Покрекло

  • 12 901
  • 7
Момичета във вас ми е силата моля помагайте.Половинката иска да направим покрекло ,а аз незная как.Моля ви дайте  идеи Praynig
Виж целия пост
# 1
Само това намерих  Rolling Eyes  http://www.receptite.com/recepta.php?r=3701

И това:

Покрекло

От току- що закланото прасе по Коледа се вземат дреболиите - черен , бял дроб , черва , стомах и т.н. и месо което е останало като обрезки оттук- оттам . Всичко се вари в голям съд така както си е - на едри парчета с дафинов лист , сол на вкус и една глава червен лук разполовена на две. След сваряването , всичко се реже на малки парченца и се запържва в голям съд като се прибавят всякакви подправки , но най- вече сухи червени стрити чушки , чубрица и счукани скилидки скилики чесън . След запържването яденето е готово за консумация.

Виж целия пост
# 2
и още едно...
http://www.jotev.hit.bg/gotwar/sudjuci.html#ПОКРЕКЛО_Белоградчик
Виж целия пост
# 3
Много сте бързи !!!
Благодаря ви много Hug
Виж целия пост
# 4


Покрекло

От току- що закланото прасе по Коледа се вземат дреболиите - черен , бял дроб , черва , стомах и т.н. и месо което е останало като обрезки оттук- оттам . Всичко се вари в голям съд така както си е - на едри парчета с дафинов лист , сол на вкус и една глава червен лук разполовена на две. След сваряването , всичко се реже на малки парченца и се запържва в голям съд като се прибавят всякакви подправки , но най- вече сухи червени стрити чушки , чубрица и счукани скилидки скилики чесън . След запържването яденето е готово за консумация.
По същия начин го правят свекърва ми и майка и. После го слагат в буркани и стерилизират. Много е вкусно. Някъде го наричат "спържа".
Виж целия пост
# 5
И аз го знам като "спържа", покрекло за пръв път чувам, но явно за всеки край е различно. Simple Smile Благодаря за рецептата, баба ми го правеше на времето, но уви никой вече не знае рецептата/папкането е по-лесно от приготвянето/, така че веднага си я записвам рецептата. Hug  bouquet Спомням си, че в това което го правеше баба ми имаше и праз лук.
Виж целия пост
# 6
Цитат
Благодаря за рецептата, баба ми го правеше на времето, но уви никой вече не знае рецептата
При мен се получи същото нещо.Баба го правеше навремето ,а сега милото иска,а аз незнаех как става приготвянето.Но благодарение на вас мисля че ще се справя
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 7
Ммм да, и моята баба прави, но не всяка година,даже скоро не е правила, но и тя го прави с праз лук, става много вкусно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия