Алергия към месо

  • 5 978
  • 12
Здравейте Simple Smile
Бихте ли ми казали как се изразява алергията към месо?
Ако сте чели някъде или къде мога да прочета за симптомите.

Благодаря Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Какво точно имате в предвид?
Ето тук един линк
http://www.biberonbg.com/info/hranitelni_alergii.htm
и дано съм била полезна  bouquet
Виж целия пост
# 2
Много благодаря Блъди уайт,
просто имаме пъпки,пък ядем позната храна вече 2 месеца и половина.Преди почти 2 седмици започнах да давам пуешко пюре,та се чудя дале не е от него newsm78Но се съмнявам да е от него.
А храните които изброяват в този сайт ,аз още не ги давам. Shocked

Мерси много все пак Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Много благодаря Блъди уайт,
просто имаме пъпки,пък ядем позната храна вече 2 месеца и половина.Преди почти 2 седмици започнах да давам пуешко пюре,та се чудя дале не е от него newsm78Но се съмнявам да е от него.
А храните които изброяват в този сйт ,аз още не ги давам. Shocked

Мерси много все пак Heart Eyes

Къде и какви са пъпките? Да не сте и Вие като нас с "почасова алергия"  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
някой път по коремчето,просто на места кожата му е като пясък.бузи,гърдички и едното рамо.. #Crazy
а друг път му се изчистват и нищо няма Crazy
Виж целия пост
# 5
При нас пъпчиците се появяха по гърдите  около 18 часа и на сутринта ги нямаше. Това се повтари 5 -6 дена. Без да я мажа се оправи.
Виж целия пост
# 6
Синът ми е бил така. Докато го заведох до лекарката и пъпките изчезнаха, после пак се пявиха и се върнахме в поликлиниката. Оказа се уртикария. Получила се беше от месото в манджата от кухнята. Въпреки, че беше на 1г.5м. и не ядеше за пръв път месо му се появи алергия. Оставих го на диета за 2-3 дни, т.е. не съм дава месо и мляко, за да отзвучи уртикарията.
Виж целия пост
# 7
изключително малко вероятно е да има алергия към пуешкото месо.
Виж целия пост
# 8
изключително малко вероятно е да има алергия към пуешкото месо.

И аз така смятам.
Аз бих спряла с месното пюре, докато изчезнат пъпките. После пак бих пробвала с пуешкото- така ще си проличи дали наистина е алергия към този вид месо.
Виж целия пост
# 9
С пуешкото месо нямахме проблеми, но при захранване с пилешко (проверено, домашно) след 4-тия прием детето получи ситен, червен и сърбящ обрив по гърдите, малко по гръбчето и по хълбоците. А ядеше освен пуешко и заешко, свинско, патешко. Месец преди това бях пробвала и захранване с готово месно пюре с пилешко на Хип, тогава се зачервиха местата с атопичен дерматит и леко протече нослето с прозрачен секрет - това също е признак на алергична реакция. Повече течности и за 2-3 дни проблема отшумява, но за включване на нова храна се изчаква поне 10 дни.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви  много,
на нас са ни поставили диагноза атопичен дерматит преди 4 месеца някъде.
Четох на едно място,че атопичния дерматит няма връзка с храната.
В стаята няма мокет,няма килим,ламината всеки ден го бърша newsm78 и разни други подробности.В общи линии се стремя да няма подобни дразнители.
Виж целия пост
# 11
Извинявам се,че нахълтвам в темата,но днес на Марти също му се появиха ситни пъпчици по коремчето и над пишката и се замислих дали може да е алергия към пуешкото месо,тъй като вчера за пръв път го захраних с пуешко?Намазах пъпчиците с крам здраве и тези от коремчето изчезнаха,но другите все още ги има,а тази вечер видях и една на дупето.И сега незнам утре му е ден с месо да давам ли пуешко или не?Моля за съвет   bouquet
Виж целия пост
# 12
Аз бих изчакала ден-два с пуешкото, особено ако е първо месо за захранване. Да отшуми обрива или да се проследи разраства ли се. После много внимателно ще си помисля дали не е от претопляне, нова козметика за тяло, нов вид памперс или мокри кърпички, нов прах за пране или почистване в дома, лекарства.. дори и приемани няколко дни преди това. Ако няма подобен нов елемент, ще дам пак от същата храна след няколко дни, но по-малко като количество и ще проследя за реакция. Появи ли се обрив или друга реакция, задължително спирам всякакво захранване за 10 до 14 дни.
На същите места синът ми се обрина от новите пелени на Памперс с повече гел алое.
Дано при вас не е от месцето! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия