Мога ли да сменя първоначално избрания гинеколог?

  • 4 807
  • 28
Здравейте момичета,

Аз съм много нова и нетърпелива все още и като резултат от нетърпението си направих следната грешка:

Вече имах положителен тест за бременност и отидох при личния си лекар с молба за направление за потвърждение на бременността. Тя ми даде направление и аз веднага отидох при гинеколога в същата поликлиника, който беше на смяна (за моята гинеколожка трябваше да изчакам 3 седмици за свободен час, вярвам че ще разберете нетърпението ми). Сега се оказва, че аз всъщност съм го избрала за наблюдаващ гинеколог и съм "вързана" да го посещавам по време на цялата бременност. Не ме разбирайте погрешно, той може да е чудесен лекар, но аз не се чувствам комфортно и спокойно при него, той е на около 65-70 години, беше облечен с потник и когато поисках да ми даде повече информация - от какво да се пазя, да приемам ли витамини, как трябва да променя начина си на живот - той каза "Рано ви е да мислите за това, госпожо", за информация аз съм в 8 г.с.

Помогнете, сблъсквали ли сте се с подобен проблем, има ли решение?

Много благодаря на всички
Виж целия пост
# 1
Има решение, отиваш при GP-то и си взимаш ново направление. С него отиваш при лекарката която желаеш. И не се притеснявай да си поискаш направление. Тези направления, които ги дават за избор на лекар, нямат нищо общо с другите, които са ограничени наистина.   bouquet
Виж целия пост
# 2
Има решение, отиваш при GP-то и си взимаш ново направление. С него отиваш при лекарката която желаеш. И не се притеснявай да си поискаш направление. Тези направления, които ги дават за избор на лекар, нямат нищо общо с другите, които са ограничени наистина.   bouquet

 Peace аз постъпих така, защото не бях доволна! Действай  Hug
Виж целия пост
# 3
Има решение, отиваш при GP-то и си взимаш ново направление. С него отиваш при лекарката която желаеш. И не се притеснявай да си поискаш направление. Тези направления, които ги дават за избор на лекар, нямат нищо общо с другите, които са ограничени наистина.   bouquet
И при мен стана така. Взех си ново направление и си смених гинеколога.
Виж целия пост
# 4
Без проблем можеш да си вземеш ново направление и да смениш гинеколога.
Не съм напълно сигурна, но някъде четох, че можеш само веднъж да поискаш направление за смяна на лекаря. Провери все пак тази информация.
Виж целия пост
# 5
Бях в абсолютно същата ситуация като теб и когато отидох при личната да ми даде ново направление се оказа, че трябва да минат 45 дена от първото, за да може да ми издаде второ направление и така си изчаках 45-те дни и после си отидох да ме регистрира гинеколога, който желаех!!!
Виж целия пост
# 6
Не съм напълно сигурна, но някъде четох, че можеш само веднъж да поискаш направление за смяна на лекаря. Провери все пак тази информация.

и аз си го сменях по време на бременността и личният лекар ми каза, че имам право само на една такава смяна  Peace
Виж целия пост
# 7
Има решение, отиваш при GP-то и си взимаш ново направление. С него отиваш при лекарката която желаеш. И не се притеснявай да си поискаш направление. Тези направления, които ги дават за избор на лекар, нямат нищо общо с другите, които са ограничени наистина.   bouquet
Така е.Аз също направих такава грешка и веднага след прегледа при гинеколога,слязох долу при джипито и си взех ново направление.И въпреки нейното цупене си смених наблюдаващия лекар.Много си е важно какъв доктор ще следи бременността,така че отивай за ново направление. Hug
Виж целия пост
# 8
Взимаш си ново направление и отиваш при гинеколога който искаш.
Виж целия пост
# 9
Без проблем можеш да си вземеш ново направление и да смениш гинеколога.
Не съм напълно сигурна, но някъде четох, че можеш само веднъж да поискаш направление за смяна на лекаря. Провери все пак тази информация.
и аз го бях чела това newsm78
Виж целия пост
# 10
Без проблем можеш да си вземеш ново направление и да смениш гинеколога.
Не съм напълно сигурна, но някъде четох, че можеш само веднъж да поискаш направление за смяна на лекаря. Провери все пак тази информация.
Само веднъж е да, защото като си сменях моя първи гинеколог, личната ми го каза.
Действай, трябва ти да си спокойна и бебчо да е добре!  Hug
Виж целия пост
# 11
Още днес се обади за час при докторката, която си си избрала, тъкмо ще имаш 3 седмици за да се сдобиеш с талон  Wink. Не се притеснявай - нали вчера си била на лекар, значи всичко е ок. и спокойно може да изчакаш.  Пий фолиева киселина и се усмихвай.
Леко бременеене.
 Hug
Виж целия пост
# 12
и аз си смених направлението, защото не бях доволна от лекаря, но чаках 45 дни, защото така ми каза личната лекарка
Виж целия пост
# 13
Можеш, с направление от личният лекар
Виж целия пост
# 14
Има решение, отиваш при GP-то и си взимаш ново направление. С него отиваш при лекарката която желаеш. И не се притеснявай да си поискаш направление. Тези направления, които ги дават за избор на лекар, нямат нищо общо с другите, които са ограничени наистина.   bouquet
Сменяй го не се чуди.Личния лекар не може да ти откаже и не е необходимо да уведомяваш настоящият АГ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия