Спорт преди да се разбере дали съм бременна

  • 2 930
  • 37
Здравейте, скъпи момичета! Ето какъв ми е проблемът.  newsm78 Спортувам 3 пъти седмично. Ходя на фитнес и тичам по 45 минути на пътеката. Аз все още незнам дали съм бременна. Все още е рано за сигурен резултат. Имам само 3 дена закъснение. Опасно ли е в такава ранна фаза да се спортува? Дайте съвет! Много благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай изобщо. Даже и да си бременна, можеш да си продължиш да спортуваш както си била преди.
Виж целия пост
# 2
Вместо да тичаш, ходи на пътеката във фитнеса. Не си струва да рискуваш. Натоварването трябва да е по-малко при бременност. Скоро позната фитнес-инструкторка абортира, заради необмислено пренатоварване в първите месеци на бременността. Йогата е добър вариант, но силова тренировка е опасно.
Виж целия пост
# 3
Спортувай си и не се притеснявай, стига да не вдигаш щанги, разбира се. Вече са ти казали, но и повреме на бременността спорта е много препоръчителен. Аз до последно си ходех на йога и се чувствах много добре.
Виж целия пост
# 4
Скоро позната фитнес-инструкторка абортира, заради необмислено пренатоварване в първите месеци на бременността.
Това не знам как го решиха - бабини девитини само да плашат майките.

Виж целия пост
# 5
Скоро позната фитнес-инструкторка абортира, заради необмислено пренатоварване в първите месеци на бременността.
Това не знам как го решиха - бабини девитини само да плашат майките.


  Момичето въобще не прекрати заниманията си, такива, каквито бяха и преди бременността, включително силови тренировки. Не е бабина измислица. Тичане повече от половин час, особено, ако е установена бременност, е рисково, няма какво да се залъгваме. Има начини едновременно човек да поддържа форма и да не рискува живота на бъдещето си дете.
Виж целия пост
# 6
Преди да си направя тест имах съмнения, че може би съм бременна и намалих натоварването си във фитнеса. Избягвах упражнения с дърпане и бутане на големи тежести.

Скоро позната фитнес-инструкторка абортира, заради необмислено пренатоварване в първите месеци на бременността.
Това не знам как го решиха - бабини девитини само да плашат майките.

Не е бабини деветини! ooooh! Необмисленото пренатоварване наистина може да доведе до сериозни проблеми! Точно сега не му е времето да се доказвате колко сте яки и да блъскате железата.
Виж целия пост
# 7
И аз доста спотувах преди и докато разбера,че съм бременна(в 2-ри месец накрая разбрах)и продължих, само че с по- леко темпо
Виж целия пост
# 8
Можеш да си продължиш да спортуваш, но умерено. Както са ти казали по-горе без силови тренировки, само за тонус. Аз в третия месец и ски карах, но пак с много внимание. Но и нямах някакви проблеми през бременността. Така че си зависи и от твоето състояние.
Виж целия пост
# 9
И аз спортувах докато разбера, че съм бременна, после смених с гимнастика за бременни.  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз също ходих доста редовно на фитнес докато разбера, че съм бременна. След това обаче намалих темпото и продължих с фитнеса до 6 месец (имам предвид първата си бременност сега съм се отдала на абсолютен мързел  Crazy ). Гинеколожката ме беше предупредила да си следя пулса- не трябваше да надвишава 130 в минута и да не вдигам тежести. Ако се окаже, че си бременна поискай от инструктура да ти направи програма, съобразена със състоянието ти. Аз лично съм ЗА спортуването по време на бременност.
Виж целия пост
# 11
Можеш спокойно да спортуваш, без силови упражнения и претоварвания. Ако нямаш проблемна бременност, до края можеш да не се отказваш от това удоволствие Peace.
Виж целия пост
# 12
Аз също ходих редовно на фитнес преди да забременея 3 пъти в седмицата. Сега продължавам да ходя но 2 пъти в седмицата. Консултирах се с инструктура и той ми препоръча да не се натоварвам и да ползвам повече аеробните уреди /пътека, велоергометър и кростренажор/. Споделих с гинеколожката за спортуването ми преди да забременея тя също ме посъветва да продължа с фитеса, но да не се натоварвам толкова много както преди. Иначе не пречело. Даже било полезно да не качваш много килограми.
Виж целия пост
# 13
не и ако не се претоварваш,а го правиш бавно за удоволствие
Виж целия пост
# 14
Преди да разбера, че съм бременна спортувах доста активно - фитнес, аеробика, бягане и имах голям прилив на енергия. Предполагах на какво се дължи, но не бях сигурна, а и при мен закъсненията на цикъла в рамките на 2-3 дена са напълно нормални. Когато разбрах, че съм бременна спрях да спортувам. Не исках да поемам излишен риск, а и след прилива на енергия отидох  в другата крайност - чувствах се изтискана като лимонче и хич не ми беше до спортуване, но определено и аз съм ЗА умеренния спорт по време на една безпроблемна бременност  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия