Повръща кръв

  • 8 927
  • 11
Здравейте мамчета,
От сутринта само неприятности Imp Нахраних беба в 9 и когато я подържах да оригне - тя освен оригването върна и малко върху мен(нормално), но когато погледнах какво да видя - кафеникаво червено??? Shocked Чудейки се я огледах и видях подобни петна по блузката й, по възглавничката Shocked Първото нещо, което се сетих бе да огледам устичката за евентуално одраскваане или раничка, но не нищо нямаше. Даже докато я оглеждах тя върна в ръката ми и течността си е кафява Shocked Току що се връщам от педиатъра - нищо не можа да измисли от какво е освен да е от гърдата ми щото имала ракади. Те бяха много по голями и не се беше случвало подобно нещо, сега като зараснаха почти да е от тях??? Посъветва ме да цедя и да давам, но аз точно това правех от няколко дни и кръв в млякото не съм видяля??? Rolling Eyes Итолкова много ли е погълнала, че сега като я преубувах върна пресечено и то отново беше  кафяво Thinking Някой имал ли е подобен проблем?
Виж целия пост
# 1
Ако си сигурна, че не е от теб, направо го води на лекар, т.е. заведи го на специалист - Института по педиатрия - гастроентерология.
Виж целия пост
# 2
Сигурна ли си че кръв !?И ако е така тичай веднага на лекар!
Виж целия пост
# 3
Абе не е чисто червено, а кафяво. Сега я храних от здравата гърда и ще видя дали отново ще се получи същото Neutral Face
То гърдата ми си е разранена, а и зърното ми е малко - и тя като засмуче цялата цъфва - та може и от нея да е Bulb С педито се разбрахме ако продължи да ми даде направление за специалист....
Виж целия пост
# 4
Да си й давала Коларгол?
Виж целия пост
# 5
Нищо освен кърма...А това какво е???
Виж целия пост
# 6
Цитат на: radda
Абе не е чисто червено, а кафяво. Сега я храних от здравата гърда и ще видя дали отново ще се получи същото Neutral Face
То гърдата ми си е разранена, а и зърното ми е малко - и тя като засмуче цялата цъфва - та може и от нея да е Bulb С педито се разбрахме ако продължи да ми даде направление за специалист....


Давай й само изцедена кърма и ако пак продължава да повръща кафяво аз не бих чакала толкова време, че да ходя пак при педито да даде направление. Има и спешни казуси и за тях няма време за направления... Не искам да те плаша, нито казвам, че вашият случай е такъв, но БИ МОГЛО и да е нещо сериозно, така че не ти пречи да го закараш още днес в детското на Пирогов или в Института по педиатрия... Всъщност, постъпи както сметнеш за добре. Забелязала съм, че майчината интуиция трябва да е водеща в подобни случаи...
Виж целия пост
# 7
Ще изчакам и ще преценя. Тя иначе си е жива и весела - няма никакви признаци да има проблем. Е, вече не реве по цял ден, спокойна е, но то е защото май вече няма колики. Иначе няма Т, акото си е жълто, тя си е розовичка........ Thinking
Виж целия пост
# 8
Ако кръвта е от рагадите,не е проблем - неприятно е за теб и може да й дразни стомахчето и да повръща понякога,но не е опасно.Аз също съм кърмила,независимо че имаше кръв в изцеденото мляко.
Щом бебе е добре и весело,не се притеснявай,но си я наблюдавай отблизо и взимай мерки бързо да се оправят рагадите.
Виж целия пост
# 9
Благодаря за съветите Simple Smile
Възможно ли е, тъй-като  разранената гърда беше и запушена - доста дълго време ме боля, и изведнъж вчера спря и стана мека - само зърната леко ме наболва.Аз редовно двах да суче от нея, за да не изцеждам, и да може да се изпразва по добре. Та възможно ли е да е имало гной или кръв по каналите и в един даден момент да са се отпушили и всичко това тя да го е изпила??? Shocked
Виж целия пост
# 10
Цитат на: radda
Та възможно ли е да е имало гной или кръв по каналите и в един даден момент да са се отпушили и всичко това тя да го е изпила??? Shocked

Чак сега ти видях дертовете.
Спокойно, ако е имало гной, би трябвало да е доста възпалено мястото, зачервено или горещо, нещо доста по-неприятно от това, което описваш... спокойно. Случвали са се подобни работи, не една мама е споделяла, но за беля никоя от тях не е прочела въпроса ти...
И на мен ми се е случи съвсем същата случка - повръщане на кафеникава, не ясна кръв, явно престояла малко в стомаха и променила вече цвета си. Тичах до болницата на тъгъдък и направих всички възможни изследвания на беба, а те - идеални, самата тя весела и игрива, леко учудена от странните екшъни около нея. Прибрахме се, продължих да си кърмя, очите на 6, 100 пъти проверих какво излиза, но нищо повече през деня не се случи. След 3-4 дни - хоп, другата госпожица се падна на същата гърда, плю и повръща кръв, при това доста повече. Тогава чак свързах кървенето с  една лека теглеща болка, която имах в началото на кърменето и двата пъти. А и двата пъти бяха първо кърмене сутринта, по-лакомо дърпане, по-голямо напрежение в гърдите... Явно е имало някакво вътрешно натъртване от невнимателна моя реакция на бебешките въртели, без рагада отвън и от по-силното сутрешно сукане-смукане са станали кръвоизливи. След това имах само един такъв случай, не толкова кръвопролитен, общо взето сега внимавам повече.
Ти се проверявай, де. Не е опасно за бебето, но все пак не е най-подходящата храна Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Само да добавя - и малко кръв да е погълната, тя оцветява доста по-големи количества кърма или стомашни сокове, така, че не си мисли страшни работи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия