Прясното мляко?

  • 12 335
  • 21
Какви са диетичните качества на прясното мляко и има ли то място в една диета според вас. Става въпрос специално за прясното мляко а не за киселото...
Виж целия пост
# 1
Не смятам, че има особени диетични качества. Не се сещам да съм го срещала по принцип по диетите  newsm78

Виж целия пост
# 2
Прясното мляко... след 3-годишна възраст 90 процента от хората губят ензима, който разгражда прясното мляко. Така, както японците нямат ензима, който разгражда алкохола. Прието прясното мляко директно, в стомаха се превръща в една съсирена, лилава, лепкава и жилава буца. Изключително трудно се изхвърля от организма. Не виждам в прясното мляко нищо диетично и нищо полезно в чист вид.
Виж целия пост
# 3
Прясното мляко... след 3-годишна възраст 90 процента от хората губят ензима, който разгражда прясното мляко. Така, както японците нямат ензима, който разгражда алкохола. Прието прясното мляко директно, в стомаха се превръща в една съсирена, лилава, лепкава и жилава буца. Изключително трудно се изхвърля от организма. Не виждам в прясното мляко нищо диетично и нищо полезно в чист вид.
Въх, много гадно го описа бе. Никога повече няма да опитам прясно мляко. А по принцип го обичам. Особено с козунак - т.нар. "козуначена диета" - цял ден само на прясно мляко и козунаци Simple Smile
Ставаше дума за калориите които има в 100 г. прясно мляко например. Ако човек изпие една чаша прясно мляко това ще внесе ли много допълнителни калории в организма му или както Блонди го е описала нищо от прясното мляко не се усвоява от организма.
Това значи ли че прясното мляко е идеален диетичен продукт - почти никакви калории от него не извлича организма?
Интересувам се специално от прясното мляко защото наистина го обичам и пия по някоя и друга чаша на ден. Особено с какао става чудно. Или пък с кифлички с канела Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Това значи ли че прясното мляко е идеален диетичен продукт - почти никакви калории от него не извлича организма?

Това означава,че организма ти не извлича нищо от млякото,тъй като не може да го преработи.

Най-вредно е кравето мляко/но не говорим само за мляко,а за всички млечни продукти/,тъй като е пригодено за четирикратния стомах на кравата.Непосилно е за нашия организъм да го преработва.
Натрупва се под формата на слуз и съсиреци и "задръства" целия организъм.
Виж целия пост
# 5
Най-вредно е кравето мляко/но не говорим само за мляко,а за всички млечни продукти/,тъй като е пригодено за четирикратния стомах на кравата.
Киселото мляко мисля че няма проблем за него. То е вече преработено от бактериите и се усвоява много добре от организма ни. Същото важи и за сиренето и кашкавала. Тези продукти вече не са чисто мляко и няма проблем с тях. Явно проблема е само с прясното мляко.
Виж целия пост
# 6
Не,не мисля така.Проблема не е само в бактериите..де да беше така Sunglasses
Положението със сиренето и кашкавала според мен е още по-лошо,тъй като са преминали химична обработка.

А тази слуз може да се каже,че е направо отровна,тъй като е силно киселинна и част от нея се складира в тялото,за да може да бъде преработена по-късно,тъй като не може веднага.Защото в млечните продукти се съдържа казеин,а в кравето мляко той е триста пъти повече отколкото в кърмата например.И коагулира в стомаха и образува жилави и плътни съсиреци,които са много трудносмилаеми.Всъщност те са пригодени за стомаха на кравата,така че на човешкия стомах му коства големи усилия  за да изхвърли тази маса.От напластяването и може да се получат лениви черва,да не говорим за всички други болести,които се приписват в следствие консумацията на млечни продукти.
Виж целия пост
# 7
Не пишете глупости,моля ви  Hug
Вие го изкарахте отрова бе Sick
За казеина съм готов да споря Peace

http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=2790
Виж целия пост
# 8
Направо ме отчаяхте, но това няма да ме спре да консумирам мляко и млечни продукти. А и не вярвам на някои от написаните по-горе работи, особено за киселото мляко и сиренето.  Peace
Виж целия пост
# 9
Много обичам прясно мляко. Като дете (до към 30-тата си година Mr. Green) съм закусвала задължително с мляко с какао. Никога не съм имала лениви черва  Mr. Green и през по-голямата част от живота си съм била слаба. И здрава.
Модите в диетологията непрекъснато се менят. Според последните теории за храненето, всеки организъм реагира различно на различните храни.
Моят съвет е - ако се чувстваш добре, ако си здрав и чревцата са ти пъргави  Joy, пий мляко с какао. Ти може и кифлички да ядеш, безсрамнико!  Crossing Arms Това, последото го казвам с черна завист.  Party
Виж целия пост
# 10
Моят съвет е - ако се чувстваш добре, ако си здрав и чревцата са ти пъргави  Joy, пий мляко с какао.

Ами на мен прясното мляко ми действа като слабително, така че за мен е идеално.  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Прясното мляко... след 3-годишна възраст 90 процента от хората губят ензима, който разгражда прясното мляко. Така, както японците нямат ензима, който разгражда алкохола. Прието прясното мляко директно, в стомаха се превръща в една съсирена, лилава, лепкава и жилава буца. Изключително трудно се изхвърля от организма. Не виждам в прясното мляко нищо диетично и нищо полезно в чист вид.

Не искам да те обиждам, но мнението ти е силно повлияно от медиите и последните преувеличени тенденции в диетологията (или поне в разбиранията за такава от някои хора) и не се базира на факти. От чисто биологична гледна точка има повод за тези спекулации, но данните са силно преувеличени и манипулирани. Да, някои хора губят способността си да произвеждат лактаза (ензимът който отговаря за разграждането на лактозата, която се съдържа в млечните продукти), но числата варират за различните страни и етнически групи. Такива генерализации, че е ба си отровата и става на буца в стомаха са доста далеч от истината. Мога да ти обясня целя процес и да ти разкажа за доминантите гени, които всъщност потискат производството на лактаза и защо в един момент рецесивният ген става по-силен, като достига почти 100% в много страни, което означава, че почти 100% от хората в тези страни нямат ама никакви проблеми с консумацията на млечни продукти.
За България специално нещата стоят 50 на 50 горе-долу. Така че сами си правете изводите - ако не ви понасят млечни продукти, значи сте от доминантната половина. Ако ви понасят, няма никакви причини да се лишавате от тях. Аз специално нямам проблеми, никога не съм имала и млечните продукти, в умерени количества разбира се, са неразделна част от диетата ми.

Така че, бъдете скептични. Ако някой ви каже, че млечните продукти са отрова, ами подложете го на съмнение, съберете сами информация, прочетете малко, вместо да го приемате за 100% истина. И не отказвайте напълно шопската салатка Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Разбира се, че има диети с прясно мляко. Студеното прясно мляко действа разхлабващо. Не случайно се препоръчва чаша топло или студено мляко вечер преди лягане (може и лъжичка мед).
За децата, за калция, за добър сън.

Имах една диетка за седем дни само на прясно мляко при която се започва с по една чаша 200 гр. с прясно мляко 3,2 % през определени часове на деня. През следващите дни се увеличава количеството за сметка маслеността 2% и после захранване. Мисля, че беше 7 дни за 7 кг. Ще я потърся и кача като тема.

Тук някъде се говори, че и киселото мляко не се усвоява от някои хора с напредването на годините и са измислили начин (http://www.emilova.org/bg/video/iskreno.html), а според вас защо се препоръчва стари хора да ядат поне една кофичка кисело млеко на ден. Остеропорозата??? newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 13
Поци,никъде в статията не видях да се споменава за казеина  Peace Доколкото знам се усвоява много бавно,да не кажа изобщо и се пресича попадайки в човешкото тяло  Rolling Eyes

miamaria1979 ,да д-р Емилова също отрича млякото и млечните продукти.
А относно препоръчване на млякото назнам какво да ти кажа,това е остаряло според мен....едно време също се е препоръчвало на болен човек да се подсилва със "силна" храна-много месо,яйца и млечни...

Виж целия пост
# 14
Млечни разтоварващи дни с прясно мляко:
Вариант 1
Целия ден се пие само прясно мляко. Препоръчва се 2 л обезмаслено мляко. През 2 ч изпивай по 1 чаша.
Вариант 2
Ще имаш нужда от 3,5 л мляко, което се изпива на 8 приема.
Сутринта, в 8 ч - 1 чаша; в 10 ч - 2 чаши; в 11 ч - 3 чаши.
През деня, в 13 ч - 1 чаша; в 14 ч - 1 чаша; в 16 ч - 3 чаши.
Вечерта, в 18 ч - 2 чаши; в 20 ч - 1 чаша.
Вариант 3
Вземи 1,5 л прясно мляко. Пий на всеки 2,5 ч по 1 чаша.
Вариант 4
3 л прясно мляко трябва да се изпият в 6 приема.
Сутринта, в 9 ч - 2 чаши, в 11 ч - 2 чаши.
През деня, в 13 ч - 3 чаши; в 15 ч - 2 чаши.
Вечерта, в 18 ч - 2 чаши, в 20 ч - 1 чаша.

Млечна диета
И така, в първия ден на млечния пост ще ти се наложи да изпиваш по чаша прясно мляко с масленост 3,6% на всеки 2 часа, от 8 часа до 20 часа. Сметките са следните: за целия ден от 1,5 мляко ще получиш 45г белтъчини, 48г мазнини и 70г въглехидрати. Енергийната ценност на тази диета е 870 ккал.
На следващия ден ще трябва да изпиваш по 1 чаша мляко на всеки час и половина, на третия ден по 1 чаша на всеки час.
Консумирайки повече от 2 литра мляко, ще се наложи да намалиш неговата масленост на 2%. За да не станат червата лениви, създай им работа с 10-12 сушени сливи дневно, а поредната чаша мляко замени с плодов сироп. Млякото трябва да се пие много бавно и най-добре през сламка. Ако леко понасяш млечните пости, може да продължиш диетата и на следващия ден. На четвъртия ден се препоръчва изпиването на чаша мляко на всеки половин час.
Преминаването от млечната диета към обикновеното хранене трябва да става по следния начин. Пий мляко до 15 часа, след това не яж нищо до 19 часа, а след това си приготви лека зеленчукова салата. Направи същото и на втория ден след спиране на диетата, а на третия ден вече можеш да си позволиш обикновените закуска обяд и вечеря.
Ценността на тази диета е в това, че човек взима от млякото всички необходими за живота минерали, витамини, белтъчини, мазнини и въглехидрати. И при това гладът няма да те измъчва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия