Помощ - намален показател на урина-специфично тегло на урина на бебе

  • 6 354
  • 4
здравейте мами! Имам бебе на месец и половина, правихме й изследване на урина и се оказа, че има намалено специфично тегло на урината - 1,005 при граници 1,01- 1,03. Другите показатели бяха добре. Много съм притеснена, защото преди това бяхме правили стерилнарина и имаше бактерии  А сега и това, все се надявах да е била замърсена, но явно не  Някой знае ли какво точно означава това намалено тегло на урината, дали е признак на някакво бъбречно заболяване, свързано ли е с бактериите?
Най-вероятно ще трябва да ходим на нефролог, но до тогава не снам как ще издържа, затова искам да знам какво означава този показател? Между другото дъщеря ми се роди 45 дни преди термина, 1900 гр, вероятно и това има  значение. Стрешно съм притеснена за нея защотоо е толкова мъничка, моля за помощ  Благодаря ви
Виж целия пост
# 1
Защо не попиташ д-р Нивеа беиби?
Виж целия пост
# 2
не съм срещала такова нещо - те.е това да е проблеми
споко иди при Буева
питай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264831.0
не се притеснявай излишно - мисля си, че не е проблем теглото иначе до сега щях да го срещна като показател за пробелм
но иди при БУева - повече пробелм е бактериите...и не е шеаг работа -  така че иди на консултация с нефролог, но Буева или ЛИлова, щото за Анадолийска съм чувала че няма никакво отношение към хората
Виж целия пост
# 3
Здравей,мисля 4е се тревожи6 излишно.Относителното специфи4но тегло показва,функцията на бъбреците,а тя е да концентрира и разрежда урината.Пирво при едно малко беб4е,тези показатели не са тревожни,А за едно истинско доказване на специфи4но тегло е нужно пове4е от едно изследване на деня или в продължение на 5-10 дни всяка сутрин.Така 4е по-спокойно и се консултирай с лекар,аз съм незавър6ил мед.лаборант.
Виж целия пост
# 4
Сега се сетих,за това изследване е нужно пове4ко урина,ако сте дали малко, урината се разрежда и из4ислява по специални методи и е възможно да са сгрешили в лабораторията,така 4е  повторете изследването.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия