Посъвтвайте ме ,нещо за пърхут ?

  • 685
  • 11
На малкия  не му действа  низорал ,вече му се образуват големи люспи  и го сърби много дали не е за лекар  ? newsm78
Виж целия пост
# 1
На малкия  не му действа  низорал ,вече му се образуват големи люспи  и го сърби много дали не е за лекар  ? newsm78
Колко е малък?  newsm78 Кой изписа Низорал? Според мен идете на лекар...
Виж целия пост
# 2
Опитай с цитросепт. По 10 капки в шампоана и му миеш главата.
Виж целия пост
# 3
най-добре отидете на дерматолог!Може това и да не е пърхот?
Виж целия пост
# 4
Има един шампоан на "ЕВТЕРПА"/синя опаковка/.на мен лично ми помогна. Ползвах го преди години и от тогава нямям. Също и газ, мас, жълтък. Мажеш хубаво цялата коса, завиваш с найлон и после с кърпа /дори да се запоти/. Колкото може по- вече да стои. Успех, и дано помогне! Hug
Виж целия пост
# 5
Катранен сапун пробвай,но е добре да го заведеш на дерматолог,защото може да не е пърхут.
Виж целия пост
# 6
Също и газ, мас, жълтък. Мажеш хубаво цялата коса, завиваш с найлон и после с кърпа /дори да се запоти/. Колкото може по- вече да стои. Успех, и дано помогне! Hug


Много брутално бе-как газ на малко дете,а и тя май не е срещу пърхот,а срещу косопад.
Ето няколко статии и стри теми по въпроса-
Причините за образуване на пърхота са няколко: генетична предразположеност, неподходяща грижа за косата, неправилно хранене, умора и стрес.


Епидермисът (най-горният слой на кожата) се сменя на всеки 21 дни. В някои случаи мъртвите кожни клетки се натрупват е стават видими. В такъв случай говорим за пърхот.


Често към видимите частици се прибавят  обриви, прекалено омазняване или косопад, и положението почва да изглежда неспасяемо.


За да изберете правилната грижа, трябва да установите от кой вид е вашият пърхот.

Т.нар сух пърхот е много ситен и пада като сняг по раменете когато започнете да сресвате косата си.


Когато кожата на главата е прекалено мазна, частичките са по-големи и стоя като “залепени” по дължината на косъма. Натрупванията на мъртви клетки в корените ги задушава и може да доведе до косопад, ако не се лекува на време.


Лечението на двата вида пърхот е различно - сухият често е причинен от некачествена или неподходяща козметика и можете да се справите с него само със специален шампоан. Тези продукти съдържат анти-бактериални съставки, които връщат баланса на кожата на главата.


Ако във вашия случай става дума за другия вид пърхот, ще трябва да се консултирате с кожен лекар, който да ви предпише по-силни анти-бактериални лекарства.


За да избегнете появата на пърхот, използвайте само качествена козметика, подходяща за вашия тип коса. Забележите ли първите “снежинки”, веднага спрете да използвате козметиката за коса, която сте си купили и изберете нова - очевидно съставките й не ви понасят.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=36727.msg697592
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163025.msg3166688
Виж целия пост
# 7
Пробвала съм какво ли не, и наи-доволна съм от едно лосионче "себорал форте"!
Виж целия пост
# 8
Пробвала съм какво ли не, и наи-доволна съм от едно лосионче "себорал форте"!
Говорим за дете  newsm78. Въпреки, че не разбрах колко е "малък"?
Виж целия пост
# 9
na 14 g
Виж целия пост
# 10
Е, та той не е малък, тези медикаменти, които са посочени са напълно приложими при него.
Виж целия пост
# 11
И аз съм пробвала какво ли не-като започнеш от лекаствени шампоани и стигнеш до билкови лосиони.Това което ме отърва от пърхута е Себомакс лосион.Струва около 7-8 лева.Все пак се допитай до дерматолог.Наистина трябва да се знае причината за пърхута.От там ще се изходи към какъв продукт трябва да се насочиш.



За да изберете правилната грижа, трябва да установите от кой вид е вашият пърхот.

Т.нар сух пърхот е много ситен и пада като сняг по раменете когато започнете да сресвате косата си.


Когато кожата на главата е прекалено мазна, частичките са по-големи и стоя като “залепени” по дължината на косъма. Натрупванията на мъртви клетки в корените ги задушава и може да доведе до косопад, ако не се лекува на време.


Лечението на двата вида пърхот е различно - сухият често е причинен от некачествена или неподходяща козметика и можете да се справите с него само със специален шампоан. Тези продукти съдържат анти-бактериални съставки, които връщат баланса на кожата на главата.


Ако във вашия случай става дума за другия вид пърхот, ще трябва да се консултирате с кожен лекар, който да ви предпише по-силни анти-бактериални лекарства.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия