Каква е сметката ви за парно?

  • 2 357
  • 27
Тъй като има тема "Колко ток плащате?",аз реших да ви попитам и за парното.Въпроса е че сме в нов блок от 2г ,но все още не е прокарано парно.В момента се събират документите за присъединяване към топлофикация.Понеже миналия месец сметката за ток ни е със 100лв  отгоре мъжът ми реши че ще ни е по изгодно с парно и сега в нас е война със или без парно.Та моля нека тези които са С ПАРНО да кажат колко плащат и за каква квадратура та да го убедя да не правим тази грешка и да пълним гушите на топлофикация
Виж целия пост
# 1
100 лв. като е заявен отопляем обем 30% от 161 куб.м. а ние и толкова не включваме...и накрая доплащаме при изравняването. ЕПК - без външна изолация, пвц дограма - изложение юг, запад. В тях влиза и цената на топлата вода - тока ни е около 20 лв.
Виж целия пост
# 2
Това е много относителен въпрос, който не може да получи еднозначен и абсолютен отговор. Първо, че всеки сезон цените за топлоенергията се менят /в смисъл - увеличават/, второ, че много зависи от наличието/липса на изолация, изложение на апартамента, разположението му в сградата /с повече или по-малко външни стени/, трето - дали съседите се отопляват, или по-скоро разчитат на вашето жилище да им топли тяхното, четвърто - текущите сметки нямат нищо общо с крайната, изравнителна сметка, която получаваме след като е приключил отоплителният сезон, пето - колко студено е навън през зимата.
Мога само да кажа, че това е наистина най-евтиният вариант засега, който ти предлага безкрайно течаща топла вода и еднаква температура на всички помещения в жилището. Някои студуват и с ТЕЦ.
У нас е топло /24-26 градуса/ навсякъде, никога не изключваме радиаторите и съм сигурна, че ако поддържаме този комфорт с електричество, то би ни излязло много по-скъпо. Съдя по междинните периоди /преди и след като спрат парното/, в които пускаме радиатори само в детските стаи, а навън е над 12 градуса средноденонощна температура.
Виж целия пост
# 3
baibibi знам 4е сетката зависи от жси4ко това,но входа ни е населен едва наполовина и в околните апартаменти не живее по4ти никой и тъй като 6те слагаме климатик-понеже лятото не се диша си мисля 4е парното ще ми излиза много пове4е от тока.в ммента плащам около 150-200лв за вси4ко
Виж целия пост
# 4
Около 110-130 лева за ноември и декември беше.
Виж целия пост
# 5
В новопостроените блокове стои съвсем по друг начин въпроса с парното. Тръбите не вървят хоризонтално през всички апартаменти, а влизат най-грубо казано през вратата. Топломера е един и е на входа на апартамента, отчита точно колко топлина постъпва. Затвори ли се врътката на топломера, се спира подаването на топлинна енергия в апартамента. Тази система позволява по-добро отчитане на използваната енергия, апартаментите, които не използват топло не са в тежест на останалите. Като добавим това, че блока е изолиран отвсякъде и с добра дограма, отоплението на парно е доста добър вариант.
Парното ни беше пуснато февруари месец миналия сезон, апартаментите в новата кооперация бяха около 60% обитаеми, най-високата изравнителна сметка за сезона да е била около 200 лв, като това включва и подгряването за топлата вода. В повечето случаи, сумата за подгряване на топла вода надхвърляше тази за отопление.
Виж целия пост
# 6
В новопостроените блокове стои съвсем по друг начин въпроса с парното. Тръбите не вървят хоризонтално през всички апартаменти, а влизат най-грубо казано през вратата. Топломера е един и е на входа на апартамента, отчита точно колко топлина постъпва. Затвори ли се врътката на топломера, се спира подаването на топлинна енергия в апартамента. Тази система позволява по-добро отчитане на използваната енергия, апартаментите, които не използват топло не са в тежест на останалите. Като добавим това, че блока е изолиран отвсякъде и с добра дограма, отоплението на парно е доста добър вариант.
Парното ни беше пуснато февруари месец миналия сезон, апартаментите в новата кооперация бяха около 60% обитаеми, най-високата изравнителна сметка за сезона да е била около 200 лв, като това включва и подгряването за топлата вода. В повечето случаи, сумата за подгряване на топла вода надхвърляше тази за отопление.
мерси
Виж целия пост
# 7
Тук при нас , сега ми дойде сметката за газта за отопление и топла вода за 2 месеца,  за апартамент от 80 кв метра, котела работи само за нас е 460 евро + 27 евро за котлона. За ток сметката е 57 евро. Не ни излиза евтино.  Peace Вече се замисляме за алтернативи.
Виж целия пост
# 8
BOHU с какво се топлите в момента?
Виж целия пост
# 9
с духалки,но др седмица ще слагаме климатик(наложително е тъй като лятото не се диша в нас)
Виж целия пост
# 10
Ние за 90 м2 апартамент, поддържаме около 20-21 градуса, плащаме 55 лв. за парно и 45 лв. за топла вода. Това е крайната цена след изравнителната сметка.
В новите сгради нямам представа как стоят нещата, в старите блокове като нашия има огромно значение колко хора ползват парното и колко са с откачени радиатори. В нашия вход няма откачени радиатори, всички имаме топломери и никой не се оплаква от безумни сметки.
Виж целия пост
# 11
с духалки,но др седмица ще слагаме климатик(наложително е тъй като лятото не се диша в нас)

ами нека минат 1-2-3 месеца от монтажа и пак ще говорим. Ако искаш...
Виж целия пост
# 12
с духалки,но др седмица ще слагаме климатик(наложително е тъй като лятото не се диша в нас)

ами нека минат 1-2-3 месеца от монтажа и пак ще говорим. Ако искаш...
да това също  е идея,просто ми беше любопитно какви са сега сметките за парно тъй като в стария апартамент(гарсониера от 35кв.м.)плащахме по 500лв на сезон,при по4ти спрени радиатори.като 4ета другите отговори май нещата са се променили доста.май ще из4акам до следващия сезон.мерси на вси4ки за отговорите.
Виж целия пост
# 13
Ние за 90 м2 апартамент, поддържаме около 20-21 градуса, плащаме 55 лв. за парно и 45 лв. за топла вода. Това е крайната цена след изравнителната сметка.
В новите сгради нямам представа как стоят нещата, в старите блокове като нашия има огромно значение колко хора ползват парното и колко са с откачени радиатори. В нашия вход няма откачени радиатори, всички имаме топломери и никой не се оплаква от безумни сметки.

Ти ме разби...Към коя фирма за топлинно счетоводство си?
Ние преди няколко години живеехме в боксониера и студувахме общо взето...всеки месец сметката беше около 60лв (говорим за преди 3-4 години) и след изравняването се оказа, че трябва да се доплаща.... Confused
Иначе и при нас в момента тече процедура за присъединяване към топлофикация, в момента се отопляваме с климатик...Малко ме е страх от парното какви ще са сумите...
Виж целия пост
# 14
Ти ме разби...Към коя фирма за топлинно счетоводство си?
Към фалиралата Електрон комерс бяхме, която навсякъде я оплюха. Но и други майки от квартала бяха към нея и всички бяха с ниски сметки като нас. Сега директно ще ни отчита Топлофикация, дано няма изненади, все пак топломерите са си същите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия