Сменяли ли сте си педиатъра? И защо?

  • 3 437
  • 30
Здравейте мами!

Ако сте си сменяли педиатъра, имате намерение или пък сте имали намерение/минавало ви е през ума/ но сте си останали при същия, посочете каква е била причината?

Аз лично наистина се чудя и доста се замислям за смяна? Но пък кой да избера? И как да преценя дали си заслужава повече от сега?
Ако има мами от Бургас, бих искала и да ми отговорят на въпроса кой им е педиатъра и телефони? Темата съм я пуснала в здравен справочник.
Виж целия пост
# 1
ние сменихме чвата педиатърка на Дияна. Съпругът ми работеше в МС, родих дъщеря си в Правителствена б-ца, там я наблюдаваха до 8м. Но съпругът ми напусна МС и самата педиатърка ме посъветва да намеря нова за Дияна ... в притивен случай трябваше да плащам по 1000 - 1500 долара годишно. Но ще излъжа за сумата, в момента било май към 800 евро. Нямах толкова пари да извадя тогава. Нямах оплаквания (никакви) към педиатърката, страхотен специалист, но така се получи. Доволна съм и от новата.
Виж целия пост
# 2
Аз смених първата педиатърка на малката след една година, защото с нея не можеше да се обсъжда - не приемаше друг поглед (например върху въпросите за кърмене и захранване), обиждаше се от въпросите/несъгласието ми върху предписанията/препоръките й, често повтаряше какво била учила и как си поддържала знанията и тям подобни, интернет за  нея беше "една боза" Simple Smile. Нямам наблюдения върху качествата й като лекар, щото не ни се е налагало, освен че  веднъж предписа кортикостероид за един съвсем лек бебешки обрив Imp .  

Аз искам да мога да обсъждам спокойно с педиатъра на детето си всички гледни точки по даден въпрос, да е отворен и да си поддържа базата данни up-to-date така да се каже и да не се обижда от информираността ми и от факта, че понякога може и да не приема някой негов съвет. Не че съм намерила такъв, де. Но сега дъщеря ми е записана при семейния ни лекар, с който се познаваме и поне можем да обсъждаме спокойно. Но пък вече не ни се налагат толкова чести консултации, нито пък детето боледува, та и не се е налагало да "обсъждам" с него нещо. Дано по-рядко ни се налагат срещи с педиатрите Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Andrea$
Аз смених първата педиатърка на малката след една година, защото с нея не можеше да се обсъжда - не приемаше друг поглед (например върху въпросите за кърмене и захранване), обиждаше се от въпросите/несъгласието ми върху предписанията/препоръките й, често повтаряше какво била учила и как си поддържала знанията и тям подобни, интернет за  нея беше "една боза" Simple Smile.


Ей, това все едно, че аз съм го писала! Само дето още не сме я сменили нашата! След пуснатата от мен тема, останах с впечатлението, че няма бургаска мама, която да е доволна от личния лекар на детето си!
Виж целия пост
# 4
Да. 2 пъти.

Първият път защото типката ме стресира до такава степен с обвиненията си, задето детето не наддаваше, като го кърмех, та накрая съвсем ми спря кърмата.

Вторият път заради преместването ни тук.
Виж целия пост
# 5
Смених я сега декември защото предписа неправилно лекарство. Това е и единствената причина за да откажа услугите на лекар - некомпетентност в областа на медицината. Всъщност тя е добра диагностичка и добър лекар, но прояви небрежност по отношение на сина ми. С малката винаги действаше внимателно...само че аз имам две деца.
Виж целия пост
# 6
Един път съм сменяла педиатърката,когато Танти беше още бебок.Причината е,че предишната ни педиатърка нищо не разбираше от деца(ей това много ме дразни в здравните реформи-куцо и сакато се занимава и с деца,и с възрастни).Общо взето аз й казвах с какво се оправят колики,гъбички в устата,а и добре,че доста четях,та сама взех мерки за алергията на малката.Върха беше,че в един момент реши,че ваксината(не помня коя)не може повече да се отлага и я би.Да,обаче на следващия ден бяхме на алерголог и се оказа,че малката е с вирус #2gunfire  #2gunfire Добре,че нямаше последствия
Виж целия пост
# 7
На сина ми педиатърката я сменихме по принуда.Трябваше да изберем личен лекар а тя отказа да работи със здравната каса.После сменихме и втората-нищо не разбираше горката.Сега сме при трета и от време на време ми минава мисълта да я сменя и то най-вече за това че се изживява като много компетентна и не дава направления за специалисти.Какъвто и проблем да изникне-все тя го лекува.И освен това ме караше да давам сокове на 1 месец горе-долу.Но като проучих въпроса с личните лекари реших засега да изчакам и да събера още инфо.Чак тогава ще се местим при друг педиатър.
Виж целия пост
# 8
Оффф, определено не ми помагате засега а започнах още повече да се чудя дали си заслужава?
Виж целия пост
# 9
И аз съм сменяла GP-то веднъж. Първата ни лекарка, беше с голям "стаж и опит", естествено отпреди 20 години. Освен това много и куцаше администрирането на пациентите. Постоянно имаше пропуски с ваксини, задължителни изследвания и др. подобни. Върха на всичко, обаче беше след като ми се наложи да ползвам спешна помощ към болницата в която се водехме. Оказа се, че въпреки уверенията им, че има на разположение денонщен педиатър - такъв се явявал лекарят от звено Бърза помощ  #Crazy .

Сега с новата лекарка съм уточнила всичко предварително, нощни повиквания, почивни дни, болнични, направления. Постарах се още в самото начало да покажа, че съм си патила и съм наясно с правата си.
Виж целия пост
# 10
Цитат
И освен това ме караше да давам сокове на 1 месец горе-долу


Оффф, ами аз какво да кажа като досега не съм чула мама, която педиатърката й да й е казала да изчака със соковете и да започне да ги дава по-късно. Всичките досега, които познавам им дават сокове с навършването на 1я месец, защото така им казват педиатърките.

Знам какво е мнението на мамите тук в Интернет, но дори новата педиатърка при която мисля евентуално да се преместя препоръчва също соковете след 1я месец.

Добре де, но така и не разбрах какво толкова могат да причинят соковете на 1 месечно бебе? Всеки отрича, но реално никой не обеснява.
Виж целия пост
# 11
Еее, моето педи каза да не давам сокове минимум до 4ти месец, значи има такива. Simple Smile
Защо не влезеш в белия списък и не си харесаш, нали е направен за това.
Виж целия пост
# 12
Цитат
Еее, моето педи каза да не давам сокове минимум до 4ти месец, значи има такива.  
Защо не влезеш в белия списък и не си харесаш, нали е направен за това.


Ами в Бургас не съм чула да има.
А има ли такъв списък за Бургас и къде е той?
Виж целия пост
# 13
Ние ще я сменяме сега през юни за първи път. Изобщо не сме доволни. Бебетата са като на конвейр, но вниманието е минимално.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: sneji20

А има ли такъв списък за Бургас и къде е той?


Няма списък за Бургас - нито бял, нито черен! Предложих на мамите да направим, като всяка напише от кого е доволна и от кого не, но никой не се включи...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия