моите хормони пак ме изненадват

  • 812
  • 7
здравейте!днес ми е 3 ден от МЦ ето какви са стойностите на :
ЛХ-4,33/1-18/
ФСХ-6,38/4-13/
Е2-35,0/39-189/
съотношението между ФСХ и ЛХ е горе-долу добре този месец 1:1,5 в полза на ФСХ(вероятно предния понеже се оказа,че съм ги изследвала на 2 ден е била по-голяма разликата)!
това,което сериозно ме притесни е ниското Е2!!!знам,че отговаря на качеството на яйцеклетката..,като е толкова под нормата както при мен,означава ли че качеството и е под всякаква критика???
да уточня,че предния месец Е2 си беше чудесна стойност дори на 2 ден от МЦ,но О. беше вляво,а този месец очаквам да е вдясно(два поредни беше вляво)...може ли десния яйчник да не отделя качествени яйцеклетки и затова да такова Е2?
 какво мислите за скапаното ми Е2?ще съм благодарна на всяка информация,която може да ми даде повече яснота..
 п.п. малеее,какви въпроси само задавам 
 реших да приложа и хормоните от предният месец взети са на 2 ден от МЦ(3 ден се падаше в неделя):
Е2-40.41 /24.5-195/
ЛХ-2.97 /2.4-12.6/
ФСХ-8.14 /3.5-12.5/
пролактин-256.97 /127-637/
ТСХ-1.96 /0.2-4.2/
 моля ви момичета помагайте

Виж целия пост
# 1
Повтори естрадиола след 2 дни пак. Колко дни ти е цикълът?
Виж целия пост
# 2
katia13 , за да кажеш категорично, че Естрадиола ти е нисък - от там, евентуално некачествена яйцеклетка, трябва да го изследваш до овулацията. Може по-късно този месец да овулираш и по-нататък в цикъла да се вдигне.
Не можеш да знаеш със сигурност кой яйчник ще овулира, може отново да е левия. А констатации, че единия не отделя качествени, само на база на този резултат са стрелба в тъмното.
Ако държиш, изследвай Е2 в началото на цикъла през 3 дни, а след 10 ден през ден до овулацията. Но това е натоварващо и стресиращо. Имай предвид, че дори при инсета не се прави. Само при инвитро на ЕЦ и стимулирано такова.
Успех  Hug
Виж целия пост
# 3
благодаря ви за отговорите момичета Hug
Повтори естрадиола след 2 дни пак. Колко дни ти е цикълът?
средно ми 29 МЦ (но ЛФ е 10-12 дни със 1-3 дни зацапване "прогестерона бил ок",а О. ми е от 15до 20 ден различно;от левия яйчник е към 17-18 до 20 ден от МЦ,от десния към 15-16 ден)
katia13 , за да кажеш категорично, че Естрадиола ти е нисък - от там, евентуално некачествена яйцеклетка, трябва да го изследваш до овулацията. Може по-късно този месец да овулираш и по-нататък в цикъла да се вдигне.
Не можеш да знаеш със сигурност кой яйчник ще овулира, може отново да е левия. А констатации, че единия не отделя качествени, само на база на този резултат са стрелба в тъмното.
Ако държиш, изследвай Е2 в началото на цикъла през 3 дни, а след 10 ден през ден до овулацията. Но това е натоварващо и стресиращо. Имай предвид, че дори при инсета не се прави. Само при инвитро на ЕЦ и стимулирано такова.
Успех  Hug
всичко това ли трябва да направя,за да съм сигурна Shocked
помислих,че е нисък понеже си е направо под референтните граници Embarassed,а  неможе ли да изследвам само малко преди О. и ако тогава е в референтни граници ще означава ли,че е ок?
Виж целия пост
# 4
Ами и аz zатова питах, но Цветучно вече ти е обяснила. Ако имаШ по късна овулация, може по късно да се покачи естрадиолът. А може просто тоzи месец да е така. Нали миналия всичко е било наред?
Виж целия пост
# 5
Ами и аz zатова питах, но Цветучно вече ти е обяснила. Ако имаШ по късна овулация, може по късно да се покачи естрадиолът. А може просто тоzи месец да е така. Нали миналия всичко е било наред?
не съвсем,миналия месец беше наред Е2,но пък съотношението между ФСХ и ЛХ не беше добро Confused!
от всичко прочетено днес си направих изводи(може и да греша,не всичко е толкова закономерно,но..),че :
при нисък Е2- некачествени яйцеклетки(с това се свързва обикновено) или няма да има О.
при ниско ЛХ(както ми беше предният месец)-късна О. или неправилно зреене на фоликулите врезултат недостатъчност на ЖТ(при едно момиче ,забременяло инвитро ако не се лъжа,е било точно така)!
на мен и без това док ми каза,че вероятно имам недостатъчност на ЖТ,само дето не уточнихме причината..
ще изследвам пак Е2 в дните преди О. и се надявам тогава да е ок!

много благодаря още веднъж за помоща на всички ви Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 6
Дано да няма проблем. Предполагам, че си се насочила към добър специалист.
Виж целия пост
# 7
даааааа  Grinning ,най добрия Wink!всичките ми надежди са отправени към него..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия