Сменяте ли си често работата?

  • 7 012
  • 84
Сменяте ли си често работата? Колко пъти досега сте си сменяли работата и защо, поради какви причини - вие сами сте се отказвали или шефът ви е изгонил.
Какво мислите за хора които често си сменят работата или пък други които 20 год. работят една и съща работа. Мислите ли че тези които често си сменят работата са лекомислени, авантюристи и непостоянни или просто некадърници и затова шефовете им ги гонят от работа. Или пък тези които цял живот си траят на едно и също място (например някоя държавна службичка) са неинициативни, не обичат риска и предизвикателствата, страх ги е да променят живота и навиците си. Кое е по-нормалното и разпространено нещо в нашето време - често да си сменяш работата или дълго време да караш на една и съща работа.
Тези които са работодатели как гледате на хора които каднидатстват при вас за работа и се оказва че през последната година са си сменяли 5 пъти работата. Или пък тези които не са си сменяли работата. Кои хора предпочитат работодателите - тези които са работили много работи през живота си или които са били само на 1-2 работи. Има ли това някакво значение при определянето на това кой ще вземете на работа...
Виж целия пост
# 1
Като студентка си я сменях често (примерно на 7-8 месеца). Гледах да ги съобразявам с ученето, а това не винаги беше лесно. На кофти работодатели не съм попадала, но в този период по-висока заплата винаги ме е мотивирала да започна на друго място.

За почти 5 години вече стаж след университета съм сменила 2 работи, последната преди година. Смених си я, защото беше време. Дадох каквото можах и научих каквото можах на това място. Напуснах като усетих, че работата ми е до такава степен рутина, че дори съм се измързеливила да следя "какво ново". Явно беше дошъл момента, намерих си нова работа само за една семица. И след месец предизвестие напуснах.

Имам познати, който сменят работа  /имам чувството/ на 6 месеца. Причини - повече пари, некоректни работодадели (разминаване на договорената заплата и соц. придобивки с реалните, безумно работно време). Всички в София. Добрия пазар на труда там в момента разглезва хората според мен, а и увеличава риска от некоректни работодатели.
Виж целия пост
# 2
От 5 г. не съм си сменяла работата.  Flutter
Виж целия пост
# 3
Не. Може да се каже, че от 7 години съм на една и съща работа.
Виж целия пост
# 4
Аз ги сменям сравнително често, защото не знам какво искам  Rolling Eyes
За 4 години съм рбаотила 4 неща  Shocked, като само на едното място година и половина, на другите по 6 месеца. И все още не съм намерила нещо, което ми харесва.  Rolling Eyes Подозирам, че няма да намеря.
На хората, които често си сменят работата, ние им казвахме job-hoppers и общо-взето не се гледаше на тях с особено добро око. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Цели 5 години не я бях сменяла
/общо 10 години ми се бяха събрали в една система/,
Смених я и съм горда от себе си newsm03.
Не разбирам хора, които непрекъснато мрънкат, че не харесват работата си,
но не я сменят.
Виж целия пост
# 6
Цели 5 години не я бях сменяла
/общо 10 години ми се бяха събрали в една система/,
Смених я и съм горда от себе си newsm03.
Защо си горда. Защото си събрала сили и смелост да рискуваш на ново място. Защото нова работа може да значи и повече възможности и повече пари, но може да бъде разочарование. Някои хора може би просто не искат да рискуват да поемат ново начало в живота си със сменяне на работата си. Всяка смяна на една добре установена работа крие известна доза риск в себе си.
Виж целия пост
# 7
От 11 години съм в една и съща фирма, частна, не държавна. Работата напълно покриваше всичките ми изисвания. След като родих обаче приоритетите ми се промениха и вероятно няма да се върна на същата позиция, но ще остана да работя във фирмата. Засега смятам да гледам детето вкъщи поне до 3 годинки и после ще решаваме на място.
Виж целия пост
# 8
От 19 години и 5 месеца работя на едно и също място. Започнах работа на 18 години.
Виж целия пост
# 9
Не,от 9 години се занимавам с недвижими имоти.Харесвам си работата , с времето си станах сама шеф и определено съм доволна. Незнам дали бих я сменила newsm78.
Обаче и мъжлето не го сменям Laughing Laughing Laughing.Явно не си падам авантюристка Grinning Grinning Grinning.
Виж целия пост
# 10
От 5 години работя като фризьор и за напред не смятам да я сменям, работата която работя ми е като хоби  върша си я с удоволствие

защото имам свобода на действие сама съм си шеф
Но преди това беше голямо лутане не съм се задържала за дълго време  никъде защото съм се чувствала не на място
Виж целия пост
# 11
Работя на едно и също място (вече повече от 20 години) откакто съм започнала работа и не смятам, че съм се изчерпала, за да търся и работя нещо друго.
Обичам работата и професията си! Heart Eyes Peace
Виж целия пост
# 12
Да, сменям я. С всяка нова уча повече и печеля повече. Все още търся призванието си. Ако нещо не ми изнася, не мога да стоя и месец на определена работа.
Виж целия пост
# 13
Като ученичка и студентка - да, защото ми се налагаше.
След това вече не чак толкова често, но не съм се колебала да напусна, когато са ми предлагали по-добри условия.
Виж целия пост
# 14
За 7 години съм работила само на две места, но в една и съща сфера - образование. В последно време все повече мисля за смяна, но още не съм открила подходяща работа.
Не обичам да се местя често от едно на друго работно място и завиждам на тези, които го правят за куража и ентусиазма им. Не мисля, че е от некадърност, всеки е добър в някаква област.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия