Какви изследвания да си направя?

  • 1 380
  • 13
Здравейте.Накратко.Дебела съм,но явно не от хранене ,а е хормонално.Преди 2 месеца тежах 97кг. От 2 месеца спортувам.
Изключила съм от храната сладко и тестено и резултата е днес 106кг Shocked Shocked Shocked. Не мисля ,че за човек 100кг -едно кафе,две ябълки,една пица и една бира са мноооооого храна за един ден.Направо се чудя какво става с мен?
Виж целия пост
# 1



 Би трябвало да си изследваш хормоните, да проверят щитовидната ти жлеза.Може да имаш и неправилна обмяна на веществата.



 Язък ти за спорта след като си на пица и бира Simple Smile

 Не се предвай, потърси лекарска помощ и успех!
Виж целия пост
# 2
И аз си мисля за хормони на щитовидната жлеза.  newsm78
Виж целия пост
# 3
TSH, FT3, FT4, TAT, MAT- след интерпретация от ендокринолог може да се наложат и други.
Виж целия пост
# 4
Хубаво е, че спортуваш, но пицата и бирата не са подходяща храна. Може би супи, салати - по-голям обем, по-малко калории.
Виж целия пост
# 5
Добре е да посетиш ендокринолог. Пусни си изследвания да си провериш хормоните.
Виж целия пост
# 6
Здравейте.Накратко.Дебела съм,но явно не от хранене ,а е хормонално.Преди 2 месеца тежах 97кг. От 2 месеца спортувам.
Изключила съм от храната сладко и тестено и резултата е днес 106кг Shocked Shocked Shocked. Не мисля ,че за човек 100кг -едно кафе,две ябълки,една пица и една бира са мноооооого храна за един ден.Направо се чудя какво става с мен?

Ами аз съм със същия проблем и ми провериха точно щитовидната жлеза и хипофизата. И в двете имам отклонения и още реално съм по изследвания. Затова не отлагай, иди на лекар, обясни и те ще ти кажат как да процедираш и какво точно да изследваш. На мен поне ми олекна, че не дебелея защото се тъпча, както вероятно всеки си мисли като ме види. Не че сега съм доволна, че имам по сериозни проблеми от кг. но какво да се прави. Стискам палци всичко да е наред и да нямаш серизони проблеми, може да е просто разтройство на метаболизма. Поискай си направление за ендокринолог и действай. Стискам палци  Hug
Виж целия пост
# 7
Изключила съм от храната сладко и тестено

Не си изключила тестено, щом ядеш пица. Вероятно има и други неща, за които се самозаблуждаваш.

Впрочем, в клиниките по ендокринология лекуват и хора с много голямо тегло, без хормонални нарушения.
Виж целия пост
# 8
Мерси за отговорите Hug .Под-Изключила съм от храната сладко и тестено-имах предвид,че съм ги ограничила и рядко си ги позволявам.
Фрезия-Още преди 5-6 месеца ми изследваха щитовидната жлеза и се оказа,че нямам отклонения Rolling Eyes.Ще изследвам и хипофизата. На теб-успешно и бързо разрешаване на проблемите Peace.
А иначе биричката отказвам да спирам Naughty-само това удоволствие ми остана Grinning.
Понеже не съм осигурена и ми е все едно на кого ще плащам   newsm78,дайте идея къде да си пусна всички изследвания ???

 
Виж целия пост
# 9
Дори и да ядеш пица и да пиеш по една бира, според мен това не е достъчно да качваш килограми. Така, че най-вероятно е здравословен проблема.
А защо не отидеш първо на ендокринолог и той да ти посочи кои хормони да изследваш? Пък можеш да вземеш предвид и горните. Wink
Също може да посетиш диетолог, но това според мен трябва да е втората стъпка. Wink
Виж целия пост
# 10
Мога да ти препоръчам ендокринолог, т.к. аз лекувам щитовидна и хипофиза. А за изследвания най-добри Бодимед, на Позитано и Цибалаб. Но първо някой трябва да ти каже какво да изследваш.
Виж целия пост
# 11

Понеже не съм осигурена и ми е все едно на кого ще плащам   newsm78,дайте идея къде да си пусна всички изследвания ???

 
Бодимед.
Виж целия пост
# 12
Килограмите са много за да си правиш  сама експерименти с храненето. С Боди-мас-индекс  над 30 шега не бива. Иди на ендокринолог, а мен ако питаш и на диетолог - има известни лекари специалисти.
Много е възможно да имаш хиперинсулинемия с инсулинова резистентност, което е само една стъпка преди диабет-а втори тип - затова - на лекар!
Виж целия пост
# 13
Килограмите са много за да си правиш  сама експерименти с храненето. С Боди-мас-индекс  над 30 шега не бива. Иди на ендокринолог, а мен ако питаш и на диетолог - има известни лекари специалисти.
Много е възможно да имаш хиперинсулинемия с инсулинова резистентност, което е само една стъпка преди диабет-а втори тип - затова - на лекар!


Да напълно си права, аз така качих 25 кг за по малко от 6 месеца и стигнах заветните 99 кг, оказа че е проблем с инсулина , така че иди на ендокринолог задължително
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия