виж целия пост
# 4
Абе не съм чак толкова зле.ТРае се !!!Щом успях да овършея къщата да нахраня детето и да стоя на стола пред монитора и да ровя в нет-а.Просто се се страхувам да не се влоша.В носа си накапах Muconazal .Парацетамол ще пийна ако стане нетърпимо.Благодаря ви момичета , че ми обърнахте внимание Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Моят съвет е да си купиш ампули витамин C, изпий една сутринта, и една вечерта. Аз бях като теб - с главоболие (пих парацетамол), запушен нос и кашлица. От 2 ампули+много чайове се оправих за около 4 дни. Аз също кърмя, желая ти бързо оздравяване.А това за сокът от лук в носа е много ефикасно - пресича хремата веднага
Виж целия пост
# 6
Олеле много страшно ми звучи.Слагала съм ракия, витамин С, правила съм инхалации, но сок от лук ми звучи.....малко като нощен кошмар.Ма кво да се прави?Щом го препоръчвате ще стискам зъби и ще се олучвам.
А осцилококцинум.....?Какво ще кажете ?А?
Виж целия пост
# 7
Давай с бабини лекове!
В носа зехтин или лук-гадно е, но много ефикасно!
За глава-точков масаж- вземи едно ластиче и го скъсай да стане като връзка, започни да го намотаваш около последната сгъвка на всеки пръст(преди нокътя) на едната и после на другата ръка.Примерно започваш от палеца, намотаваш държиш няколко секунди и пускаш, после показалеца и така.До 10 мин някъде трябва да те отпусне.Може да пиеш и парацетамол.
Можеш спокойно да взимаш осцилококцинум.
Дано да се оправиш бързо!  Praynig 
Виж целия пост
# 8
пробвай с Осцилококцинум И Коризалия за хремата, аз много добре се повлиявам от тях. Иначе за хремата съм чувала, че може да се капе прясно изцедена кърма в носа и много добре действало:peace:
Виж целия пост
# 9
Пий Фервекс мисля, че ще ти помогне а за носа опитай със Стеримар.Ако пиех други лекарства наистина не е добре да кърмиш през този период.
Виж целия пост
# 10
Абе той стеримара не е за лечение ами само да почисти ноздрите ако има "пипита" Embarassed
Виж целия пост
# 11
Сок от лук-действа безотказно!
Виж целия пост
# 12
Пий Фервекс мисля, че ще ти помогне а за носа опитай със Стеримар.Ако пиех други лекарства наистина не е добре да кърмиш през този период.
Аз не бих рискувала с Фервекса
Виж целия пост
# 13
Фервекса си е Парацетамол и витамин Ц. Пий си още отсега Парацетамол, няма никакъв проблем, дори на бебета над 2 месеца се дава, само че с малка концентрация. Оцилококцинум също може да ти свърши добра работа (той също може да се дава на бебета). Иначе щом къкрмиш, е трудно бебе да прихване, не се притеснявай за това!
Виж целия пост
# 14
В листовката на няколко места пише да не е дава на деца под 15 години, какво остава за бебета!Производителя се е застраховал и е упоменал изрично, че не е препоръчително да се приема при кърмене и бременност!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия