Най-сетне има законови основания за борба със спама

  • 648
  • 8
Всички знаем колко много модките и админите тук постоянно мърморят и недоволстват срещу спама който (според тях) се вихрел повсеместно из форума и най-вече в Клюкарника.
Е изглежда най-сетне дойде и тяхното време - вече съвсем законно те ще могат ефективно да се борят срещу спама във форума. Ето откъс от интервю в агенция "Фокус" с Деян Макьов, началник на отдел “Правен” в Комисията за защита на потребителит
Цитат:
"Деян Макьов: Изпращането на СПАМ без съгласие на потребителите е нарушение на закона
14 февруари 2008 | 10:46 | Агенция "Фокус" 

Каква е защитата на потребители от СПАМ, какви са санкциите за изпращане на такива съобщения

Фокус: Какви са санкциите, предвидени в Законът за електронната търговия при изпращане на СПАМ?
Деян Макьов: Глобите варират от 250 до 1500 лева. Ако нарушителят не е физическо лице, а едноличен търговец или юридическо лице, глобата е от 1500 лева до 2000 лева. При повторно нарушение, за търговецът глобата е от 1000 до 4000 лева. "
Край на цитата

И така - предлагам от тук нататък модките да прилагат Закона с цялата му строгост спрямо спамърите из форума като налагат предвидените в Закона глоби. Най-важното е че действията им ще са напълно законни и никой няма да може да ги оспорва. Като за начало няма нужда да се налага пълната глоба предвидена в Закона - може например за първо нарушение - 500 лв. , за второ 1000 лв. и т.н..... Мисля че СПАМА след това рязко ще намалее... Ако пък не искат модките да глобяват според Закона то тогава да не се оплакват постоянно че хората много спамели навсякъде...
Виж целия пост
# 1
То т'ва е за електронна поща, не за форум  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Само че,Борисе,спам по смисъла на ЗЕТ , е непоисканата търговска кореспонденция.
Къде видя такова нещо във форума?
Виж целия пост
# 3
Само че,Борисе,спам по смисъла на ЗЕТ , е непоисканата търговска кореспонденция.
Къде видя такова нещо във форума?
Спама си е спам навсякъде. Ако това което модките тук наричат спам не е спам то да не го наричат спам тогава а с някое друго име... А "Спамо-чат" темата защо се нарича СПАМ. Да не би в нея да се публикува само непоисканата търговска кореспонденция
Виж целия пост
# 4
А аз и подарък ти бях избрала за празника,питай Дона. Crossing Arms
Тези санкции,за които пише в цитатите,са предвидени за нарушения по Закона за електронна търговия.Не за това,което наричаме спам във форума.
Виж целия пост
# 5
А аз и подарък ти бях избрала за празника,питай Дона. Crossing Arms
Айде, айде не на мен тия. Подарък за празника.... Да не е някоя надуваема кукла...
Виж целия пост
# 6
Да бе да! Ще правят листи с несъгласни да получават спам беше една от идеите. Мечтата на всеки спамер ще е да се докопа до листа с несъгласните  Mr. Green.
Виж целия пост
# 7
Не,роботизирана кукла,Борисе. Laughing
Но,ако този закон санкционираше изказвания,несвързани със зададената тема във форума/което тук наричаме спам/,вече щеше да си глобен с минимум 250лв.
Сега успя ли да схванеш разликата? Sunglasses
Виж целия пост
# 8
А на мен идеята ми харесва!  Twisted Evil
Ако има официална глоба за спам, ще спечелим всички. Хем темите ще олекнат и няма да има толкова раздразнени госпожи, хем и форумът ще спечели от глобите, което автоматично ще осигури най-хай-компютърната техника, необходима да устои на толкоз тонове женска плът (и тук-там мъжка) връз форума. Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия