Учестено тупкане на сърцето след скарлатина????

  • 1 340
  • 13
Дъщеря ми миналата седмица изкара скарлатина. Сега ми се обадиха от градината, че се оплакала от силно тупкане на сърцето. Премерили й пулса, бил около 90. Нормално ли е това и често ли се среща? Много съм притеснена, докато баща й я вземе от градина и я заведе до лекарката, ще се побъркам.... Има ли някой, който да го е преживял, та поне малко да ме поуспокоите????
Виж целия пост
# 1
vuzmojno e i e normalno,i az q karah predi nqkolko godini.nqmah tozi problem,no e normalno da stane.po princip skarlatinata moje da nanese golemi uvrejdaniq na surceto,zatova trqbva mnogo vnimalno da se procedira s le4enieto,na men mi praviha mn izsledvaniq,za da se ubedqt,4e vsi4ko e normalno
Виж целия пост
# 2
заведи я на детси кардиолог, за да си спокойна, че е добре. Наистина след скарлатина могат да се увредят сърдечните клапи, но това не е сигурно. Нека да я прегледа специалист.
Виж целия пост
# 3
90 удара в минута е съвсем нормална стойност за дете.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми(голямата) беше болна от скарлатина,но не сме имали подобен проблем,мисля,че едва ли ще е нещо притеснително,може би просто се е движила по-активно с дечицата там и госпожите след това да са измерили пулса,още повече ако до скоро е била в къщи заради скарлатината,а сега на градина,повече движение и вълнения след застой,нормална реакция Peace
Виж целия пост
# 5
Аз съм боледувала от скарлатина като малка и си спомням, че се притесняваха за усложнения като артрит и нарушена сърдечна дейност. Нямах такива.
Искрено ви желая да нямате проблеми, но преглед при специалист е задължително, според мен!
Виж целия пост
# 6
Прочети тези .... дано всичко е наред

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240634.msg5663504

http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/infections/articles/skarlatina.htm

http://pramed.com/scarlatina.htm
Виж целия пост
# 7
нека детски кардиолог да види сърчицето на ехограф и екг. може да консултирате и с ревматолог. 
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми миналата седмица изкара скарлатина. Сега ми се обадиха от градината, че се оплакала от силно тупкане на сърцето. Премерили й пулса, бил около 90. Нормално ли е това и често ли се среща? Много съм притеснена, докато баща й я вземе от градина и я заведе до лекарката, ще се побъркам.... Има ли някой, който да го е преживял, та поне малко да ме поуспокоите????

Детският пулс по принцип е по бърз от този на възрастните - така че не се притеснявай - 90 според мен не е висок за дете...
Мойта дъщера е изкарала 2 скарлатини и при нито едната не се оплакала от висок пулс.
Виж целия пост
# 9
заведи я на лекар, след скарлатина има доста усложнения, дано не е нищо
Виж целия пост
# 10
А някой да ми даде телефон на детската педиатрия, че не мога да се свържа с тях, искам да запазя час при доктор Спасов...... дано да има часове за тази седмица..... Иначе вчера GP-то й е направила кардиограма и имала аритмия...... Даде ни и направление за кардиолог... Дано да се вредим за по-скорошен преглед.
Виж целия пост
# 11
А някой да ми даде телефон на детската педиатрия, че не мога да се свържа с тях, искам да запазя час при доктор Спасов...... дано да има часове за тази седмица..... Иначе вчера GP-то й е направила кардиограма и имала аритмия...... Даде ни и направление за кардиолог... Дано да се вредим за по-скорошен преглед.
велковски ли беше? имаше кординатите из форума!
Виж целия пост
# 12
Ние след един много тежък грип имахме аритмия. Лекарката каза, че е в следствие от високите температури. И че това отшумява. Препоръча ни да й даваме много мед.
Виж целия пост
# 13
А някой да ми даде телефон на детската педиатрия, че не мога да се свържа с тях, искам да запазя час при доктор Спасов...... дано да има часове за тази седмица..... Иначе вчера GP-то й е направила кардиограма и имала аритмия...... Даде ни и направление за кардиолог... Дано да се вредим за по-скорошен преглед.
Моля те- пиши, как се развиха нещата при дъщеричката ти. Пулсът на дъщеря ми е около 103- не е карала скарлатина. Миналата седмица пусках тема за това и няколко майки ми отговориха , че това са нормални стойности затази възраст. Въпреки това обаче се притеснявам, защото самата тя казва, че сърчицето й много тупкало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия