Матрак за спалня?

  • 15 300
  • 52
Здравейте!Сигурна съм,че доста от вас са се сблъсквали с този проблем......а именно при избора на матрак за спалня или единично легло.И т.к. в момента ми се налага да закупя матрак за семейната ни спалня се надявам да ми помогнете с малко информация за това какво се гледа при такава покупка.Спалнята е с размери 200/220 ,нямам предпочитания за това да е двулицев или с кой знае какъв вид плат,искам само да е удобен,надежден като издръжливост и на приемлива цена до към 400лв. максимум.Моля за съвети...дано успеете да ми отворите очите поне малко #Crazy....Благодаря Ви! Peace
Виж целия пост
# 1
Най-сигурно е да отидеш в магазина и да пробваш какво ти пасва най-добре. За мен най-удобното е матрака да е с пружини. Латексовия ми е малко твърд.
Виж целия пост
# 2
матраци Тед
Виж целия пост
# 3
А тези как са http://www.dormeo-bg.com/index2.asp?tn=catalog&c=329&link=top_menu
Виж целия пост
# 4
На такава цена можеш да купиш НАНИ. Имат магазин на "Екзарх Йосиф" срещу Синагогата.
Ние по технически причини купихме двулицев от тях и съм много доволна засега (4 месеца употреба). Гаранцията им е две години.
Що се отнася до това какво се гледа, за латексовите матраци е необходима подматрачна рамка. Иначе мухлясват. Но те така или иначе са по-висока ценова категория.
Виж целия пост
# 5
Според мен най удобни са с пружини. Иначе другите са много твърди и неудобни за спане.Направо се натъртваш
Виж целия пост
# 6
Фирмения магазин на българските пенолатексови матраци е в един блок зад ГУСВ-то в "Лагера". От там напазарувах възглавници за цялата фамилия (страхотни са), като дойде ред за матрак за спалня - пак от там. По-евтини са от мебелните вериги. Добър е матарка, но да беше измислен някак еднолицев, без тая рамка, щеше да е най-добре.
Виж целия пост
# 7
Тези зад ГУСВ са дистрибутори на Екон. Ето сайта на Екон за справка.
Виж целия пост
# 8
Нани - цените им са добри, а и за сега нямам забележки
Виж целия пост
# 9
Виж това
http://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=mattress& … 1bdd2327b1a64f11c
Доколкото знам е най-продаваният матрак на ТЕД.
Виж целия пост
# 10
Виж това
http://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=mattress& … 1bdd2327b1a64f11c
Доколкото знам е най-продаваният матрак на ТЕД.

Ами да споделя пресен опит с матраци Тед. Преди 6 месеца купхме еднолицев матрак Милано Д, т.е. дунапренения вариант, размер 164/190. След има няма 2 месеца започна да се деформира. Поради стечение на обстоятелствата успяхме да направим рекламация едва в началото на м. януари тази година, т.е след около 5 месеца употреба. От магазина ни казаха, че ще бъдем посетени до една седмица от представител на фирмата, който да оцени рекламацията и да каже какво следва. Минаха 2 седмици и никой нито се обади, нито ни посети. След едноседмични телефонни обаждания от наша страна, най-накрая ме прехвърлиха на въпросния човек, който ми каза, че бил много зает и не можел да ни посещава. Считал рекламацията за приета и да сме си занесели матрака в склада да ни го сменят. Транспорт не можел да ни осигури, даже срещи заплащане!!! Както и да е. Занесохме матрака в склада, като искахме да го заменим с  модела Милано S, който е по-скъп, естествено с доплащане от наша страна. Нямаше проблем с доплащането, но се оказа, че първия матрак не бил модел Милано Д, а някакъв си друг модел, който струва с 60-70 лв. по-малко!!!!! По никакъв начин не бяхме обезщетени. Даже гаранцията на новия матрак важи не от датата на замяна, а от първоначалната покупка. И касова бележка за разликата в цената на двата матрака не ни бе издадена (а мъжа ми не можел да се разправя за такива работи).

Като извод за себе си - никога повече матраци Тед.

Ако можех да си избера сега, искам пенолатексов матрак. Като първо бих поучила възможностите да си вземем Магнифлекс, на второ място българските пенолатексови матраци. Но мисля, че разликата в цените бе много малка. Но аз предпочитам малко по-твърди матраци, т.е. пружинните са на второ място за мен.

Иначе се гледа анатомичност, ортопедичност, материалите какви са, антиакарни и т.н. Зимна и лятна страна (ако е двулицев).

Успех при избора и сподели в крайна сметка на какво сте се спрели и дали сте доволни.
Виж целия пост
# 11
Преди две години някъде купихме за едно легло в майка ми матрак на Линея. С кокосови стърготини, с пружини, еднолицев, нормално твърд абе всичко каквото искахме. След мноого старателно опотребяване от наша страна  Embarassed матрака си остана все едно не е ползван. Сега купихме за вкъщи същия матрак, но се оказа, че Тед били купили завода и сега те ги пройзвеждат. Е след месец употреба пружините се разскърцаха. Сега чакам да дойде човек да каже какво ще го правим, че вечер като лягам будя детето чак.
Виж целия пост
# 12
Леле-матраци ТЕД  ooooh! .Със сигурност няма да са те.Няма да избързвам с избора.Благодаря до този момент за споделеното от catty m и mimi_mimi.Разбира се и на всички останали.Ще чакам още мнения-оказва се че не е лесна тази работа в избора на матрак.
catty m  като фирма какво би ми препоръчала,освен това че както разбрах бисе спряла на пенолатексов матрак?
Виж целия пост
# 13
Фирмения магазин на българските пенолатексови матраци е в един блок зад ГУСВ-то в "Лагера". От там напазарувах възглавници за цялата фамилия (страхотни са), като дойде ред за матрак за спалня - пак от там. По-евтини са от мебелните вериги. Добър е матарка, но да беше измислен някак еднолицев, без тая рамка, щеше да е най-добре.

По-ниски ли са цените наистина от тези в  мебелните вериги и би ли обяснила малко по-подробно как да стигна дотам с кола?  bouquet
Виж целия пост
# 14
Нашият е тозиhttp://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=mattress& … ff45ac833e586bffe, взехме го преди повече от половин година и е страхотен  Peace И най-важното от МЕТРО го купихме за 170 лв.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия