Прасковен крем в хрупкава купичка на Иван Звездев

  • 1 135
  • 12
Здравейте.
Някоя мама случайно да е видяла и запомнила рецептата на Иван Звездев от днес за едни кошнички от точени кори, пълни с крем от сирене крема, праскови от компот и други някакви неща?...
Help me, pleeeeease....
Виж целия пост
# 1
Те не бяха ли от вчера тези кошнички? И на мен ми харесаха на вид, но трябва да видим в сайта на Бон Апети. Peace
Виж целия пост
# 2
В сайта още ги няма, проверих. Ще ги публикуват след 1 година... Sad
Ами не знам, казаха ми, че от днес били...
Виж целия пост
# 3
Ако говориш за кошничките от вчера,ето рецептата.

Прасковен крем в хрупкава купичка

Состав
за крема:
1 пакетче сирене „Крема“
2 яйца
3 стерилизирани праскови
1 ч. ч. пудра захар
2 с. л. нишесте
1-2 с. л. розова вода

за купичките:
10 бишкоти
6 листа точени кори
20 г краве масло
1 с. л. захар
краве масло за намазване
Приготовление
1. Сиренето се разбива в блендер.
2. Прибавят се 3 половинки от прасковите, жълтъците на яйцата и 2-3 с. л. пудра захар и сместа се пасира.
3. Полученият крем се овкусява с розовата вода.
4. Отделените белтъци се разбиват на сняг с останалата пудра захар. Бърка се, докато се получи твърда структура.
5. Разбитите белтъци се смесват с прасковения крем, като за по-добра плътност се прибавя нишестето.
6. Бишкотите се натрошават в блендер заедно със захарта, след което се добавя разтопеното масло.
7. Точените кори се нарязват на средно големи квадрати и се намазват с масло. Квадратните листове кори се поставят по три един върху друг, така че да се получат многоъгълници.
8. Многоъгълниците се поставят в предварително намаслени формички за печене. На дъното се сипват 1-2 ч. л. натрошени бишкоти и се покриват с крем.
9. Връхчетата на многоъгълниците се намазват с крем и формичките за печене се поставят в предварително загрята на 120 градуса фурна.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти тооооооооооооооооооооооооооолкова много!  Hug
Само да те питам, казаха ли колко време се пекат?
Виж целия пост
# 5
Благодаря ти тооооооооооооооооооооооооооолкова много!  Hug
Само да те питам, казаха ли колко време се пекат?

Съжалявам че не мога да ти отговоря,обаче не съм го гледала  Confused ,сестра ми ми се обади че го гледа и ми каза да запиша рецептата от сайта.


Виж целия пост
# 6
Спомням си, че Иван Звездев каза около 20 мин.  newsm78
Но все пак зависи от фурната.  bowuu
Виж целия пост
# 7
rositza,
странно, аз пък не можах да я намеря в сайта на предаването... Само пишеше, че рецептите се публикуват 2 години след излъчването им.
Но ти си успяла да я откриеш Simple Smile . Браво! Wink

BelBon,
благодаря за информацията, следващия път ще пробвам да ги пека само 20 мин. Защото този път вече ги бяхме изяли половината, когато прочетох, че трябвало само 20  Joy Joy .

Значи, момичета, аз я направих тази рецепта по малко по-различен начин. Вместо розова вода сложих 1 ванилия. Вместо праскови - черешки от черешово сладко (цели), но без да ги прибавям в крема (без да ги разбърквам в него). Вместо нашето сирене крема - Крем за мазане Hochland (без подправки Wink ) - 1/2 кутийка (90 г). И добавих 3 препълнени с.л. ягодов конфитюр - от ония, в които грам ягоди няма, а е само желе (моя в случая беше на Dibsi). С тези модификации + всичко останало, както го пише в рецептата, направих крема.
После "кошничките" - по указания начин.
Но в бишкотите сложих около 50 г масло (не 20) и не им добавих захар.
След това - на дъното слагам бишкоти, после малко крем, 4-5 черешки и пак малко крем до горе. Не им намазах стърчащите краища с крем, в следствие на което после при ваденето те хуууубавичко се натрошиха  Laughing  Laughing  Laughing . Но и без половината си хрупкави крайчета, пак си бяха с божествен вкус!!!
Нямах такива малки формички и ги направих в купички за крем-карамел. Пекох ги на 130 градуса, но... около 50 минути им се събра печенето Laughing . Бухнаха, напукаха се и станаха за чудо и приказ!! Simple Smile
Пробвах да им направя снимки, но с тая камера излязоха ужасни. Качих една тук, но нищо не се вижда Sad . Иначе посочената снимка беше най-хубавата  Joy - представяте ли си какви станаха останалите  Laughing .

Ако ги пробвате по моя начин и ви харесат - ще се радвам Simple Smile



Виж целия пост
# 8
rositza,
странно, аз пък не можах да я намеря в сайта на предаването... Само пишеше, че рецептите се публикуват 2 години след излъчването им.
Но ти си успяла да я откриеш Simple Smile . Браво! Wink


Да,така е -рецептите се публикуват 2 години след излъчването им,но също така и в деня на излъчването Wink,аз си я копнах в четвъртък когато са я давали.
Виж целия пост
# 9
rosiza  и аз благодаря за рецептата, хванах я по средата на предаването и така бях впечатлена,че не смогнах да напиша рецептата  Blush
Утре ще ги правя и ще пиша за резултата  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз също записах рецептата - сладкишът изглежда превъзходно  Peace

Виж целия пост
# 11
И аз гледах предаването и реших по-късно през деня да си запиша рецептата /наистина публикуват рецептите в деня на излъчването, след това ги скриват/.  Но после се залисах с детето и ......  ooooh!
Благодаря на rositza!   bouquet

NightGone, браво!  Peace
Идеята ти за крем за мазане вместо Крема сирене е супер. Не смятам, че нашето Крема сирене става за десерт.  Naughty Добре си се сетила!  Grinning
Виж целия пост
# 12
Рецептите се публикуват веднага,но трябва да имате код за достъп,който се въвежда в профила на регистрацията.А с такъв код можете да се сдобиете от списанието.Иначе е истина,че достъп до рецептите от последната година Simple Smile без такъв код ще имате след 1год.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия