как да се справим с коликите ????

  • 8 473
  • 30
....... и до колко това е възможно,,,,, нормално ли е да заспи докато суче, и след 10 мин да почнат колики
и това да е причина за безсъние поне 5 часа, какъв трябва да е режима за хранене,вечер спазваме режим
от 3 часа ,но през деня суче по често , и има много колики,,, да не би пък да и става тежко??? но пък се
успокоява за кратко, и аз не знам вече...................споделете мнения, и наистина ли е важно майката да е
спокойно и това отразявали се , защото аз доста се притеснявам така като плаче, и съм неспокойна ..
Виж целия пост
# 1
Режим никога не сьм спазвала, бяхме на поискване.... то като ревне няма как да не му дадеш да суче. Пьрвите месеци се обаждаше на всеки 2-3 часа денем и нощем, после разреди малко часовете Wink За натоварване на коремчето бих се замислила само ако на всеки половин-един час суче и то по много, иначе едва ли.  newsm78  Почти всички заспиват в началото докато сучат, още са много мьнички и слабички. За тях това е голямо усилие и се изморяват бьрзо. А за коликите няма как, просто пробвай различни неща да видиш кое помага. Аз давах SAB SIMPLEX капки и се успокояваше, но временно. Иначе е нормално като бебето ти реве да си неспокойна, опитай се да запазиш самообладание най-вече за да можеш да реагириш по вьзможно най-правилния начин за детето. Успех.  Hug
Виж целия пост
# 2
Храни детето на поискване, много е малко още за режим на хранене, пък и броя на храненията не влияе върху коликите.
Старай се да го оригваш всеки път след кърмене, за да му олеква на стомахчето.
И не се тревожи, коликите ще отминат сами с времето.Всички сме минали през това.
Виж целия пост
# 3
За хранене на режим никое дете не е малко - това е въпрос на възпитание и организация /ако поема достатъчно храна на едно ядене, бебето само отказва да се храни по-често/.
Казали са ти вече - оригване след всяко кърмене и пробване на различни препарати срещу колики - все някое ще помогне. Или пък докато пробваш, коликите сами ще отминат. Все пак това не е вечен период в живота на бебето.
Виж целия пост
# 4
и в допълнение трябва да си спокойна.знам,че е трудно,всички сме го преживяли.бебетата много усещат.гушкай го повече!аз му притисках коремчето в мен и така е заспивал даже. Peace
Виж целия пост
# 5
Старай се да го оригваш всеки път след кърмене, за да му олеква на стомахчето.
И не се тревожи, коликите ще отминат сами с времето.Всички сме минали през това.
PeaceМога да ти препоръчам Саб симплекс,Инфакол,Долче нана-капки за колики.Все някои ще ви свършат работа!
Виж целия пост
# 6
За хранене на режим никое дете не е малко - това е въпрос на възпитание и организация /ако поема достатъчно храна на едно ядене, бебето само отказва да се храни по-често/.
Казали са ти вече - оригване след всяко кърмене и пробване на различни препарати срещу колики - все някое ще помогне. Или пък докато пробваш, коликите сами ще отминат. Все пак това не е вечен период в живота на бебето.

и повече търпение  Peace
Виж целия пост
# 7
Само с търпение, няма вълшебен лек. Ще отминат. Давай да се храни на поискване.
Виж целия пост
# 8
Имам един въпрос-с какво го храниш?Кърма или ам?
Ние в моминта имаме същия проблем-спасение няма само време.Аз пробвах всички изброени от другите мами неща и няма ефект сега сме на Долче нана.Но при всяко дете действат различно така че пробвай.Гого е на АМ и гледам да не яде през по малко от 3 часа защото плаче още повече.Вземи си и хубави шишета (ако си на АМ)против колики-препоръчвам ти на Б ФРИЙ  bouquetЧестита рожба  bouquet
Виж целия пост
# 9
Люшкане и гушкане.
Различните капки, може би имат някакво успокояващо действие, но без носене няма да стане. Не се плаши, опитай се да не се нервираш, това е просто период.
Виж целия пост
# 10
нямах мира.... сучеше по 40 мин и заспиваше и след 20 мин. рев, какво ли не опитахме... Оказа се че нямам кърма и си спестих мъките минах на АМ и капки саб симплех, по 20 във всяко шише и във водата по 10... и така до 2-3м, после махнах капките...
Нямахме никакъв режим, ядеше през 3часа дори и когато трябваше да има почивка от 6ч. не зависимо дали го кърмих или давах АМ... След известно време сам се от каза от някой хранения през нощта.... Т.Е. нямах никакъв режим , а той сам си изгради свой - сега на 6м яде по 5 пъти на ден и спи по цяла нощ. Търпение просто...това е!
Виж целия пост
# 11
Първо бяхме на Инфакол, но на 2-рия месец като че ли престанаха да и действат. Честно казано най- ми помагаше кърменето. Винаги когато започнеха я слагах да суче, тя се успокояваше по този начин и не ми е плакала. Пробвай и със Саб симплекс и чай на Хип, лайка копър и анасон, също успокоява  Peace
Виж целия пост
# 12
Само носене и гушкане помагаха при нас, капки не съм давала, чайчетата не помагаха. Гушкай бебето и храни на поискване(ако сте на кърма). Някъде към 3-ти месец коликите спират. Аз ходех и пеех по час, час и половина
Виж целия пост
# 13
При нас никакви медикаменти не помогнаха.
Много го гушках да се затопля в мен и така...
Виж целия пост
# 14
благодаря ви ,

Давам саб симплекс , еспумизан Л , и чай на хип имаме,,,
но явно нищо не помага, капките я успокояват малко , или
поне  мен ме успокояват , че и ги давам и , че има някакво
облекчение, за гушкането се гушкаме, пеем , и так а,,
а за сега наистина я храня на поискване,на кърма е,
слава богу имам доста , дано да можем по дълго да се кърмим,
през деня сме на поискване, а вечер сама спазва режим от ,
2:30 / 3 часа ,, без да я будя, защото смятам , че като си има нужда
като е гладна , ше заплаче,
питам за режима защото педито ми каза, на 3 часа, но според мен
това е много време  за едно новородено , колко сила има да изсуче
на тези дни ? и за това си и давам като поиска,,
благодаря на всички ви за отговорите,  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия