моля за съвет !

  • 967
  • 8
Посъветваха ме от форума да пусна нова тема с моето питане .Чудя се как да задам въпрос за да стане по ясно на всички и да получа отговор . Много се напатих през 2007г и сега ме е ужасно страх . Накратко : след мисед в 10г.с последваха два кюретажа . След месец спешна операция от спукана фуликулярна киста / а само преди 15дни ме гледа уж най- добрия специалист в Пловдив/ Изрязаха част от яйчника . 6 месеца до декември пих противозачатъчни и направих доста изследвания .Сега чакам за тромбофилия .Досега имам увеличени нк клетки . Преди два дни доста силни болки пак отстрана на операцията - хубави кръвни изследвания и лекаря каза ,че е било ову на 9 ден и няма лошо . Притеснявам се да не съм образувала пак някаква киста .Ако имам задържан фоликул какво може да се направи да се спука и да не стане беля . Какво да правя всеки ден ли да ходя на лекар ? Лекаря препоръча дуфастон след 15 ден .А ако овуто е на 9 ден какво правим . Преди година спермограмата на съпругами била като за щатен оплодител , а сега има нарушена морфология 12% по Крюгер.Пием една шепа витамини ,фолиева и двамата сме фармацевти , но не сме си ги назначили сами . Колко дни е нормално да те боли при ову ? Възможно ли е да не са види киста на ехограф?Дайте мнение .Моля!
Виж целия пост
# 1
Тия дни почвам да пия Оргаметрил. В упътването му пише, че се пие и за "овулаторни болки". Та значи има такива случаи - болки при овулация. Само това мога да кажа.
Виж целия пост
# 2


Здравей, Кали.
При мен овулацията е на 14 ден , със много силни болки , подува ми се и матката и болките продължават до другия ден.
Кой  е този най добър доктор в Пловдив?
Виж целия пост
# 3
"Най - добрия"
Виж целия пост
# 4
Понеже никой не се включва ще побутна малко : Възможно ли е задържания фоликул 26мм . да си замине с МЦ. или по точно да се надявам ли ,че като ми е нормално като продържителност количество и ми идва на 26-27ден нямам задържан фоликул и респективно киста . Страхувам се да не се е видяла кистата при прегледите и да се е скрила зад яйчника и да се получи като първия път
Виж целия пост
# 5
Според мен си яко паникьосана  Sad. Успокой се малко, мисли по-положително. Виждам, че си изпатила много, но не чертай все черни сценарии. На мен и цикъла ми беше нормален и оплаквания никакви и имам голяма киста. Така, че гаранция франция. Не мисля, че някой може да ти даде общовалидни отговори.
Иди на още един гинеколог, нека те видят пак на ехограф. Какво от това, че си ходила при "най-добрия", това не значи, че възможностите са изчерпани. Сигурно има и други кадърни лекари при които да минеш един преглед, колкото да се успокойш! Кажи, че предния път кистата не се е видяла не ехографа. Не е нужно да споменаваш и че ходиш при друг.
А й как може киста да се скрие зад яйчника? Виж колко е голям един яйчник според информация в нета : дължина 3-4 см, ширина 2-2,5 см и дебелина 1-1,5 см . Как ще се скрие зад него нещо голямо? Мен първия първия път ме гледаха не само отпред с ехографа ами ме караха и да се обръщам настрани. Сигурно, за да огледат от всички страни.

И пак казвам спокойно!
Виж целия пост
# 6
Добрият лекар ще види кистата. Опасната киста е достатъчно голяма, за да се види.
Виж целия пост
# 7
Не знам как може да не се види ,но преди да се   наложи спешна операция на 18.06 бях при д-р Даскалов и той каза ,че всичко е наред ,а  на 02.07. вече ме оперираха и казаха спукана фуликуларна киста .На 16.05 беше абразиото заради миседа . Всичко явно се е развило много бързо и сега затова ми е притеснено .Не знам киста ли да го нареча тогава ,фоликул ли задържан ,но е факт ,че се е случило . Януари бях пак при Даскалов тогава каза ,че нямам ову и има задържан фоликул при 3 гледания на фоликуметрия..Дойде ми на 04.02 и на 10.02бях при друг лекар .Ей така отидох при друг лекар защото той ми прави и абразиото и операцията . При Даскалов отидох защото много го хвалеха във форума ,но на мен нещо ни ми хареса като анализ ,ит. н. дълго е за обяснения. Вторият лекар каза ,че съм добре ,но на другия ден ме заболя доста силно и се наложи да потърся хирург и след него пак ме гледа гинеколога . Обясни болката с настъпила овулация ,но ето сега е трети ден и пак ме боли така все едно ще ми идва . Не е въпрос за пари за преглед ,а не ми се ходи на трети лекар защото не е етично с една камара изследвания да обикалям лекарите .Затова попитах тук с надеждата някой да е имал подобен проблем и да е бил разрешен по най- добрия начин .
Виж целия пост
# 8
Какво неетично, виждаш, Кали?
Това е твоят живот и твоето здраве. За да ги запазиш - всичко е етично.
Отиди на трети лекар, пази се и пиши.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия