Правят ли се предварително изследвания за да станеш дарител на кръв?

  • 8 384
  • 31
Интересува ме дали трябва да се направят предварително изследвания  за СПИН, васерман и хепатит, за да можеш да дариш кръв?
Виж целия пост
# 1
Не! Взимат ти кръв и после я изследват.
Виж целия пост
# 2
Не, по време на кръводаряването се вземат проби, които се изследват по-късно.
Виж целия пост
# 3
И ако ти има нещо /пази Боже/ се обаждат на личния лекар, който те уведомява.
Виж целия пост
# 4
И ако ти има нещо /пази Боже/ се обаждат на личния лекар, който те уведомява.

Мисля, че лично се обаждат. Т.е. не го казвам от опит (чук-чук), но нали специално за ХИВ си има тайна. Tired
Виж целия пост
# 5
И аз винаги съм се чудела,като дават предавания за болни от СПИН,които са се заразили при преливане на кръв. newsm78Не я ли изследват?!А за себе си знам,че не трябва да давам,защото като малка боледувах от хепатит.Спомням си,че ми казаха,че кръвта ми вече е,,мръсна,,и не мога да съм кръводарител. Sad
Виж целия пост
# 6
Ами ако е изследвана кръвта в "прозоречния период" теста е отрицателен, а  човека си има ХИВ и съответно заразява. Този период май беше 4 или 6 седмици, не помня точно. Ама според мен няма много такива случаи...
Виж целия пост
# 7
Както за всичко друго, в България не може да се разчита, че всеки си върши работата съвестно.
Миналата година журналист в един вестник беше пуснал статия на тази тема - кръводарява веднъж и когато след време отива да дари пак, му отказват кръвта, защото имал хепатит (явно някаква лека форма, та не беше се усетил сам). Човекът беше бесен, защото никой не му се е обадил да го предупреди. И точно това питаше - за какво се тези изследвания и защо не се информират пациентите, когато има проблеми с кръвта им?
Виж целия пост
# 8
Ами, аз като давах кръв септември, тук във Варна, в суматохата си забравих фамилията на личната лекарка - колебаех се между 2 фамилии...  Та лаборантките бяха притеснени и държаха поне телефона, който съм дала да е верен, че да се обадят ако се налага.

Сестра ми е лаборантка в същата болница, та от нея знам, че много стриктно се изследва кръвта и се обаждат на хората ако има проблем.  Разбира се, не мога да гарантирам за всички болници в БГ.
Виж целия пост
# 9
Не! Взимат ти кръв и после я изследват.
Така е - вземат и после я изследват, но като се дава на пациента винаги е проверена.
Виж целия пост
# 10
И ако ти има нещо /пази Боже/ се обаждат на личния лекар, който те уведомява.

Мисля, че лично се обаждат. Т.е. не го казвам от опит (чук-чук), но нали специално за ХИВ си има тайна. Tired

Ами останала съм с такова впечатление, защото винаги много държат да запишат името на личния лекар. Питала съм веднъж какво става, ако има проблем с кръвта, т.е открият болест, отговора беше "Уведомява се личния лекар, той вас".
Виж целия пост
# 11
Не! Взимат ти кръв и после я изследват.

 Peace

Но преди това попълваш въпросник с основни данни и заболявания, които си имала или имаш.
Виж целия пост
# 12
През декември дарявах кръв и освен моментните тестове, единственото друго нещо беше попълването на един въпросник с отговори да и не. Не са ми искали име и тел. на личен лекар - в това съм сигурна, защото нямам джипи. Мисля, че и мой тел. не искаха.
Виж целия пост
# 13
Моментните тестове са за хемоглобин. А, че не са искали каквито и да е данни за контакт ми се вижда супер странно.
Виж целия пост
# 14
Моментните тестове са за хемоглобин. А, че не са искали каквито и да е данни за контакт ми се вижда супер странно.

Попълних адлес, лична карта, такива неща. Но никакво име или тел. на личен лекар - това щеше да ми направи впечатление.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия