Намаляваща кърма

  • 1 693
  • 5
Снощи за първи път реших да опитам да цедя с помпа на Чико и събрах само 20 гр.  Embarassed. Опасявам се, че ми намалява, макар че до сега си имах достатъчно и бебо наддаваше добре. Но от известно време заспива в 19.00 и се събужда за ядене чак в 4.00 и може би от този голям интервал е понамаляла. А и като суче 6,7 мин. от гърдата, пуска я и започва сърдито пак да я търси - поема я, засмуква няколко пъти и пак нервно я пуска и върти главичка. Реших да помпам към 22 ч. и 01 часа, но не знам колко трябва да се затопля преди да я предложа /не че е много, но защо да я изхвърлям/ и колко часа може да се съхранява така при стайна Т или е задължително в хладилник.
Виж целия пост
# 1
Явно наистина вече не му стига.

С моят вече голям опит в цеденето и "кърменето" с шише...
след като се изцедиш слагай млякото в хладилника. Там може да стои 24 часа, а във фризер 3 месеца. Преди да го дадеш се затопля на водна баня, не в микровеле. Готово е когато като капнеш на вътрешната страна на китката си да не го усещаш, т.е. телесна температура.

За да увелича кърмата си аз лично се цедя и когато бебо не яде. Например в 0ч. и в 6ч., когато изсуква от едната докато заспи, а другата я изцеждам за да мога да го дохранвам, когато не стига през деня.
Пий повече прясно мляко. Аз лично закусвам овесени ядки за да я стимулирам допълнително.
Виж целия пост
# 2
Честито бебче  Hug

1. За да имаш кърма трябва да стимулираш гърдите - колкото повече бебето суче, толкова повече кърма се произвежда.
2. Можеш да си вземеш лактогонен чай от аптеката, да хапваш повече лактогонни неща, пий течности..
3. Спокойствие с бебчо!!
А той може и да стачкува, може да има колики.. Предлагаш ли му и другата гърда или на хранене само едната?
Цеденето за увеличаване на лактацията е най-ползотворно между 3 и 5 сутринта, това лекар ми го е казвал. Колко е вярно не знам но аз ставах Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 - ето тук е цялата информация която ти е нужна за успешно кърмене
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20542.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21140
и мнооого други полезни съвети

Виж целия пост
# 3
С моята дъщеря бяхме точно като теб дори бяхме на същата възраст когато започна да ми намаля кърмата.Започнах да пия много течности и имаше ефект.Продължихме да се кърмим до 7 месеца и тогава започна пак същото намаля ми кърмата тя започна да се ядосва че не и стига и дори вече не искаше да си направи труда да захапе.Пробвах пак с течности но не знам защо този път нямаше ефект.Иначе можеш да пробваш с чай за кърма и да похапваш тестени неща,слагай бебо колкото се може по често да меца.Не се притесняваш защото притеснението води до намаляване на кърмата
Виж целия пост
# 4
И ние сме имали такива периоди, но те са били кратки, знаела съм, че кърмата ще се урегулира. Не съм яла кой знае колко специални неща, но течностите май наистина помагат. Само не се притеснявай, защото това може да спре кърмата. Останалото - слагай бебо по-често на гърдата през деня, щом нощем не иска. Между другото - това е страхотно, поне ще се наспиш.
Виж целия пост
# 5
Според мен изобщо не ти намалява кърмата. Цеденето може много да те подведе, много жени (вклчително и аз) изобщо не могат да се цедят. Първите 2 месеца рекорда ми беше 10 грама, а малкия наддаваше като за световно.
Според мен вместо да се цедиш и да рискуваш бебето да се отбие от предлагането на шише по-добре си кърми когато детето поиска и спри да се тревожиш. Аз все пак не разбрах защо се тревожиш?
Бебето пишка ли повече от 6 пъти на ден? Жизнено ли е? Изглежда ли доволно след кърмене? Наддава ли добре?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия