Овула на Ботали на маточната шийка.Помогнете.

  • 5 006
  • 5
Здравейте на всички, преди четири дни бях на профилактичен гинекологичен преглед. Всичко мина задоволително. Ехографа не отчете миоми, кисти и т.н., но след като доктора ми взе цитонамазка каза, че имам малко образувание на шийката на матката, което се нарича Овулка на Ботали  Shocked аз помолих да ми обясни какво по-точно означава това. Нещо, което е като бенка - може да се обгори, но може и да не се направи тази процедура. Нито пречело, нито по - някакъв начин щяло да повлияе на резултата от цитонамазката, но след неизвестен период от време можело да се появят още такива бенки и тогава ще трябва да се отрежи част от шийката  Sad. Доктора подчерта, че такова нещо се случва много рядко (появата на други бенки)  почти никой не е виждал подобно образувание в практиката. Притеснена съм. Има много въпросителни. Уж няма проблеми с това нещо, а в крайна сметка може да се наложи да се направи операция. Най - интересното е, че нямало лечение освен обгаряне, което не е задължително. Объркана съм. Никъде немога да намеря информация за подобни бенки. Моля ако някой от Вас е запознат да ми помогне.
Виж целия пост
# 1
Тези овули за които говориш наистина не са нищо притеснително!представляват запушени порички по шийката(най-общо казано),не болят,не сърбят,не ти пречат по никакъв начин!Може да е една,може да са няколко-поведението е едно и също-обгарят се и това е всичко(самото обгаряне не е болезнено)!не се притеснявай,ако доктора прецени нека ти ги обгори и си решаваш проблема!Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Сърдечно благодаря за отзивчивостта Ви. Сега наистина съм по - спокойна. Радвам се, че съществува този форум.  Mr. Green  bouquet
Виж целия пост
# 3
лесиния, правлното е Ovula Naboti Simple Smile
Не знам за кой лекар говориш, но бъпросното образувание въобще не е рядкост. Обикновено няма и причина да се горят.
Може и сама да я напипаш про поставяне на тампон, например- малка окръглена подутина с р-ри до бобено зрънце на-често.
Виж целия пост
# 4
Благодаря PolarFox    bouquet
Да си призная и аз смятах да не престъпвам към горене на това нещо. Дори съм решила да си направя втори преглед, но при друг лекар. Раждала съм и досега не съм имала никакви генекологични проблеми, надявам се така да бъде и в бъдеще. Винаги съм действала отговорно щом става въпрос за здравето. Активен спортист съм. Храня се здравословно и в днешно време, е много важно да спазваш известни процедури, за да си здрав, но за съжаление не винаги всичко това е достатъчно. Наистина профилактиката е най-доброто "лечение", ако мога така да се изразя и се надявам все повече жени в България веднъж за винаги да разберат смисъла на тази дума.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
вземай си редовно- поне веднъж годишно цитонамазка и няма за какво да се тревожиш.
Представи си овилата като ечемик на окото- просто запушен канал на жлеза, вина нямаш за нищо Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия