бих искала да зная мнението ви

  • 1 021
  • 8

Анкета

фсх хормон

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 15 фев 2008, 02:11

Здравейте мили момичета бих искала да зная мнението ви отностно резултати те от изследванията ми, които са направени между 2 - 5 ден:
ТСХ   0.950(0.340-5.600)
ФСХ 11.99 (фолл: 2-9, пик 5-23, пост мено 17-114)
ЛХ    3.82( фол 2--11,,мед цикъл 19-103)

Ако моге да ми обясните какво озна4ава повишаването на хормона ФСХ.Благодаря за всички отговори и мнения
Виж целия пост
# 1
Наистина е много висок ФСХ. А съотношението ФСХ:ЛХ не е никак добро.
ЛХ пък е сравнително ниско и доколкото си спомням, това говори, че може и да няма овулация този цикъл (дано да греша).
Виж целия пост
# 2
ФСХ предполага изчерпване на яйчниковия резерв. Sad
Виж целия пост
# 3
при мен миналия месец ЛХ също беше ниско 2,8.. непомня колко точно /долната граница беше 1,7 ако не се лъжа/ и си имах О.,но по-късно!друг е въпросът,че фоликула се е спукал към  26мм и може да не е бил вече годен за оплождане толкова голям..(това за годността са мои размишления)
обясниха ми в други теми,че при такова съотношение на ФСХ и ЛХ(по-голяма разлика в полза на ФСХ)понякога не зреел правилно фоликула и т.н. но и при мен ФСХ макар и завишено беше в референтни граници..когато ФСХ е висок  се смята ,че яйчниците се форсират(или нещо такова ми обясниха),за да има доминантен фоликул..което също клони към съмнения за изчерпване на яйчниковвия резерв!но за потвърждение се пускат и АМХ+инхибин b-(тези знам аз,но може и други да има)
molq15,видя ли ги лекар тези стойности?най добре да ги коментира твоят док!!
Виж целия пост
# 4
Пиша от името на приятелка, която няма интернет. Моля ви, помогнете със съвет! Praynig
Преди 2 години е правила стимулация с Клостилбегит 4 месеца, но без да са и изследвани хормоните по препоръка на местен "лекар". След ЦС- 1 запушена и 1 проходима тръба. Прави хормонални изследвания в Св. София и я насочват за инсе, когато е наред яйчника с проходимата тръба. Стимулация с Меногон от 3 ден и чак в деня на инсето док забелязва, че ФСХ е над горната граница-12,4( рефер. ст до 12,00), а ЛХ-4,35. Инсето се отлага и пие 3 месеца Диане35(дано да съм го написала правилно) Но вместо да стойностите на ФСХ да спаднат те се повишават Sad Док и е казал, че това се дължи на стрес (тя наистина е подложена на гол. стрес) и е предписал лечение още 3 месеца със същото лекарство. Казал и е, че може да се наложи да го пие почти година. Казал също, представете си, резултата може да е и лабораторна грешка, но да продължава да пие Диане 35 newsm78
Тя е много объркана и притеснена Sad Моля тези от вас, които имат подобни проблеми или могат да помогнат със съвет да пишат. Благодаря ви от нейно име!
Виж целия пост
# 5
И аз съм подложена на стрес, но ФСХ е със средни стойности. Не ми се вярва това да е причина.
Е, ако мисли ,че е лабораторна грешка не трябва ли да го повтори изследването в друга лаборатория?
Виж целия пост
# 6
Ето тук има една много добра статия, описваща проблема с повишената стойност на ФСХ и яйчниковия резерв:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 529&Itemid=17
Виж целия пост
# 7
Нека повтори изследването, поне ще е сигурна, в резултатите. При мен се е случвало в 3 различни лаборатории да се явят 3 различни резултати и то не какви да е а единият да е под норма, другият над норма, третият горе долу добър.
Нека да е в различна лаборатория, по възможност по-добра.
Виж целия пост
# 8
Лали, тя ще го изследва, но чак при следващия цикъл. Искаше и се дотогава да е подготвена какво да пита док, защото той нищо не обяснява, а и тя не знае какво да пита и му се доверява на всичко.
Jam, благодаря за статията, беше полезна! От това което прочетох май най-вероятната причина е намален резерв! Има ли и други варианти? От многото инфо се пообърках #Crazy
Mari_Pz, какъв беше крайният резултат? Беше ли завишен ФСХ в действителност?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия