Специалист по храненето

  • 495
  • 2
Знае ли някой за специалист , който може да ми помогне с храненето на малката(3.5 години) . Детето е ужасно злоядо от кърмаче, но вече ще изперкам-притеснявам се за здравето и. Не яде почти нищо и то в нищожни количества. Гнуси се от всички плодове и зеленчуци, не иска дори да ги пипа, също и всичко, което е в цваят или с мирис и вкус на плод(вкл. бонбони, дъвки, близалки, сокове, кексове и десерти , които имат сладко или крем, торти и т.н.)Не яде НИЩО готвено. В градината бяха амбицирани ,че ще я научат да яде -преди два дни ми се обади сестрата,да ми каже ,че се предава.ВСЕКИ ден в градината на обяд яде само хляб. Другите неща, които яде са картофено пюре, прясно мляко, баница със сирене, палачинки, солети. Това е. Понякога си мисля ,че не умее да дъвче и преглъща- днес и направих макарони- всеки макарон(разварен) се дъвчи по 100тина пъти. Опитвала е пилешко чат-пат.Хапва една хапка , дъвче я 20 минути и я изплювз, защото не може да я преглътне.
Моля ви, имам нужда от помощ.
Само за пример ще ви кажа миналата седмица докато беше на ски училище какво ядеше- сутринта една бискивта, на обяд една меденка и вечерта чаша мляко. Пробвала съм и с глад- не става нищо.
Виж целия пост
# 1
Леле, то наистина нищо не яде. Плодовете можеш да ги компенсираш с плодови сокове. Нали има и някакви сиропи за апетит. едо приятелско детенце е така - майката мели месо и му слага в пюрето, дари и пилешкото го пасира и му слага в пюрето. то също така не иска да дъвче и плюе месото. Дори и пълнените чушки му пасират, заради ориза.
На закуска поне яде попара.

Сигурно е много гадно, но ще прояде, въпроса е кога Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Какво пюре, не мога нищо да сложа вътре- ако изглежда с различен цвят или вид изобщо не иска да опита.А сокове не пие- не иска и да ги погледне. Нали ви казвам-бонбон да  е, торта да е,  ако има вътре нещо с цвят на плод , не го яде. Давам и витамини.....и това е.Сега пак гледах менюто за седмицата е градината- цяла седмица пак ще е само на закуска и следобедна закуска... ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия