кървене на венците

  • 14 390
  • 23
Здравейте!
Съпругът ми от окло 2 месеца има силно кървене на венците. Може би няма да успея да го убедя да отиде на зъболекар. Имате ли някакви идеи за лечение на този проблем? Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1


   В повечето случаи кървенето на венците е поради пародонтоза.Ако не се вземат незабавни мерки след време зъбите започват да се клатят и падат.За това трябва да се отиде на стоматолог.Понякога може да се сложат вътрешни шини и падането на зъбите да се застопори временно, друг път е прекалено късно.Обясни му, че като се разболеят венците след това има голям шанс да изхвърлят всички протези които се опитат да бъдат сложени в устата.

   Може да ползва паста за зъби Лакалут и от аптеката да си купи билкова смес, наречена Сандрин и с нея да жабури венците!
Виж целия пост
# 2
пародонтоза се казва този проблем. Има различни фази и трябва да се взимат мерки на време.
ако стигне до възпаление се пие антибиотик и е доста неприятно да те сърби и боли.
Виж целия пост
# 3
Пробвай с хума.Прави се на рядка каша и се ползва като паста .След това с лакалут.Гадно е обаче разликата се усеща мигновено.
Виж целия пост
# 4
Едно е сигурно-трябва да отиде на зъболекар.

Ако има натрупан зъбен камък,това може да е причина за кървенето.Чистенето на зъбния камък не е болезнено.
Виж целия пост
# 5
Едно е сигурно-трябва да отиде на зъболекар.

Ако има натрупан зъбен камък,това може да е причина за кървенето.Чистенето на зъбния камък не е болезнено.
Бих добавила, че има една паста за зъби, която е перфектна за такъв случай(аз лично съм склонна към парадонтоза и я използвам) казва се GLISTER на фирма Amway. Това е единствената паста, която ме крепи да не развия парадонтоза, всичко друго съм изпробвала но ефект е нулев. Ползвам я вече 3 години  Peace
Виж целия пост
# 6
Не е зле да го погледне зъболекар. Последиците от развитие на парадонтоза са много неприятни. Може да спре кървенето с паста за зъби Парадонтакс. Отвратителна е като всяко лекарство, но е медицинска и помага.
Виж целия пост
# 7
благодаря за всички съвети
Виж целия пост
# 8
Жабурене по два пъти на ден с Тетра (Смрадлика).
Виж целия пост
# 9
Според мен трябва да отиде на зъболекар, но...
ако все пак не го направи:
1. Паста за зъби Лакалут Актив  - на мен много ми помага ( от Парадонтакса не съм доволна)
2. Щом положението е толкова тежко може да жабури 2-3 пъти дневно отвара от смрадлика - баща ми я използваше и имаше ефект. (Мисля, че отварата трябваше да е студена.)
Виж целия пост
# 10
спокойно,може все още да не е парадонтоза, а гингивит.Но при всички положения - на зъболекар да се изчисти зъбния камък.той може да прецени да изпише Родожил.През това време, както са казали момичетата Парадонтакс,Сандрин, смрадлика, всичко това облекчава,( но не лекува.).
успех Hug
Виж целия пост
# 11
Най-добре е да отиде на зъболекар да му каже от какво е това кървене и след това да решава как да се лекува! Преди 5г. имах подобен проблем и се оказа, че съм с начален стадий на пародонтоза. Направиха ми няколко терапии с лазер, които са абсолютно безболезнени и траят около 10 мин. Много съм доволна и от тогава не съм имала проблем с венците. А иначе за облекчаване, но не и за лекуване са написали другите мами какво може да ползва. Успех  Hug
Виж целия пост
# 12
благодаря за отзивчивостта, реши да отиде на зъболекар, ама да видим кога
Виж целия пост
# 13
И аз съм със същия проблем. Ходих на стоматолог и една седмица ми слага на венците памуче със едно зелено лекарство(забравих му името), но така и не ми помогна много и затова ми изписа антибиотик- Родожил. Той е скъпичък, а и има доста странични ефекти. След това ми чисти зъбен камък и нещата се успокоиха. Сега си мия зъбите само с паста Парадонтакс! Вкусът и е ужасен, но мисля, че помага.
Виж целия пост
# 14
На мен ми препоръчака сутрин-Парадонтакс
а вечер - Сенсодин. След измиване вечер се намазва с Сенсигел-гелче.
Препоръчва се редовно почистване на зъбите с конци. Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия