Що е това "Цветна снимка" ?

  • 1 669
  • 19
Момичета, но моя приятелка предстои да й правят "цветна снимка", но няма никаква представа какво е това. Може ли да ми кажете боли ли? Може ли да се постави някаква упойка? Трябва ли да се взимат някакви лекарства преди деня за "цветна снимка" ? Ако се окаже, че тръбите са запушени- какво изследване трябва да се направи след това?
В този случай, явно проблемът е в майката, защото спермограмата показва отлични резултати.
Благодаря предварително, на всички, които ще ми отговорят  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
прочети тук от първата страница. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249061.0 или http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240642.0
Виж целия пост
# 2
При цветната снимка се вкарва контрастно вещество в матката и се проследява преминаването му през тръбите с помощта на рентгенова снимка.
Преди процедурата се изписват болкоуспокояващи и спазмолитици.
При някои е болезнено, при някои не. Болката е търпима, като при силно болезнен мензис, и кратка, цялата процедура продължава десетина минути със събличането и обличането.
При цветната снимка е възможно тръбите да направят спазъм и да се отчете запушване, което реално да не съществува.
Ако се отчете запушване - следващата стъпка е лапароскопия.
Спермограмата да е направена в клиника по стерилитет.
Виж целия пост
# 3
Lali , тъй като и на мен това ми предстои ...как може да се различи запушване от спазъм и запушване, което трябва да бъде премахнато ?
Може ли спазъма да бъде предотвратен или ако стане, стане ?
Мнооого си ме е страх в интерес на истината, ама няма как ...
Виж целия пост
# 4
При навлизането на контрастното вещество е възможно тръбите да направят спазъм, грубо казано си представи да се задавиш като пиеш вода, получава се моментно запушване, което се отчита на снимката. Sad
Изходът е или повторна снимка, или лапароскопия.
Ако има спазъм, той е временен и не пречи на проходимостта на тръбите.
Виж целия пост
# 5
И изходът е само един - да си спокоен и да се препарираш докато те снимат...ужас Confused
Виж целия пост
# 6
Момичета, благодаря ви  Laughing Надявам се, и още жени да ми пишат, за да се успокои моята приятелка
Виж целия пост
# 7
И изходът е само един - да си спокоен и да се препарираш докато те снимат...ужас Confused

Мамбина, от всички процедури, през които се минава в борбата за бебче, цветната снимка като че ли звучи най-страшно  Laughing Човек винаги си представя адски мъки покрай всичко, което е изчел. Уверявам те, на практика това е една незначителна процедура, мъчението продължава 5 мин, при това сигурно си имала и по-тежки менструални болки, от колкото при цветната снимка. А що се отнася до описания спазъм на тръбите - макар че е възможно да се получи, на практика се среща рядко. Няма нужда да се препарираш Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Щом наподобява тежки менструални болки - ще се справя. Аз почти всеки месец, първите дни съм парцал от болки...така че ще ми стискате палци да не припадна  Crazy
Някъде четох ,че е добре да се усмихне човек...пробвах го "на сухо "  Embarassed Joy и не мърдам в интерес на истината ...сигурно ще си приложа самодоволната усмивка, когато отида на снимка  Whistling Flutter
Относно лекарствата - др. ми каза свещички Тилкотил / 3 бр/
Едната се слага вечерта преди снимката, втората сутринта (в деня на снимката) и 3та после ако има болки ...
Все си мисля, че с толкова свещички няма да се умре от блка...  Thinking Peace
Виж целия пост
# 9
Все си мисля, че с толкова свещички няма да се умре от блка...  Thinking Peace

Със сигурност няма  Peace Айде, стискаме палци за хубав тръбопровод!
Виж целия пост
# 10
Стискам палци  baby_neutral
Виж целия пост
# 11
здравей,на мен ми правиха ЦС на 11.02.Болеше ме като при МЦ,но се търпи-2,3 минути е не повече.Изобщо не се притеснявай.Всъщност на нас това ни е най-големия проблем-психиката.Като тръгнем да се шашкаме ,че край няма.Аз не можах да спя цяла нощ преди това от страх ,а се оказа ,че не е кой знае какво.Като се има в предвид ,че моята останала тръба изобщо не е хубава,пропуска ,но е стеснена в единия край и доста нагъната -искам да кажа ,че при мен контрастното вещество трудно влезе и ме болеше.
Виж целия пост
# 12
За мен това е една от най-ужасните болки, които съм изпитвала, някога. Нищо общо с болезнената менструация.  Вярно, че е кратка, но за тези минутки чувствах как полудявам от болка. На моя приятелка й я правиха с пълна упойка, но такава краткотрайна, след което си отиде вкъщи.
Виж целия пост
# 13
И аз ще ходя да си правя такава снимка другата седмица в петък.
И мен ме е страх,но най-вече от резултата Sad
Иначе питах дали да си купя нещо обезболяващо,но не ми казаха нищо.Нямало да има проблем,те имали на място лекарства.
А мястото е клиниката по стерилитет във Варна,в АГ на седмия етаж.Цената на снимката е 150лв.като си купих сама контрастното вещество.
Вие как мислите,да си купувам ли тилкотил?Снимката ми е от 11часа.
Виж целия пост
# 14
na men predi 2 sedmici mi praviha cvetna snimka v maj4in dom v varna.struva6e 140 lv vsi4ko.mislia 4e mnogo ti iskat mili4ka
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия