КАФЯВА ЗАХАР

  • 3 245
  • 20
Дайте инфо за кафявата захар. Доста се шуми около нея а си нямам на идея какво й е приложението и полезността. Едни я възхваляват а други не. Кажете вие какво знаете за нея, използвате ли я и в какви рецепти? Замества ли обикновенната захар?

Виж целия пост
# 1
Кафявата захар е бяла захар (захароза) с прибавена в нея меласа. Това я прави малко по-полезна, защото освен празни калории съдържа и малко хранителни вещества. Аз лично предпочитам фруктозата.
Виж целия пост
# 2
Кафявата захар е не рафинирана захар.В зависимост от това през колко рафинации преминава зависи и белотата и чистотата на захарта.Може да се използва по същия начин както и бялата,на мен лично ми е по-вкусна кафявата.
Виж целия пост
# 3
Аз съм чувала, че кафявата е нерафинирана захар, т.е. по-малко обработена от бялата и съответно съдържаща полезни вещества. Ползвам я за кафето си. По- малко сладка е ,  има лек аромат на карамел, цената е като на бялата х 2.5
Виж целия пост
# 4
Ще Ви цитирам какво пише на етикета на захарта, която купувам.
"КАФЯВА ЗАХАР
Качествена характеристика:
Съдържание на захароза мин.90%
Кафявата захар съдържа естествена миризма и вкус на захарно цвекло.
Поради физиологичното действие на микро и макро елементите на цвеклото консумацията и е по-здравословна от бялата захар.
Препоръчва се за кремове, цветни сладкиши, други храни и напитки и кафе.
Условия за съхранение: Да се съхранява в затворена опаковка, за да не изсъхва".
Купувам от Унгарската кафява захар. Има я в BILLA.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Karen
има лек аромат на карамел

Навярно купуваш от бялата захар с примес на карамел  Thinking .
Аз също се бях полъгала по нея, но няма нищо общо с тази, за която съм писала по-горе.
Бих казала, че миризмата е неприятна  Sick , но на вкус е ОК  Wink
Виж целия пост
# 6
Ами ето от мен една малко странна рецепта с кафява захар.
Готвила съм я няколко пъти, става вкусно.

Свински пържолки 500-600 грама (леко начукани, осолени, опиперени )се нареждат на йенска тава, на дъното на която сме сложили 1-2 глави лук нарязан на кръгчета и полят с 2-3 супени лъжици олио.
Върху пържолките се посипват 2 чаени лъжички кафява захар, 2 лъжици кетчуп и 2 супени лъжици лимонов сок.Пече се 30-45 минути на 200 градуса. (опитва се дали е омекнало месото и дали се е запекло добре).
Върви с всякаква не много подправена гарнитура (картофено пюре, варен ориз, варени моркови, броколи....).
Виж целия пост
# 7
Истинската кафява захар няма примес от карамел. Нарича се Demerara. Тази, която е с примес е съвсем леко кафява, докато Demerara-та е по-тъмна.
Виж целия пост
# 8
Ами купувам я от Била, сега ще видя какво пише.
Произведена от "Захарни заводи Горна Оряховица" , какво е? БЯла с примеси или нормална кафява захар?
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Karen
Ами купувам я от Била, сега ще видя какво пише.
Произведена от "Захарни заводи Горна Оряховица" , какво е? БЯла с примеси или нормална кафява захар?


Бяла, оцветена и ароматизирана. Истинската кафява захар е мокра, на ситни кристали и с много остра миризма.
Виж целия пост
# 10
Тая на Горна оряховица е пълно менте! Рафинирана бяла захар с добавки... То самото рафиниране обезмисля всичко. Истинската кафява захар е мокра, мирише странно (само преди разтваряне), не рафинирана и струва към 3 лв и нещо за 500 г.
Виж целия пост
# 11
Има няколко вида кафява захар,в зависимост от това дали е минала през рафинация.Мократа и лепкава е само с частично рафиниранa,но има и такава която е на "зрънца"(като бялата,но е кафява),тя също е кафява,но е минала през едно рафиниране.Не знам каква е тази на Горна Оряховица,но е възможно да е от втория вид.
Виж целия пост
# 12
на кристали е, но е влажна и се втвърдява на буца.
Виж целия пост
# 13
Добре, нахъсих се и ще си купя кафява захар, но съвсем се обърках, как да позная истинската. Има ли в Метро или в Пикадили от нея и каква марка. Може би трябва да се ориентирам по цената или и тя не е критерий?

Виж целия пост
# 14
Гледай да е мокра и да не е българска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия