Ходене и отслабване

  • 15 943
  • 10
Здравейте, прочетох доста от темите - научих нови неща и потвърдих доказани за мен работещи практики. Не намерих , обаче, нещо, което лично на мен много ми помогна - ходенето пеша. Когато времето е хубаво (за мен това е над 15 градуса) ходя пеша по минимум 3 км на ден. Всеки сезон започвам с по 3 км. и към есента вече правя по около 8км на ден. Понеже не мога да спортувам с активно натоварване - не трябва да си качвам кръвното налягане и така ще е поне още 1 година, ходенето е моят заместител на спорт. А и от откровен мързел, де.... От 68кг. след спиране на цигарите си се върнах на  54кг. - с умерен хранителен режим и ходене. Вярно, сега пробвам ориз-пиле-ябълки, но то е по-скоро от съпричастност към половинката ми txtloves

Та по въпроса с ходенето - лесно е, всеки го може. Не те натоварва твърде много - при високо ниво на наднормено тегло това е важно. Не се налага да се отделя специално време или екипировка. Не струва пари. Ефектът е бавен, но дълготраен и устойчив. Може да се раздели на малки порции през деня.

Аз лично ползвам крачкомер - малко уредче, колкото яйце, което се закача над единия крак и брои крачките ти. Предварително му се задава дължината на твоята крачка и така то отброява и разтоянието, което си изминал. Така, ако човек хваща рейса от следващата спирка или през деня ходи в обеднта си почивка или вечер - в парк или по някоя алея, ще е наясно за "навъртяния километраж". Според това, което съм чела, за да има ефект, ходенето трябва да е отривисто, бодро и минимум 15 минути наведнъж.

Сега е -4 градуса и ми е ужасно студено (и гладно, естествено), но с нетърпение чакам да  се позатопли малко и пак да започна да правя любимите си 1часови разходки!!!! afwitch



Виж целия пост
# 1
И аз съм фен на ходенето. Изобщо не ме мързи, за разлика от тичането. Много те моля ми дай малко повече инфо за крачкомера - отдавна искам да си купя. Къде ги има, каква цена е твоят и ако има някакви други особености?  Praynig
Виж целия пост
# 2
И аз съм фен на ходенето. Изобщо не ме мързи, за разлика от тичането. Много те моля ми дай малко повече инфо за крачкомера - отдавна искам да си купя. Къде ги има, каква цена е твоят и ако има някакви други особености?  Praynig
Крачкомери има навсякъде, като започнеш от големите магазини за техника и стигнеш до TCM-мите.

Иначе по темата. И аз много обичам да ходя, при това винаги съм с темпо все едно някой ме гони Mr. Green. За жалост обаче, откакто детето проходи и съм без количка, не мога да го правя.
Виж целия пост
# 3
и аз се убедих в ползата от ходенето, но в момента е много студено!
есента бяхме за пет дни в рим с много амбициозна програма - всичко да видим.
вечер, когато засичахме по картата колко сме минали пеша се оказа, че средно сме минавали по около 10 км.
но там някак не се задушавах от прах и автомобилни изпарения, а трафика не е по-малък.
тук е доста мръсно/софия/.някъде четох, че е вредно да се ходи пеша в този смог.
ти къде ходиш ?
Когато времето е хубаво (за мен това е над 15 градуса) ходя пеша по минимум 3 км на ден. Всеки сезон започвам с по 3 км. и към есента вече правя по около 8км на ден.

Виж целия пост
# 4
DessiJ, крачокомерът ми го донесоха от щатите, мислейки си, че е майтапчийски подарък, струвал нещо като 10лв. Мисля, че и тук има, наистина Техномаркет или Спортдепо ....
mislim1, напълно си права, въздухът е гнусен. Досега в Южния парк - от нас до края и обратно е 3,2 км) Обаче тази годна се преместихме в Драгалевци, където е с 3 градуса по-студено целогодишно и лятото спира водата  smile3515 , но за сметка на това въздухът е коренно различен на по-горните улици smile3521 . Та затова сега чакам с нетърпение да се стопли и пак ..... Даже повече баири.. надявам се и повече ефект)
Виж целия пост
# 5
Ходя пеш всеки ден по 3 км в едната посока като вечер е и по баир Whistling обаче не съм отслабнала от това Thinking Ядях се както си искам де, без ограничения. В момента съм на безвъглехидратна диета и си продължавам с ходенето, то си е по задължение, нямам превоз до нас, пък да видим дали ще има ефект. Краката доста ми заякнаха, особено прасците какви са ми големи Sick, но за съжаление си имам целулит Sick
Виж целия пост
# 6
привет и от мен
аз също съм фен на разходките,но за съжаление имам възможност да се разхождам единствено почивните дни и то, ако е хубаво времето през седмицата единствено гоня автобусите animal037 . Като цяло няма кой знае какъв ефект за килограмите smile3518 е остава удоволствието от разходката сред природата
Виж целия пост
# 7
Аз също обичам разходките и при студено време стига да няма вятър. Имам си маршрути по София, по които да се прибирам в къщи без да вървя по шумни улици. Честно казано, като време е малко повече от прибирането с граски транспорт, но е по- приятно. Лично аз отслабвам с ходене.
Виж целия пост
# 8
аз всеки ден ходя пеша до работата, дори сега като е студено, това ми е около 30- 40 мин, зависи от темпото, като сложа толкоа и на врущане и ми се събира час и нещо като прибавим и ходенето на пазар и разните други излизания....... а темпото също ми е като на състезание, мисля че е полезно да, но само с това не се орслабва,... за жалост.... Confused
Виж целия пост
# 9
Аз също съм фен на ходенето и виждам голяма полза за отслабване (е естествено без да се тъпчеш през другото време). Но според мен е важно да се ходи наведнъж по поне 40мин. за да има ефект. Така си става идеално кардио. Майка ми по този начин си поддържа формата - всеки ден 1,5 час разходка в гората с кучето и не и се лепят разни гадни храни   Peace

Естествено трябва постоянство, но загубените килограми не се връщат. А и от психологическа гледна точка ми се отразява добре, ако съм нещо изнервена като се поразходя и се разсейвам и ми идват по-ведри мисли Simple Smile Да си призная студът не ми пречи особено, само да не вали.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
За да се получи кардио и топене на мазнини при ходене помнете,че е нужен повишен пулс ,както и поддържането му поне 30 мин  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия