Мамо, мигам с очички

  • 807
  • 7
Здравейте!
За пръв път пиша във вашия форум и ще ми бъде много приятно, ако ме приемете и с болките, и с радостите, които ще си споделяме!
Имам момченце на 3 и 1/2 годинки.Казва се Максим и е моето сладко слънчице! Two Hearts !
От известно време насам, обаче го наблюдаваме, че мига с очички - имам предвид, че по-продължително стиска очички, като премигва. Sad
Водихме го на очен лекар, "изпитваха" го с картинки и детето успя да познае абсолютно всички, дори и най-дребните от разстояние и лекарката каза, че най-вероятно нищо му няма и е моментно състояние. Но все пак реши да го прегледа и на компютъра, макар да е много трудно за малки деца, защото трябва да застанат по определен начин неподвижно без да мижат, та тогава излезе, че има диоптър +1 на едното и +0.75 на другото око!Притесних се! Докторката каза, че може да изчакаме 2 седмици, в което време може да премине, ако ли не ще се наложи да му предпише очила, но (забележете!) очила не за корекция, каза докторката, а само за да спре мигането. Обясни, че може би са "слаби очните му връзки", каквото и да значи това!! Cry   
 Помогнете със съвети или личен опит!
Виж целия пост
# 1
С моята дъщеря имах същия проблем тя също вижда абсолютно всичко на таблото и казаха че има конюнктивит и да е ограничим с гледането на телевизия и съотв. достъпа да компютъра и нещата се оправиха. Така че бих ти предложила да го види детето и друг лекар.
Виж целия пост
# 2
На 3 год. +1 диоптер си е физиологично нормално далекогледство,ако питаш мен не е свързано с очите,а по скоро тик по друга причина,по вътрешна PeaceМоже и да не съм права но защо не се консултираш и с детски психолог newsm78
Виж целия пост
# 3
Здравей,

ние имахме един доста дълъг период на мигане около 3-тата година. Мигаше най-много когато е уморена и когато е развълнувана. Телевизията и компютърът влошаваха, особено компютърът. Джипито каза, че до към 5 години това се случва - незрялост на нервната система.  Иначе очната лекарка ни предписа куп антиалергични, но не съм давала. Сега това мигане напълно отшумя.  Имам приятелки, които се оплакват от същия проблем с децата, но и при тях отшумя с възрастта. Така че, не се притеснявай.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
на моя приятелка детенцето е на 5 години и от лятото периодично премигва ,казаха и че най вероятно е да се е уплашило детенцето дали и при вас е това
Виж целия пост
# 5
На тази възраст и сина ми мигаше. Водих го на лекар и му изписаха очила за далекогледство. Но лекарката обясни, че това е нормално далекогледство за възрастта му и го има при всички деца. Иначе си виждаше всичко и на близо и на далеч. Очилата ги взехме, но не ги е носил изобщо. Мигането си премина само и вече осем години не се е появявало. Аз се притеснявах да не му остане като тик , но всичко се оправи.
Виж целия пост
# 6
Когато дъщеря ми беше 3 годишна имаше същия проблем.Това беше преди 23години.Тогава и изписаха "Фенобарбитал"пиеше го 1 месец и всичко отшумя.Разбира се сега мисля че е спрян от производство,но има други по нови и съвременни лекарства които биха ви помогнали. Аз се притиснявах защото сестра ми е болна от епилепсия а  девер ми така мигаше и може да е генетично.Сега няма никакъв проблем нито с очите нито с психиката,слава на Бога.Желая и на вас точна диагноза и бързо да решите проблема си.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за споделените мнения. При повечето от вас виждам, че проблема се е решил от само себе си, което ми дава малко надежда, защото не ми се иска да го мъча да носи очила, но ако се наложи пък.. Sad..Събота и неделя го наблюдавах и ми се стори, че сякаш по-рядко "мижа", дано да е така, а не да си внушавам за собствено успокоение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия