Частна детска градина и занималня във Велико Търново

  • 11 371
  • 8
Здравейте!
 :Имам две дечица на 3 години, и друго на 8 месеца, и разглеждайки сайтове за детски занимални попаднах на Детска частна занималня " Мечо Пух" в Търново. Разгледах сайта и ми се изправи косата цената без храна е 140 лева. Това е за дете което е на 3 години и вече се обслужва само. Бях шокирана от факта че за голямото си дете плащах максимум 27 лева за ясла, а в частната занималня ще ми трябват най-малко 250 лева.  Не ми е ясна такава калкулация.... Пак и ми хрумна идея ако има образовани мами, каквато съм и аз да направим занимална във Велико Търново която да е достъпна за повече майки и бащи. Да има занималня и с малки и с ученици до 4 клас например. Само трябва да се намери подходяща сграда и спонсор. Не мисля, че тази цена от над 200 лева на дете е реална. Какво мислите мами от Търново? newsm78
Виж целия пост
# 1
Нани, ти сама пишеш "спонсор". Без спонсор, или някой който постоянно да дотира едно такова мероприятие, цената е даже повече от 200 лв на дете. Сама направи калкулация - наем на помещение, заплати на учителки и помощен персонал, храна, консумативи и материали....
Не можеш да сравняваш с държавно заведение, защото държавните детски градини и ясли се дотират. Спомена се сума по около 160 лв на дете (сумата била различна за всяка ясла/градина, но порядъкът е този)
Няма лошо да си разсъждаваш в тази посока, но цена от 140 лв без храна е реална и приемлива. В момента в Сф аз не знам градина с цена под 400 лв.
Виж целия пост
# 2
Права си Тинкърбел, в София е много трудно с детските ясли и градини, (имам известен опит),но все пак  идеята ми да се започне с нещо не толкова огромно и перфектно, а по-скоро нещо по-малко ( като за начало), но ефективно. В западните държави такива частни занимални са много и държавата им отпуска субсидии. Например в Франция където майката се връща на работа след 4 месец. ( Макар аз лично не бих оставила детето си на тази възраст), но ....това там е факт. И тука вече има първи опити от майки с кариери. Искам дечицата да се гледат добре, и не се сърдя на персонала на яслите и детски градини, дори им съчувствам, защото такива мизерни заплати има само у нас. Моята свекърва е мед.сестра не искам и да пиша колко взима Embarassed
Това е само една "ЛУДА МЕЧТА", дано да се превърне в реалност Grinning
Виж целия пост
# 3
и на мен ми се струва много скъпо затова ще сме си на ясла
Виж целия пост
# 4
Скъпо е наистина ,но според мен си заслужава. моето дете ходи там и самият той много доволен, свикна  за 2 седмици , сега не плаче като го водим и даже иска сам да отива. Мисля че децата там се гледат по- добре отколкото в държавните ясли и това си личи по детето  ми, което е безкрайно щастливо. Може да звучи смешно но е така. На фона на истината която е в повече4ето градини и за която всеки ден слушам от познати, а т.е как бият децата през ръцете и  как като се наакан ги остават така или за наказание ги бият с яд и злоба....... съжалявам аз не искам децата ми да преживяват това. каквото и да се говори разликата в частната занималня е огромна. Не може да се сравни как гледат 7 деца, с това как гледат 37 едновременно, дори не всичко да е наред, а то по принцип не може, ако трябва да се мисли за детето ще избера най-доброто.
Виж целия пост
# 5
Скъпо е наистина ,но според мен си заслужава. моето дете ходи там и самият той много доволен, свикна  за 2 седмици , сега не плаче като го водим и даже иска сам да отива. Мисля че децата там се гледат по- добре отколкото в държавните ясли и това си личи по детето  ми, което е безкрайно щастливо. Може да звучи смешно но е така. На фона на истината която е в повече4ето градини и за която всеки ден слушам от познати, а т.е как бият децата през ръцете и  как като се наакан ги остават така или за наказание ги бият с яд и злоба....... съжалявам аз не искам децата ми да преживяват това. каквото и да се говори разликата в частната занималня е огромна. Не може да се сравни как гледат 7 деца, с това как гледат 37 едновременно, дори не всичко да е наред, а то по принцип не може, ако трябва да се мисли за детето ще избера най-доброто.


Коя е тази частна ясла? От каква възраст ги взимат?
Виж целия пост
# 6
БОБИ-ИВ не знам в коя ясла си видяла че са по 37 деца това са пълни глупости.децата са между 8 и 12 не повече гледат ги двама до обяд и двама след обяд моя племенник е в детска ясла СЛЪНЦЕ много сме доволни за десетина дни го научиха без памперс .Тръгна на ясла на година и половина сега е на две и половина и говори добре но не е казвал да ги бият
Виж целия пост
# 7
"Слънце" до битака или до пожарната е?
Виж целия пост
# 8
улицата под пожарната -много е хубава яслата и персоналът е много добър
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия