Нормално ли се храни кърмачето ми?

  • 476
  • 9
Здравейте момичета, сина ми е на 17 дни Hug, изцеждам се по обясними причини, за които в момента не ми се говори и се надявам скоро нещата да се оправят. Въпроса ми е дали се храни детенцето ми нормално, поне виждам колко изяжда: по 100 мл. на всяко хранене, което е през 3 часа понякога и не издържа и се храним на 2 часа, но пак си изпива 100 мл. кърма.
Педиатърката ми каза, че това е горната граница и аз се притеснявам да не си претоварва стомахчето а с такова желание си ги изпива. На изключително кърмене сме и 8 кратно хранене. 
Виж целия пост
# 1
Честита малка рожба!
Наистина си хапва здраво юначето, но има принцип, че кърмата никога не е в повече. Единствено може да се появят колики, но нищо страшно. Моя съвет е да си го закърмиш, защото после по-трудно ще засуче, а и вероятността кърмата ти да спре по-рано също е по-голяма.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Честито бебче!  bouquet

Поддържам предходното мнение Peace
Пробвай да кърмиш в сънено състояние на бебето-дава резултат.
Иначе за количеството-щом не връща много, значи всичко е ОК...нашият син доколкото си спомням в началото пийваше по 70-80мл кърма, но всяко бебе е различно Simple Smile
Успех и дълго кърмене! Hug
Виж целия пост
# 3
Честито рожба Hug

Не се притеснявай всичко е ОК. Бебо си знае колко да яде,но се опитай до го сложиш до муца иначе ще свикне с биберона и после няма въобще да иска да муца.Успех Simple Smile 
Виж целия пост
# 4
Честито бебче   bouquet Аз кърмих сина ми успешно осем месеца, чрез изцеждане. Много е трудоемко, но не и невъзможно и не е вярно, че когато бебето не сучи, а се цедиш и го храниш от шише кърмата спира. Всичко зависи от честотата на изцежданията и от правилното хранене на кърмачката. Имала съм и критични моменти, но благодарение на форума ги преодолях, за което много благодаря   bouquet. По въпроса - не е проблем това, че изяжда повече. Най-важното е, че се чувства добре. Сина ми също си хапваше повечко, но просто спрях да му увеличавам дозата до определен момент. Успех и от мен
Виж целия пост
# 5
riri_tol ,
явно си била от щастливките, чиито гърди се изцеждат добре. За съжаление при много майчета не е така ( както и при мен). Ако успяваш добре да изпразниш гърдата ( а това, каквото и да ми говориш, най-добре го прави бебето), ще можеш да храниш бебето си с кърма от шише относително дълго. Все пак кърменето си има своите предимства пред храненето с шише макар и с кърма. Тук със сигурност има и по-компетентни по въпроса от мен, но само ще спомена поглъщането на повече въздух, по-малкия прием на бифидобактерии от зърната, по-малко интимния контакт при хранене с шише...но все пак всеки си знае своите основания и има право на личен избор.
Виж целия пост
# 6
Lenyto, да не мислиш, че е било прищявка от моя страна да се изцеждам осем месеца, а не да кърмя сина си от гърдите  Naughty Знам, кое е по-доброто и за него и за мен, но когато бях изправена пред дилемата да се изцеждам постоянно или да спирам кърмата с лекарства, въобще не се колебах кое от двете да предпочета. Относно поглъщането на въздух не си права, защото и когато бебето суче от гърдите също поглъща много въздух. С подходящите шишета почти се справих с този проблем. За бифидобактериите от зърната не смятам да споря. Кърмата си е еднакво ценна за бебето, независимо от това дали я изсуква от гърдата или му се дава от шише. А интимния контакт с бебето го има винаги и не зависи от начина на хранене. Съгласна съм единствено за това, че всеки има право на избор  Peace
Виж целия пост
# 7
Кърмата се усвоява много по бързо и лесно от адаптираните млека, а мисля, че препоръчителните мерки колко трябва да яде едно бебе са за хранене с АМ.
По важното, което исках да ти кажа е, в случай че не знаеш де, че за проблеми с кърменето можеш да се обърнеш към някоя от майките- консултантки по кърмене. Те могат на живо да ти дадат съвет и помощ. Виж тези теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234959.0
 Hug
Виж целия пост
# 8
riri_tol,
нищо не пишеш за причините да се случи така с теб и бебето ти, но предполагам, че са били сериозни и не си виждала друг начин за себе си. Разбира се, не може да има колебание относно това, кое е по-добре да приема бебто ти - кърма (при това твоята си) или АМ. Но струва ми се, при Tedinka_ta не е късно да се направи опит да се приучи бебето да засуче. Добре е да се посъветва и срещне с консултант по кърмене. Понякога един страничен човек може да види изход в една за самите нас безизходна ситуация.
Виж целия пост
# 9
Знам, кое е по-доброто и за него и за мен, но когато бях изправена пред дилемата да се изцеждам постоянно или да спирам кърмата с лекарства, въобще не се колебах кое от двете да предпочета.
Момичета за момента аз също съм изправена пред същата дилема и също и за миг не съм се колебала коя алтернатива да предпочета, много ми е мъчно и знам, че всички предимства които споделяте за кърменето от гърдите са неоспорими. Взех си електрона помпа Медела Суинг и почти съм се сраснала с нея, изцеждам до дупка през 2 часа, за да поддържам лактацията и се надявам детенцето ми да се храни с кърма възможно най-дълго.
Въпроса ми беше свързан с количеството, което детенце изяжда, но така споделих и болната си тема.
Много майки, може би ще ме упрекнат, но вярвам че има и майки, които са били на моя хал и знаят какво е да не ти излиза помпата от ръцете, за да осигуриш колкото е възможно най-доброто за рожбата си.
Изключително съм благодарна на всички ви за отговорите  bouquet Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия