Как се взима урина от 6-месечно момиче?

  • 1 465
  • 13
На 9 юни ставаме на 6 месеца и на предстоящата консултация на 27 май ще ни дадет направление за изследване на кръв и урина. Как да взема урина от Габи?
Виж целия пост
# 1
Има едни специални колекторчета за вземане на урина от малко бебе. Продават се в аптеките. Успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 2
да, това са едни торбички, за момичета и момчета, които се лепят на пишето, слагаш отгоре памперса и от време на време проверяваш. много са удобни. продават се по аптеките. на сутринта в деня на консултацията  я сложих и само след 15-тина минути беше вече пълна. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви много.
Задължително ще взема от тях.
Виж целия пост
# 4
При нас не стана с колектор, затова сложих памук в памперса и после го изцедих в бурканче. Питах докторката - няма изискване урината да е стерилна.
Виж целия пост
# 5
Аз действах с бурканчето и не съжалявам. Laughing
Виж целия пост
# 6
Цитат на: chockolina
При нас не стана с колектор, затова сложих памук в памперса и после го изцедих в бурканче. Питах докторката - няма изискване урината да е стерилна.

Наистина, не е нужно да е стерилна, но на нас ни казаха, най-късно 2 часа след изпикаването да е в лабораторията.
Виж целия пост
# 7
Аз се боричках три дни с колекторите и все не ставаше, или пък беше свършила и другата работа... Накрая сложих памук в памперса и след 15 минути вече бях цъфнала в лабораторията с бурканчето в ръка.  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 8
И при нас с колекторчето не стана, но със стерилно шише с е справих много лесно и бързо Grinning
Виж целия пост
# 9
Цитат на: chockolina
При нас не стана с колектор, затова сложих памук в памперса и после го изцедих в бурканче. Питах докторката - няма изискване урината да е стерилна.
      Този е най лесния начин  Hands Thumbsup
Виж целия пост
# 10
Цитат на: karastoianova
Цитат на: chockolina
При нас не стана с колектор, затова сложих памук в памперса и после го изцедих в бурканче. Питах докторката - няма изискване урината да е стерилна.
      Този е най лесния начин  Hands Thumbsup


Не е ли опасно да не проникнат влакна от памука някъде?
Виж целия пост
# 11
За профилакти4ен преглед не трябва стерилна урина.Не пробвай с памук-ще се внесат бактерии и после вече е задължително да се уточняват откъде са тия бактерии,стерилни урини и притеснения ooooh! Нужен е предварителен генитален тоалет(те бебоците май тогава се изпишкват).Аз лично я дебнах с едно буркан4е доста време,но трябваше да й дам някакъв сок предварително....Нужното количество е само няколко мл.
Виж целия пост
# 12
с колектор става...но трябва да се поставя внимателно...абе тегава работа е.....вземи си повечно...2-3 поне:)

с памук и на мен ми казаха, че се пренасят бактерии и не е добре...
Виж целия пост
# 13
С бурканче Laughing -половината отвън,но важното беше,че и в бурканчето имаше достатъчно!И доста чакане падна.Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия