Ако решиш да направиш добро...

  • 2 906
  • 59
Ако решиш да направиш добро,нужна ли е мотивация за това?
Виж целия пост
# 1
Не.

Поне на мен не ми трябва, де.
Виж целия пост
# 2
Да, нужна е. Независимо, дали е дълбоко скрита от света или публично оповестена, мотивацията е в основата на всяко добро дело.
Освен, когато не осъзнаваш, че правиш добро. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Малко взаимно изключващи се ми се видят,  мотивация и решение да направя добро, но може и да греша..
Аз разбирам  въпроса по-скоро като нужна ли е мотивация за вземането на такова решение.
Виж целия пост
# 4
Зависи от нагласата на човек.
На мен не ми е нужна мотивация.
Виж целия пост
# 5
"направи добро , че да ядеш лайно" (стара българска поговорка)
Дали е нужна мотивация? За някои е нужна, да...обаче това е така , защото живеем в кофти свят където да правиш добро е нещо порочно и те осмиват за това.
А има и такива кретени , които очакват да им се благодари , в изключително  редките случаи когато сторят нещо такова.
Виж целия пост
# 6
Зависи от много неща,но по принцип или правиш нещо или си трай.За да си добър не ти трябва мотив.
Виж целия пост
# 7
Каква мотивация имаш предвид, Шанел? Когато правим добро, малко или много го правим и заради себе си и собствената си съвест. Дори и да не го признаваме.
Виж целия пост
# 8
Не,на мен не ми е нужна мотивация.Просто го правя без да се замислям дали ще ми се върне по някакъв начин.
Виж целия пост
# 9
Мацко, к'ва ти е драмата - налага ти се да си добра ли?  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Точно такава мотивация имам предвид,Дона.Дали преди да направим добро,пресмятаме какво точно ще спечелим от това.Не го казах съвсем точно,но няма да го редактирам.
Виж целия пост
# 11
Точно такава мотивация имам предвид,Дона.Дали преди да направим добро,пресмятаме какво точно ще спечелим от това.
Нали не очакваш някой да си признае  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Понякога ми е нужна мотивация. Признавам си. Но пък с времето се научих да не очаквам благодарност.
Виж целия пост
# 13
Мацко, к'ва ти е драмата - налага ти се да си добра ли?  Mr. Green
Много ми се налага,а не знам заслужава ли си да изневеря на милото си скъпо Аз.
Виж целия пост
# 14
Гледам да не правя добро, ако не са го поискали от мен, защото се убедих, че "пътят към Ада е постлан с добри намерения"...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия