Не си дава играчките

  • 2 811
  • 21
Здравейте, майчета!
Не се сблъсквам с този проблем днес, но като че ли сега вече не ми издържаха нервите.
Имам момиченце в "чудната" възраст 2 год. Още през лятото забелязах, че си дава играчките само на деца от много тесен кръг, около нейната възраст. Но днес ни беше на гости дете, с което тя е израстнала и са много добри приятелчета. В момента в който другото дете докоснеше някоя играчка наставаше ад. Рев, писъци, тръшкане... Чак ми стана неудобно заради нея. То да не дава, ама чак пък толкова!

Има ли някоя от вас да се е справила с този проблем?
Виж целия пост
# 1
Всички деца преминават през този период май.Дъщеря ми почна да прави  същото преди година, комшийчето също. Все още е така.Дава си играчките ако е на кеф,даже и на братчето си. Лично аз понякога се справях с този проблем като отвличах вниманието й върху друга играчка./често и безуспешно/ Така е ,беше ме срам, но виждам ,че и други деца правят същото.
Виж целия пост
# 2
Период е.Няма от какво да се притесняваш.Аз обяснявам,че за да иска и на него да му дават играчки и той трябва да даде.Има ефект. Peace
Виж целия пост
# 3
И аз не мога да се преборя с този проблем.Той моя син че не си дава играчките,не си ги дава,обаче случайно ако някое дете успее да се докопа до тях,става нещо ужасно-рев чак спира да диша от инат,започва да се тръшка и да ме дърпа аз да му взема играчката.И започват едни увещания как детето ей сега ще я върне,съответно увещания и на другото дете защо пък трябва да я върне...на тази възраст май всичките са такива,поне такива са моите наблюдения.И за съжаление при нас нищо не работи-нито отвличане на вниманието,нито друга(даже и чужда!)играчка,нито пък моите опити за справяне със ситуацията Cry Cry Cry.Тропа с крачета човека и си иска неговото tantrum
Виж целия пост
# 4
Аз не мога да се справя.Чакам да отмине,защото се надявам че е период.
Виж целия пост
# 5
определено и моето точно като вашите деца....нямам решение по въпроса все още, успокоявам че ще отмине, така и не съм питала в яслата как 'процедира' и дали е толкова 'стиснат'
Виж целия пост
# 6
Ами аз чакам  Crossing Arms На периоди е моята- ту е готова всичко да си даде, ту пък не дава никой да припари до нейното. Чакам. И оставям сами да се оправят- например, когато някое дете й е на гости ги оставям да се карат, да се бият, но сами да се разберат.
Виж целия пост
# 7
Всяко дете минава през този период, сравнявам сега малката с кака си.

Ще отмине, споко момичета  Peace
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички за отговорите!
 Какво друго ни остава освен да чакаме и да се надяваме, че ще преживеем и това.
Виж целия пост
# 9
Да наистина на тази възраст много деца не си дават играчките, пищят само ако се докоснат. Този период минава, но все пак аз не съм стояла безучастна, винаги съм напомняла да даде.
Виж целия пост
# 10
При нас периода не само, че не отмина, ами се задълбочи с появата на брат му. Сега е ад, въобще не дава, независимо какво му обяснявам...И вече ми се струва, че няма да отмине...но дано да греша  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Аз пък изобщо не съм съгласна с Вас. Щом не иска да си ги дава - няма да си ги дава. Аз пък моите, като бяха мънички никога не съмги карала да си ги дават. Те са си техни. Значи аз мога да помъкна освен 2 деца, количката на малкото примерно, мога да влача и кукленската количка, и не знам си още колко лопати и кофи, а други майки, дето ги мързи да влачат и техните деца се чудят какво да правят, да се забавляват, докато моето страда - Как ли пък не. Еееее вече са големи и мисля, че доста добре разбират, кое става за даване, кое не. Нито са стиснати, нито са като да са през пръсти. Когато има нужда - си услугват в училище и между приятелки. То е различно. Но докато са малки, ама хич не мога да си представя, че са длъжни да дават на някой. Вие давате ли си колата, пералнята, печката, столовете, чантата, шапката, очилата и т.н ВАШИ неща на всеки, който пие кафе на съседната маса. Същото е. За тях другите деца са непознати дразнители, навлеци, някви си там досадници, които просто в този момент се мотаят около тях. От къде на къде пък да си дават техните играчки Laughing Така че ама хич не ви разбирам проблема Joy Що за логика, да карате вашето дете да страда и да мислите повече за чуждото, отколкото за вашето си. Странно newsm78
Виж целия пост
# 12
Въпроса е, че независимо какво количество играчки мъкна до детската площадка, той иска да играе с играчките на другите, защото са различни от неговите. А не дава свойте. Аз не съм на принципа, че непременно и задължително трябва да изтръгна нещо и да го дам на другото дете, а просто да разбере, че когато иска трябва да може и да дава.
А иначе каква е логиката ли? Ами защо да мъкна играчки, като той и без това не играе с тях. А защо и да играе с деца, като може да си играе  със собствените си играчки в къщи, сам, и да не комуникира. Така няма да го тормозя и ще си е напълно спокоен - под похлупак. 
То е ясно, че ще се научи. Или ще си остане пълен егоист. И е ясно, че всеки човек си има собствена логика по въпроса, но когато споделиш, някак си ти олеква  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
По принцип се съгласявам за това, че трябва да комуникира, но това го казваш по повод на това, че ти искаш да взимаш играчки от другите.
Ами защо да мъкна играчки, като той и без това не играе с тях. А защо и да играе с деца, като може да си играе  със собствените си играчки в къщи, сам, и да не комуникира. Така няма да го тормозя и ще си е напълно спокоен - под похлупак. 
Все пак аз изказах мнение, защо не бих карала моето дете да си дава играчките. Иначе смятам, че е хубаво да си комуникират, но комуникация има, когато има желание от двете страни. Не е комуникация, ако някой дойде и иска да вземе неговите неща, към които то изпитва все пак привързаност.
И освен това, съм се опитвала да обяснявам, че чуждите неща не са по-хубави от нашите, и само заради това, че тя има жълта лопата, а някой има червена, не значи, че трябва да има и червенета. Аз лично считам, че в обратния вариант, както ти обърна темата, е много по-важно да ги научим, че не може да имат всичко сега и веднага. Да ги научим да ценят това, което имат. Така че, за обратния вариант, пак не мога съвсем да се съглася с теб Wink Но пък и не налагам на никой мнението си.
Моите деца са доста по големи от вашите може би и затова и мога по-спокойно, от позицията на времето и резултатите от своите и техните действия, да преценя ситуацията.
Аз за себе си съм видяла, че моето си виждане по темата, е довело до добри резултати, в смисъл не са някакви болезнение егоисти (е, всеки по малко е егоист и хич и не си помислям, че някой може да каже, че е невероятен алтруист) но и уважават нещата, които имат.
Успех майчета, много дълъг път ви чака - самите вие ще видите колко много ще се променяте заедно с тях Laughing и живи и здрави дечица - това е най-важното - а че не си давало играчките - ще видите как след време с усмивка на лице ще си спомняте какви са ви били грижити  newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 14
Оо, Крисче, не ме разбирай погрешно  Peace Не се заяждам или оспорвам, просто и аз разсъждавам и споделям. Не съм никак сигурна, че това което върша е правилното, напротив. И много се надявам, както казваш ти, един ден като погледна назад да видя, че съм преценила добре   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия