Колко време ви боля след секцио?

  • 21 468
  • 44
Минаха почти 20 дни а мен още си ме боли доста силно не самата операция отвън а някъде вътре. След като се прибрахме с малчо от болницата почти нямах болки даже на моменти забравях, че съм оперирана, но сега се започна отново. Моля ви споделете колко време ви болеше вас и кога се възстановихте. Много ми е кофти понеже нито мога да си гледам детенцето в момента без чужда помощ нито мога да си го гушкам Cry
Виж целия пост
# 1
Лично аз се почувствах добре , когато бебето стана на  3-4 месеца - преди това ми тежеше  да го нося -той се и роди голям , болеше  ме  така вътре  както ти казваш , нямах много  сили и енергия , уморявах  се бързо - може би и заради това , че  не спяхме  много  много .Добре , че беше мъжа ми да го поеме нощно време първите два месеца
Виж целия пост
# 2
При мен болката отмина до две седмици, но след още една и мен започна да ме боли нещо отвътре, даже усещах нещо потдуто вътре. Консултирах се с гинеколога ми и той каза че вътрешните конци не са изгнили още и обикновено се потдува отлявата страна, защото там бил първия конец. Както и да е, чувала съм че има жени които ги боли и 3 месеца че и повече след това.
Виж целия пост
# 3
5 те дни в болницата си ме болеше със сигурност при ставане...Най-много да е било  15 20  дни и то не неприятни болки...а при ставане лек дискомфорт...Не ми е било проблем да вдигам бебка и т.н. Спомням си обаче, че месец след операцията ми се показа 1 конец, което означава, че вътрешните конци още не са се стопили ...все пак това си е тежка операция...шият се пластове и т.н. Всеки организъм е различен....Най-добре е да идеш на лекар щом пък толкова те боли и то вътре както казваш......макар, че се препоръчва преглед след 40я ден...
Виж целия пост
# 4
На изписването вече нямах никакви болки, само леко придърпване от време на време.
На 3тия ден от изписването излязохме на разходка с количката, сама я свалих до долу, на следващия ден пак така и тогава ме заболя малко- от претоварване. След като си починах малко всичко се оправи.
При всеки е различно възстановяването.
Виж целия пост
# 5
Точно това се случва и с мен в момента, потдуто ми е от лявата страна и усещам доста удебелена операцията там Sad, без сила съм въпреки витамините които пия, но ме боли че не мога и детенце да си гледам самичка Sad
А на преглед бях - вагинален и уж всичко било наред Praynig
Виж целия пост
# 6
Ще те боли поне още десетина дни,при мен вече минаха 4 месеца и пак се усеща някакъв дискомфорт.
Виж целия пост
# 7
Забравих да спомена че при мен е подуто от дясно.
Виж целия пост
# 8
Вторият път не ме боля. Дискомфорт като при менструация около 2 седмици и чувството за придърпване, но като цяло много лека операция беше.
Виж целия пост
# 9
различно е при всички - на мен ми отмина на 2 рия месец въпреки че и до сега имам сърбежи и бодежи от време на време  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Сега се сещам, че аз носех ластичен колан и ластични гащи /ако нямаш против използването им,  доста противоречиви мнения има/ доста облекчава болката...в смисъл имаше разлика когато бях с него и без него...Дискомфорта без колана беше по-голям..
Виж целия пост
# 11
най-много ме боля първата нощ и 5 дни в болницата, то прибирането ни вкъщи до ден днешен сама си гледам детето къпем го с милото, не ми е тежало да я нося, един път се поозорих като дигнах количката по 5 стъпала в блока, но това е. От време на време ме посърбява самия разрез Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Болките и опъването спряха почти веднага след свалянето на конците. А към 15 ден вече почти не усещах операцията.
Виж целия пост
# 13
До 3 ден ме боля.
После от 3-ти до 8-ми усещах дискомфорт, болка не.
След 8-мия нищо не усещах.

Иди на лекар, за всеки случай.
Виж целия пост
# 14
Боляло ме е горе-долу около десетина дни, после може би лек дискомфорт и то от време на време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия