Искаме да продадем жилището си, посъветвайте ме!

  • 2 850
  • 45
Искаме да продадем апартамента си, но се чудим дали да ползваме услугите на агенция, или да го продаваме сами? ooooh!
Кажете ми какви са плюсовете и минусите на двата варианта?
Вие какво бихте направили?
Има ли някой, който е продавал така, или това е отживелица?
Апартамента е много хубав и не мисля, че ще се продаде трудно.
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ами според мен е все едно, защото агенцията няма да ви иска пари за услугата, а ще вземе от купувача.
Виж целия пост
# 2
Ами според мен е все едно, защото агенцията няма да ви иска пари за услугата, а ще вземе от купувача.

Това не е вярно. Дадеш ли апартамента да ти го продава агенция, ще трябва и ти да платиш 2% от стойността на сделката или колкото там взима агенцията. Ние, когато продавахме нашия, държахме да си го продадем сами, няма да ти казвам колко агенции ни се обадиха да го продавали от нащше име. Ние съответно им казвахме, че няма да им плащаме и те се съгласяваха, като натоварваха цената с 4%, вместо 2. Накрая една агенция ни доведе купувач и с цялата си наглост настояваха да им платим поне 500 евро hahahaПри положение, че ние не сме ги ангажирали/просто им бяхме дали позволение и те да си го обявяват/, познай дали се случи JoyБяхме готови да развалим сделката, ама как ще плащам за услуга, която не съм искала.Виждала съм цената на апартамента ни с 4000евро отгоре.Ние си бяхме обявили апартамента в 3 сайта. Ако искаш повече инфо питай.
Виж целия пост
# 3
И при мене стана нещо подобно - дадох обява и започнаха да ми звънят разни агенции. Аз им казах, че не искам да е през агенция, съответно една мацка успя да ме убеди, че ще го продава на моята цена. И какво стана после - тя дори не дойде да го види предварително. Обажда се, че има клиенти и да я чакам, беше се загубила някъде из квартала, пълна непрофесионалискта, та клиентите й дойдоха и се оказа, че им иска и процент, и че е качила цената с 2000 евро.

Та дали ще го дадеш като частно лице или чрез агенция, има голям вариант да мине през агенция така или иначе. Най-добре като частно лице я пусни пък те агенциите сами ще те намерят после. Поне процент няма да ти искат.
Виж целия пост
# 4
http://www2.imot.bg/ пускаш обява тука и аз така направих.
Виж целия пост
# 5
Ако питаш мен - намери агенция на която да се довериш . Ще можеш да прецениш хората , надявам се ...
Има агенции с лицензи , с добри професионалисти .
Фиксираш твърдо цената и казваш колко искаш чисто за теб . Договаряте комисионната и започва да ти го предлага само тази агенция  Peace
Така ще си спестиш много нахални псевдо брокери да ти досаждат по телефона и в къщи и ще избегнеш неприятната възможност да си видиш имота на 100 различни цени .
Пуснеш ли го сама , бъди сигурна ,че ще те нападнат веднага и циркове ще има доста .
А предлагат ли ти го само от една агенция , другите нямат достъп до теб , а ти си осигуряваш спокойствие .
Виж целия пост
# 6
Pipinka, аз първо се обърнах към една от най-големите агенции и ми казаха, че няма такъв вариант, поискаха ми твърдо 3 %  Shocked Shocked при което аз автоматично се отказах. То си е жив обир. Затова си пуснах обявата самичка. При всички случаи една агенция оскъпява имота и така по-трудно може да се продаде.
Виж целия пост
# 7
Внимавайте много с агенциите като подписвате договор,(аз нищо не подписвам ) защото някъде с малки буквички или написано на неразбираем за нас език (само адвокат може да го разбере) може да има някаква клауза в договора която да ви донесе неблагоприятни финансови последици след продажбата.
Виж целия пост
# 8
Само и единствено с агенция! Не те съветвам да правиш експерименти. Още повече, че в днешно време хората много рядко разполагат с пари в кеш и разчитат на ипотечни кредити. В този случай парите се отпускат на продавача след финализиране на сделката, като банката гарантира с писмо. Сложно е и се иска опит за това. Аз лично не бих рискувала дори на този етап, когато вече имам идея за какво иде реч.  Peace
Виж целия пост
# 9
пускаш го в imoti.net със снимки и всички агенции започват да ти чупят телефона от звънене. Вероятно ще искат да го видят ще водят купувачи и ако видиш че има много голям интерес вдигаш малко цената, ако не сваляш , зависи на какъв зор си. На агенциите казваш сумата, която искаш да получиш след продажбата, а те да си го продават на колкото искат. Ако не искаш да го продава агенция, винаги сериозния купувач може да си остави визитката някъде в апартамента, а вие после да свалите от цената( което ще е комисионна на АНИ). Не подписвай никакъв предварителен договор с АНИ.
Виж целия пост
# 10
И при мене стана нещо подобно - дадох обява и започнаха да ми звънят разни агенции. Аз им казах, че не искам да е през агенция, съответно една мацка успя да ме убеди, че ще го продава на моята цена. И какво стана после - тя дори не дойде да го види предварително. Обажда се, че има клиенти и да я чакам, беше се загубила някъде из квартала, пълна непрофесионалискта, та клиентите й дойдоха и се оказа, че им иска и процент, и че е качила цената с 2000 евро.

Та дали ще го дадеш като частно лице или чрез агенция, има голям вариант да мине през агенция така или иначе. Най-добре като частно лице я пусни пък те агенциите сами ще те намерят после. Поне процент няма да ти искат.
Ооо, тя пак малко е качила в цената!  Simple Smile Имота, който купихме от собственик беше за 25 000 евро, а фирмата, която го продава му искаше 33 000! Peace Много се зарадвах, че на собственика му е писнало 8 месеца да ги чака и си е пуснал обява!  Laughing
Виж целия пост
# 11
Пускаш си обява, като изрично в началото на текста с едри букви изписваш: ДИРЕКТНО ОТ СОБСТВЕНИК. БЕЗ КОМИСИОННА ОТ КРАЕН КЛИЕНТ.
Така ще привлечеш вниманието на директни купувачи, които, също като теб, искат да избегнат високите комисионни. От друга страна, това е знак за агенциите, че не си съгласна да плащаш комисионна, а също и те да вдигат цената /хората, които си търсят апартамент естествено ще предпочетат най-ниската оферта за един и същ имот/. В самата обява трябва да публикуваш колкото е възможно повече информация - размери на стаите, изложение, етаж, изложение, както и снимки. Най-добре е ако имаш скица на жилището. Втората стъпка е да се свържеш с печен адвокат, който ще ти помогне всичко да бъде направено като хората и да нямаш лоши изненади. По-добре е да платиш  хонорар на адвокат, отколкото комисионна на агенция. Но, във всеки случай, не си и помисляй, че можеш да се справиш със сделката сама. Но и не си мисли, че щом агенция ти води клиентите, то те са проверени и сигурни хора. Мога да те насоча към много добър адвокат, който ни е помагал за всички сделки до сега.
Виж целия пост
# 12
И ако ти се обаждаш агенции , просто ги отрязваш - казваш , че се продава само за частни лица .
Колкото и да ти обясняват , че имат клиент , не говори , просто затваряй .

Само да вметна , че е пълно и с адвокати некадърници , които също искат много висока цена , така че не се доверявай на случаен и непрепоръчан такъв , а и не е редно да му платиш повече от 100 лв. примерно .
Виж целия пост
# 13
Не, не е нужно да отказваш на агенциите, просто спокойно обясняваш, че не желаеш и няма да платиш комисионна. Какво те интересува как ще оскубят купувачите?
А хонорарът на адвоката е между 500 и 1000 лева /зависи колко е велик!/.
Виж целия пост
# 14
Само и единствено с агенция! Не те съветвам да правиш експерименти. Още повече, че в днешно време хората много рядко разполагат с пари в кеш и разчитат на ипотечни кредити. В този случай парите се отпускат на продавача след финализиране на сделката, като банката гарантира с писмо. Сложно е и се иска опит за това. Аз лично не бих рискувала дори на този етап, когато вече имам идея за какво иде реч.  Peace

 Close Никакъв опит не се иска в това! Най-лесния и сигурен начин да продадеш нещо без да те излъжат е , когато продавача го купува с ипотечен кредит от банка. Трудностите са за купувача...
Виж за другия вариант с пари кеш ... там вече си има уловки, особенно ако не направиш сделката на реалната цена. Но  не виждам в този случай с какво ще ти помогне агенцията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия