дете падна от витошкия лифт?!?

  • 3 681
  • 47
как е възможно?когато ги изпращаме и си мислим, че всичко е под контрол горе явно нещо куца в организацията.
обясненията по тв на ски учителката и един младеж бяха смешни - все едно са първокласници!
синът ми също ходи на ски и съм в потрес!когато беше в детската градина винаги на седалките имаше и по една госпожа или ски учител.може ли толкова малки деца да ги качват сами на седалките?ами ако спре тока или стане авария - тогава сигурно ще се тръшкат "ама как стана, ние не го редвидихме!".
време е някой да го отнесе заради общото безхаберие!
добре, че на малкия бонбон нищо му няма, но докога ще разчитаме на Господ да ни пази децата, а някой ще взима заплата за тая работа? #2gunfire #Cussing out Twisted Evil #2gunfire fight
Виж целия пост
# 1
Според мен е порочна самата практика да се качват толкова малки деца без придружител на лифт!  Naughty
Ясно е, че не може да се осигури възрастен до всяко дете, но тогава просто няма да карат ски на тази писта!  Crossing Arms
По МОЛ-овете е забранено возенето на сами деца на ескалатор, което е в пъти по-безопасно, а те пуснали 5-годишни деца на лифт...  Shocked
Виж целия пост
# 2
чух само анонса и не можах да го гледам, а исках да чуя обясненията на учителите. От лифта на Витоша не пада за първи път дете, преди две години пак имаше инцидент. До всяко дете не е възможно да има придружител, а и никой не ги качва на сила всеки преценя рисковете за детето си. Все пак не отиват да играят шах, ските макар да доставят огромно удовоствие са и опасен спорт. Преди няколко седмици имаше и блъснато дете на 4г на нощното Лале което е карало с баща си - кой е виновен бащата който е завел детето си нощно време когато са най-големите откачалки или този който го помел.
Виж целия пост
# 3
Боже настръхва ми косата,как може такова безумие newsm78
Виж целия пост
# 4
И аз го гледах снощи. Основно даваха спасителната служба. Г-на каза, че малкия е паднал от 10м, а дребния се провиква "а, 15 бяха". Детето видимо изглеждаше добре, дано му няма нищо. Казаха, че е само с охлузвания. Аз си рекох "дано не е някое наше дете" (на някоя форумка де).
Обяснения на лифтаджии и ски учители нямаше. Имаше взаимни обвинения и прехвърляне на топката. Лифтаджията каза, че предпазителят бил спуснат, учителката "не, не беше".
Според мен и двете страни носят отговорност. 1во толкова малки деца не се допускат без придружител на лифт, и то седалков. И 2ро служителите на въжената линия са длъжни да обезопасяват пътниците при качване и слизане.

Аз харесвам седалковите лифтове, но за сами деца, без придружител - не стават.

От обяснението на детето останах с убеждение, че то само е трябвало да си свали предпазителя.
Виж целия пост
# 5
както знаем курсовете на витошките ски училища са за 6 деца в група и възраста им е 5-6г (за тежи които ги качват на лифта) е няма как да стане един учител да се качи едновременно и със 6-те деца
Виж целия пост
# 6
Винаги съм се чудила на смелостта на много родители да си пращат децата така на ски. Планината си е опасно място, особено през зимата. Явно имат много голямо доверие в учителите и организаторите на подобни екскурзии.
Виж целия пост
# 7
И аз го гледах снощи. Основно даваха спасителната служба. Г-на каза, че малкия е паднал от 10м, а дребния се провиква "а, 15 бяха". Детето видимо изглеждаше добре, дано му няма нищо. Казаха, че е само с охлузвания. Аз си рекох "дано не е някое наше дете" (на някоя форумка де).
Обяснения на лифтаджии и ски учители нямаше. Имаше взаимни обвинения и прехвърляне на топката. Лифтаджията каза, че предпазителят бил спуснат, учителката "не, не беше".
Според мен и двете страни носят отговорност. 1во толкова малки деца не се допускат без придружител на лифт, и то седалков. И 2ро служителите на въжената линия са длъжни да обезопасяват пътниците при качване и слизане.

Аз харесвам седалковите лифтове, но за сами деца, без придружител - не стават.

От обяснението на детето останах с убеждение, че то само е трябвало да си свали предпазителя.
не виждам как ще разчитат, че дете на 5 год.може да свали предпазителя.въобще -  безотговорна история.
някой знае ли кое ски-училище и коя детска градина са "екшън героите"?
Виж целия пост
# 8
днес и моя ще е на лифта (до сега не се е качвал) и ми е  Praynig
Виж целия пост
# 9
стис
днес и моя ще е на лифта (до сега не се е качвал) и ми е  Praynig
кам палци всичко да е наред!аз, като записвах моя/от4 годишен /всеки път треперех и мъжът ми се чудеше защо се мазохисвам, но имах доверие на госпожата от дг и не е имало никакъв проблем.госпожата беше върхът!!!?по-отговорен човек не може и да си пожелаеш - все едно аз съм си с детето.умееше да предвижда риска в зародиш.благодаря и от сърце!!!
Виж целия пост
# 10
до колкото видях в анонса, жената която говореше нещо за проблем с лифта е от Мотен, а в кадър на заден план моя се пързаляше
Виж целия пост
# 11
разчитали са на късмет явно. според мен деца без придружител не бива да ползват лифта. още повече, ако не могат да си пуснат предпазителя сами.
Виж целия пост
# 12
аз останах изумена от едно ски училище на Витоша - Атмосфера - групата за начинаещи ( това са деца на 4-6г  1 учител с 6 деца, които до сега не са се качвали никога на ски) ги бяха качили на третият им ден на лифта (въпросния) и ги бяха пускали по стръмното без да имат елемантарни умения децата.
Виж целия пост
# 13
Да бе,накрая учителите виновни. Какво правят тия бебешоци там?Сигурно те припират да ходят?
Виж целия пост
# 14
Ами може просто да не ги водят на лифта толкова малки примерно!
Айде сега родителите виновни. Моите ходят на ски от малки, но училището им избира Офелиите и Ветровала, където има само влекове. Ясно, че няма място за всички деца там, но като не могат да ги обезопасят, да не го правят.
Супер безотговорност, направо престъпление е за мен това. До днес нямах идея, че е масова практика  ooooh! На мястото на родителите бих извикала Агенция за защита на децата и кой ли не, за да ги съдя.
Включих се в темата, защото изведнъж родителите излязоха виновни  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия