имам изтънен хрущял на колянната става

  • 2 378
  • 7
ходих в ортопедията днес, снимаха ми колената и ми предписаха flexodon a, diclophenac и reparil gel. притеснена съм ужасно много, защото съм едва на 28 години. Доколкото разбрах това заболяване води до инвалидизация и се появява при хора над 50 години. Моля ви, ако знаете нещо, което би било от полза, пишете ми. Имам две прекрасни деца - момче на 10 месеца и момиче на 4 годинки. От всичко, най-много желая да бъда здрава баба един ден и да мога да тичам след внучетата си. С поздрав: Весела Confused Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Не се шашкай-лекува се,но бавно.Трябва да приемаш глюкозамин и колаген поне 4 месеца.А от много мед.лица съм чувала,че при износване на ставните хрущяли много добо действие имат свинските крачета,защото съдържали много колаген.Ако можеш да ги ядеш-това е добро решение.
Чувала съм че някой хора се лекуват като пият разтворен желатин с кисело мляко по три пъти на ден,но не съм пробвала.
А имаш ли болки,хрущи ли ти ставата?Въобще -какво усещаш и как се чувстваш?
Виж целия пост
# 2
хрущял от акула бил много полезен
Виж целия пост
# 3
На мен ми казаха нещо подобно в ортопедията. Само че не хрущяла, а ципите на хрущяла били изтънени, защото съм била много слаба. Не ме снимаха и изобщо не споменаха за инвалидизация. Това доста ме стресна, като го прочетох сега. Още повече, че планираме второ дете скоро. Пия Картилазин вече трета седмица. Не виждам резултат досега, а имам болки в коленете, които попреминават след раздвижване. Как се чувстваш ти?
Виж целия пост
# 4
НЕ се лекува това.  Важно да приемаш хондропротектори( виждам, че пиеш), и редовно да правиш физиотерапия( 2-3 курса годишно), за да се задържат нещата на това ниво поне и да не се стига до инвалидизация. НЕ се притеснявай.
Виж целия пост
# 5
А как би повлияла евентуална бременност на подобно състояние? Малко се съмнявам, че добавките, които трябва да се пият, могат да се приемат по време на бременност. Много ни се иска второ дете, но започвам и да се плаша за последствията върху краката ми след това. Има ли някоя майка, която да се е решила на такава стъпка и как са сега нещата при нея? А какъв вид физиотерапия се прави при такива състояния?
Виж целия пост
# 6
НЕ мога да дам адекватен отговор тук. Това се преценява след преглед от физиотерапевт.
Виж целия пост
# 7

А имаш ли болки,хрущи ли ти ставата?Въобще -какво усещаш и как се чувстваш?
На мен от известно време,почна често да ми пука коляното,понякога придружено от болка.
 Ти как разбра,че нещо не е наред?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия