Резус фактор "-"

  • 698
  • 6
много рових ,много четох ,но точно такова нещо не намерих (и затова се извинявам предварително ако е обсъждано)
става въпрос за близка която направи аборт в понеделник и се притеснявам за кръвната група и Анти -Д ,защото никой не е пожелал да й каже коя група е ,а знаете ,че е важно да се сложи , въпроса ми е ако и мъжа е с отрицателно слага ли се ,или само ако тя е "-" , а той с положително.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Доколкото съм наясно  когато жената е отрицателен резус фактор винаги се прави  ваксина до 72 часа , независимо какъв резус е мъжа.
Виж целия пост
# 2
Има нужда от инжекцията само ако мъжът е с резус фактор +. В противен случай няма смисъл, защото няма начин да са се образували антитела. Но може би за всеки случай слагат инжекцията винаги - да се презастраховат срещу случая, в който бащата не е много ясен...
Виж целия пост
# 3
Независимо от бащата тя трябва до 72 часа след всяка оперативна намеса да си поставя анти Д гама глобулин, ако е с отрицателен резус фактор.
Виж целия пост
# 4
Това е само с превантивна цел, иначе няма реална нужда. Ако е такъв случаят, няма от какво да се притесняваш за приятелката си.
Виж целия пост
# 5
И аз да си споделя терзанията -много съм чела по въпроса,консултирала съм се с гинеколог и ме успокояват, но............
Аз имам един аборт преди 8 години , В група съм отрицателен резус , а съпруга ми Б група с положителен резус.Незнам защо тъпия доктор не ми е поставил такава инежкция а на 20 години не съм се интерсувала от тези неща.Обаче се терзая какви  могат да са последствията от поредния некадърник. newsm78
Виж целия пост
# 6
Не мисли сега. Няма смисъл - станалото, станало. Важното е, че си информирана и наясно за опасността.
Като забременеш веднага ще го обсъдиш с лекаря си. Има система от изследвания, които се правят по време на бремеността.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия