КИПЪРСКИ МАМИ......и не само (3)

  • 18 393
  • 303
ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА НИ ТЕМИЧКА!


Предишни теми.....

Първа тема
Втора тема

Виж целия пост
# 1
Пу, първа!  Честита да ни е новата тема и само хубави работи да си пишем в нея.
Виж целия пост
# 2
 newsm20    Добър дееееееееен--------ето 1-о предложение за утре-да ги изненадаме.   Heart EyesС какво този ден е по-различен от останалите? И без това, всеки следващ ден те обичам все повече и повече! Не искам специален ден, за да ти засвидетелствам любовта си! Не искам специален ден, в който да ти обещая луната и звездите, ден, в който да се науча да летя за теб и да се боря с дракони! Това ще го правя всеки ден! Обичам те!
 Heart Eyes smile3521 
Виж целия пост
# 3
Хоп - троп ей,ме на!
Представител на частта от заглавието ...и не само... Mr. Green

maatete, така да бъде! bouquet

Ауууу, барборанова, каква романтика само! Браво!
Това предполагам ще звучи по друг начин на гръцки, ама чувството е важно! Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Добре дошли на всички ориентирали се бързо....
 smile3501
Първо да отговорим на adictза сервитиорската работа в Паралимни... Thinking
Ще има да бачка момчето ....ще се скъсва ....дано бакшишите да са добри Money Money
Къде ако не е тайна и на каква заплата е приет.....Питам защото на моя мъж брата живее там
та може да пусне по вътрешна информация..  Hands Thumbsup
Барборанке това като текст за картичка ли е или признание на тъмно kiss
Виж целия пост
# 5
Момичета,аз за първи път съм тук,но не за мен става въпрос.Моята племенничка заминават с мъжа й за Кипър,но е бременна и иска да разбере нещо повече за медицинското обслужване там,какво и колко се заплаща,какви документи са необходими.Предполагам,че е обсъждано това,но не намерих с търсачката.Може би не съм задала правилните думички по които да търси.
Дори и линк да ми дадете от където да прочетем ще съм доволна.Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 6
Добре дошли на всички ориентирали се бързо....
 smile3501
Първо да отговорим на adictза сервитиорската работа в Паралимни... Thinking
Ще има да бачка момчето ....ще се скъсва ....дано бакшишите да са добри Money Money
Къде ако не е тайна и на каква заплата е приет.....Питам защото на моя мъж брата живее там
та може да пусне по вътрешна информация..  Hands Thumbsup
Барборанке това като текст за картичка ли е или признание на тъмно kiss

Ooooooooooo-за картичкааааааа------много е дълго да го запомняяяя book На тъмноо-с мои думи ободрявам ситуацията. Whistling
Виж целия пост
# 7
Калимера, агапити фили!

Ето ме и мен в новата ни темичка и бързам да ви се "изпраскам" тука с три лафа на гръцки! Mr. Green Тъй де, да се похваля искам, че днес си купих българо-гръцки разговорник и вече все по-често ще ощастливявам любимия, говорейки му на чист майчин (за него) език, при това без да се налага да прибягвам до вашите услуги. Laughing  /Ммммда, като не мога да го ощастливя по друг начин поради чисто географски обективни причини.../   Wink angel008   Абе то кой знае какъв гръцки едва ли ще науча от този разговорник, още повече че сигурно си има характерни кипърски думи и фрази..., ама пак някаква изходна база ще ми даде.

На всички ви пожелавам много щастлив и богат на luvbed ден на влюбените!  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Виж целия пост
# 8
Блондипитай нещо като ти трябва ще помагаме ако сме на линия....
А пожеланието ми звучи малко като на поздрав за изборен ден...Но пак браво щом имаш желяние всичко става..... Peace
Деси Добре дошла при нас ....Почакай да се включи една от мамите трябва й време да се ориентира с новата темичка ...тя също е бременна и скоро оправяше документи....тя най добре ще каже какво ...къде ....кога.... Peace
Барборанке добре че има кой да те слуша на тъмно ...... smile3521
Моя като е тъмно нищо не слуша......Само действа...  love001 kiss
Виж целия пост
# 9
Калимера, агапити фили!

Ето ме и мен в новата ни темичка и бързам да ви се "изпраскам" тука с три лафа на гръцки! Mr. Green Тъй де, да се похваля искам, че днес си купих българо-гръцки разговорник и вече все по-често ще ощастливявам любимия, говорейки му на чист майчин (за него) език, при това без да се налага да прибягвам до вашите услуги. Laughing  /Ммммда, като не мога да го ощастливя по друг начин поради чисто географски обективни причини.../   Wink angel008   Абе то кой знае какъв гръцки едва ли ще науча от този разговорник, още повече че сигурно си има характерни кипърски думи и фрази..., ама пак някаква изходна база ще ми даде.

На всички ви пожелавам много щастлив и богат на luvbed ден на влюбените!  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Мога да ти препоръчам вместо разговорник да си купиш книга самоучител. Много са добри! В благодарение на такъв самоучител майка ми днес знае перфектно гръцки (писмено и говоримо). Обаче на нея по принцип и се отдават лесно езиците.
Виж целия пост
# 10
  blondy-mamma     Може ли и аз 1 съвет!Разговорник,самоучител---не съм хващала!На място се учи език.Ама и си питах-здраво!Пълно перде съм-не се притеснявах изобщо.И повтаряяяях след тях по 2-3 пъти.Само ГР телевизия гледах и слушах----помага много.За 2 месеца ти гарантирам,че ще си в джаза.Не ти казвам в никъкъв случай-да захвърлиш книгите---------но за мен това е начина.На място се учи по-бързо и лесно.  smile3503
Виж целия пост
# 11
desi аз раждах тук в частна клиника.Много сум доволна от обслужването,вниманието и загрижеността(в болницата е безплатно,но тези неща липсват),за второто пак там ще ида.Цената е около £1000(1700 евро)зависи от клиниката и от раждането-нормално или цезарово.Съгласна съм че за някой,който за пръв път идва в Кипър е непосилна сума.Ако ще са на договор за работа могат да си извадят здравни книжки и да се ползват от безплатно здравеопазване.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ КИПЪРСКИ И НЕ САМО МАМИ.ДА СТЕ ВИНАГИ ЖЕЛАНИ И МНОГО ОБИЧАНИ txtloves txtloves txtloves
Виж целия пост
# 12
Katy6 , нова тема се отваря, когато старата достигне 15 страници.
Да знаеш, за друг път. Peace
Виж целия пост
# 13
Блондипитай нещо като ти трябва ще помагаме ако сме на линия....
А пожеланието ми звучи малко като на поздрав за изборен ден...Но пак браво щом имаш желяние всичко става..... Peace

Кати,
как няма да ти звучи фразата като взета от предизборен митинг - нали от разговорника я измъкнах, Mr. Green  пък то там е ясно, че са дадени "изрази -  матрици" (ако мога така да се изразя) за различни ситуации. Та такъв гръцки ще науча -  ум да ти зайде  Crazy - от книжовен по-книжовен, та като пристигна там и той и цялата му рода ще ме гледат с такава почуда все едно съм "пусната със самолет" hahaha  Ма то баш и от самолета ще съм си сляазла де. Joy Joy Joy

barboranova   и maatete, и на вас ви благодаря за идеите. То и аз смятам, че език се учи най-добре в естествена среда, ама все малко от малко подготвена ми се ще да съм, пък в тоя разговорник има и основни граматически правила, та все ще ми е от полза.

Тази песен е специален поздрав по случай Св.Валентин - нека любовта на този когото обичаме, винаги ни озарява като вечно сияеща звезда!!!  http://top.bg/video/?id=1004079479
Виж целия пост
# 14
bouboulino  благодаря ти за информацията.При условие че нямат брак дали трябва от тук да си приготвят някакви документи за припознаване на детето.В тукашните болници искат нотариално заверена декларация ,че бащата е съгласен да си даде името и че той е бащата.
Изследванията от тук важат ли и за там?
За да не те тормозя ако има от къде да прочетем информация за всичко.
Те ще са на договор и тези здравни книжки от къде да си ги вземат ,от Кипър ли ,или от България.

 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия