Вредата от компютрите при бременност

  • 1 203
  • 9
Здравейте!Малко съм нова тук и пиша за пръв път, въпреки че чета от поне 2 месеца. С мъжи ми правим някакви опити, но все още неуспешни. Като цяло не съм се уплашила много още, а използвам времето да си правя изследвания и да си намеря подходящ лекар. Притеснява ме обаче нещо, за което искам да събера мнения. Работя в телевизия и в стаята ми има точно 3 монитора, непрекъснато съм и пред компютъра. Има такова статично електричество, че непрекъснато ме хваща ток. Ужасявам се от мисълта, че ако забременея може да се отрази на плода, особено в първите най-важни месеци. Ако на някой се струва глупав въпроса, ще му кажа, че повечето ми колежки са раждали около 40-те и повечето имат сериозни гинекологични проблеми. Та какво мислите, между другото като се рових не засякох такава тема, ако случайно се повтарям, нямам нищо против да я изтриете. Thinking
Виж целия пост
# 1
Добре дошла и кратко задържане в този форум Wink

Според мен вредата, за която се говореше дъълго време се дължеше не на самите компютри, а заради вредното излъчване от несъвършените тогава монитори.
Аз лично имам доста познати, които от поне 5 години работят в помещения с доста компютри (+5) и почти всички са с поне едно дете.
Така че може това, което се е случило с колежките ти да се дължи на нещо друго?!
Виж целия пост
# 2
Ами много зависи какъв ти е монитора на компа.Ако е плазмен, няма облъ4ване, но старите екрани си облъ4ват.Въпреки вси4ко, ли4но от съпруга ми знам /едно време работеше в телевизията/ 4е мониторите на телвизорите облъ4ват здраво, пове4е от компютърните. Освен, ако и те не са плазмени, но ме съмнява. Ако се притесняваш за евентуално бъдещо бебе, смени работата или просто не работи. Flutter
Виж целия пост
# 3
Благодаря за пожеланието Aya! Ами всъщност всички възможни монитори - и на компа и телевизионните са от старите. може би наистина трябва да сменя работата, но пък като се замисля  Thinking трудно е да си намериш свестна работа, добра заплата и най-вече в моя случай смени, които ти дават свободно време...Но както и да е ...Мерси ви момичета Heart Eyes Весел weekend!!!!!!
Виж целия пост
# 4
Ако са ТФТ или плазмени монитори няма никакъв проблем.Аз откакто съм с хубав монитор направо се родих,въпреки че понякога стоя часове наред на компа,по повече от 12 часа даже-нито глава ме боли,нито очите,абе направо е супер.Не мисля,че облъчването би могло да се отрази на плода по някакъв начин,но все пак ако забременееш нямаш никакъв проблем да ти дадат болнични до края на бременността,никой лекар няма да ти откаже.Ще си получаваш и заплата и то даже по-висока,защото не се облага с данък,поне при нас е така де.
Виж целия пост
# 5
Дейзи, аз работя в също толкова йонизирана среда, дължаща се на голям брой монитори в стаята, колко и ти. Работя в софтуерна фирма, и както се досещаш сме около 6-7 човека в стаята, всеки с постоянно работещ монитор и щайга. Да, вредна е тази среда наистина, но не е толкова фатално, колкото си мислиш. Изобщо не ми се вярва да доведе директно до гинекологични проблеми или аномалии в плода. Проблемите на твоите колежки предполагам се дължат на по-късната възраст и други обстоятелства. За успокоение ще ти кажа, че моите колежки са все на възраст между 20 и 30 години, и че тази + миналата година се родиха около 10ина бебета от мои колежки - нямаше нито едно с малформации или болести, а майките им също са добре. Просто всичко зависи от общото здраве на човека. Пожелавам ти (а и на себе си;)) да сме от тези, които нямат проблеми и родят здрави бебенца като стане чудото.
Виж целия пост
# 6
Може би наистина прекалявам с тревогите. Понякога си мисля, че колкото повече четеш, повече психясваш! То накрая от гинекологични проблеми, ходене по доктори и изследвания си готов да мислиш, че какво ли не може да те увреди..в моя случай, то не бяха хламидии, ранички на шийката, гъбки, поликистозни яйчници, изкривени в ляво матки и пр....неслучайно използвам множествено число, защото моите проблеми не минават от първия път.. Sad с какви ли не лекари си чупих главата, но какво да ви занимавам Cry  sorry, че ви натоварвам, нещото времето навън ми действа зле...
Виж целия пост
# 7
Мисля, че всяко момиче, което се задържи малко повече "от тази страна на барикадата" минава през такъв етап - чудим се какво не ни е наред, правим си купища изследвания, които дори и да са наред, пак ни хвърлят допълнително в паника ("щом хормоните ми са наред, какво ли не ми е наред, че да не става"). Аз също постоянно измислям нови и нови причини да се изкарам дефектна;), въпреки че според докторите липсата ми на един яйчник не би трябвало да е сериозна пречка. Не знам дали ти имаш диагностициран проблем, но дори и да имаш, пак не те съветвам да прекарваш прекалено много време в изследвания и посещения по лекари. Нито да се опитваш да живееш в кафез, само и само да предпазиш бъдещото си бебе от потенциални вредни влияния. Живей си живота, за да може някое все още неродено бебче да те хареса за мама и да пожелае да слезе колкото може по-скоро при теб;)
Виж целия пост
# 8
Мерси за тази струя оптимизъм Laughing Ама аз май обърнах първоначалната тема в мрънкане....Спирам с тръшкането... Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 9
Нищо, де, нали за това сме тука:) Ако имаш нужда да споделиш - винаги можеш пак да го направиш в този форум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия