Каква е трайността на приготвената каша?

  • 2 527
  • 7
Здравейте мами,
някоя от вас има ли идея колко дълго след приготвянето й кашата е годна за ядене? Понякога, когато излизаме следобед, аз правя кашата час-два по-рано и се храним навън. Тия дни температурите не са много високи, но дали като се затопли ще има проблем с трайността?!
Виж целия пост
# 1
Виж дали не пише на опаковката, предполагам, че час - два е годността на млечните, или ако ти си прибавила адаптирано мляко. За безмлечните би трябвало да е повече, все пак си е брашно, но все пак след 5 часа едва ли става за ядене, в смисъл, че може и да не вредна, но поне се е втечнила.
Виж целия пост
# 2
Защо за по-сигурно не си я правиш навън? Аз нося в една  малка кутийка колкото ми трябва суха каша, а отделно в термо чантата шише с топла вода / малко по-топла, отколкото е необходима за приготвяне на кашата/. Като дойде часът за папкане - сипвам в купичката и бъркам.
Идеята откраднах от темите тук за приготвяне на адаптирано мляко по време на разходка. Що да не става същото и с кашата?
Успех Grinning !
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Sunny bunny
Защо за по-сигурно не си я правиш навън? Аз нося в една  малка кутийка колкото ми трябва суха каша, а отделно в термо чантата шише с топла вода / малко по-топла, отколкото е необходима за приготвяне на кашата/. Като дойде часът за папкане - сипвам в купичката и бъркам.
Идеята откраднах от темите тук за приготвяне на адаптирано мляко по време на разходка. Що да не става същото и с кашата?
Успех Grinning !


точно така!
Виж целия пост
# 4
Аз вече я правя със стайна температура(на вън е по-топло от колкото в къщи).Малко е неудобно бъркането по пейките,но се свиква.Млечната каша е с адаптирано мляко,тъй че се дава до час след приготвянето и.
Виж целия пост
# 5
Когато приготвя кашата и ако постои половин час, се втечнява много и се променя консистенцията. Не бих дала такава каша на детето.
Най-добре купувай от готовите каши в бурканче за разходките.
Виж целия пост
# 6
Spored men nai-dobre da si y pravish navan - kvo nosish si  to4no koli4estvo voda i kasha i si go smesvash.Po dobre otkolkoto da prestoi 2 chasa  Flutter
Виж целия пост
# 7
До преди 3 дни бърках кашата на вън( сега сме на кухня)! Носех си кутийка от тези с разпределенията за дози адаптирано мляко, термосче с вода и шише в което да зъбъркам кашата! Установих, че шишето е по удобно от купичка за външни условия! Има малко хамалогия, но се свиква и за отрицателно време сме готови!
Кашата може да се консумира до 1 час след приготвянето и! Става въпрос за тези които са с адаптирано мляко!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия