Как се дава осцилококцинум на 7 месечно бебе?

  • 10 110
  • 25
Моля някой да ми каже в колко вода се разтваря и по колко пъти на ден. Съжалявам, ак се повтарям, но нямам време да търся. Детето ми е с температура.
Благодаря.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Нямаш ли листовката на продукта, там е написано. Дава се взависимост дали е превантивно, дали е начало на грипа или простудата или е в трескавия период. Мисля, че за последните две беше сутрин и вечер. По принцип се изсипват гранулките под езика, но за малките бебета се разтваря в мъничко водичка. Недей в много, важното е да го изпие. Аз го давах в 2мл вода разтворен и след това със спринцовката от Нурофена или Панадола, става лесно и бързо. Имам листовката някъде тук, ако искаш мога точно да проверя за честотата.  Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря, Блонди. Имам листовка, но на нея пише за деца под една година да се разтваря във вода и до там. Сега ми отговориха и в друга тема.
Виж целия пост
# 3
аз разтварям в малко топла водичка
Виж целия пост
# 4
Аз разтварям в малко вода. Peace
Виж целия пост
# 5
С малко топла вода и си биберона,той е сладък и го харесват децата.Аз давах по 1/2 по 3 пъти на ден.Така ми каза педиатърката.
Виж целия пост
# 6
в много малко вода разтваряш тубичката
Виж целия пост
# 7
Разтварях в хладка водичка по една капсула . Сега уж сме по-големи и му казвам,че това са бонбони и милото седи и чака с отворена уста. то ова са и едниствените "бонбони" ,които яде.
Миналата зима изкарахме с него така всяка седмица по една капсула и не е боледувал. Много сьм доволна.
Виж целия пост
# 8
Блонди, не е точно така.

Дава се по 1/2 тубичка на седмица, ако е превантивна мярка. Дава се по 1 цяла разпределена за деня. В продължение на 3 дни, ако детето има симптоми. Оксцилококцинума няма по-дълготрайно действие от 3 дни, следователно при малките деца може и малко по-дълго да се дава 4-5.

Топченцата се разтварят в малко вода - в лъжичка (или в спринцовката на Нурофена, да, много е удобно) и се дават 15-30мин преди ядене.  Peace

И много важно нещо - преди или след прием на хомеопатично лекарство да НЕ се приема МЕНТА. "Деактивира" свойстава на хомеопатията.  Peace
Виж целия пост
# 9
ако е профилактично-давай по малко
Виж целия пост
# 10
Разтварях го м 2 мл вода в спринцовката, така по- лесно го приемаше, отколкото с лъжичка.
Превантивно съм давала по 1 капсулка дневно в продължение на 3 дни.
Виж целия пост
# 11
Блонди, не е точно така.
Дава се по 1/2 тубичка на седмица, ако е превантивна мярка. Дава се по 1 цяла разпределена за деня. В продължение на 3 дни, ако детето има симптоми. Оксцилококцинума няма по-дълготрайно действие от 3 дни, следователно при малките деца може и малко по-дълго да се дава 4-5.

Хм, явно си по-запозната от производителите на препаратът  Wink

Ето какво пише в листовката:

За профилактика - по една тубичка дневно.
При симптоми - 1 тубичка. Приемът се повтаря 2 до 3 пъти в интервал от 6 часа.
При изявена клинична картина - 1 доза сутрин и една вечер. От един до 3 дни.
Може да се приема и 1 час след хранене или 15мин преди. За деца под годинка - да се разтвори във вода. НИКЪДЕ не се споменава разделяне на дозата, нито прием от 4-5 дни. Моля те да внимаваш какви съвети даваш, освен ако не си хомеопат  Peace
Виж целия пост
# 12
Блонди, не е точно така.
Дава се по 1/2 тубичка на седмица, ако е превантивна мярка. Дава се по 1 цяла разпределена за деня. В продължение на 3 дни, ако детето има симптоми. Оксцилококцинума няма по-дълготрайно действие от 3 дни, следователно при малките деца може и малко по-дълго да се дава 4-5.

Хм, явно си по-запозната от производителите на препаратът  Wink

Ето какво пише в листовката:

За профилактика - по една тубичка дневно.
При симптоми - 1 тубичка. Приемът се повтаря 2 до 3 пъти в интервал от 6 часа.
При изявена клинична картина - 1 доза сутрин и една вечер. От един до 3 дни.
Може да се приема и 1 час след хранене или 15мин преди. За деца под годинка - да се разтвори във вода. НИКЪДЕ не се споменава разделяне на дозата, нито прием от 4-5 дни. Моля те да внимаваш какви съвети даваш, освен ако не си хомеопат  Peace

Не съм аз по-запозната, а личният ни доктор - Хомеопатик. С дългогодишната си практика се е убедил кое и как най-добре действа Peace Не си го измислям аз.

Листовакта е за възрастни.
Виж целия пост
# 13
Не съм аз по-запозната, а личният ни доктор - Хомеопатик. С дългогодишната си практика се е убедил кое и как най-добре действа Peace Не си го измислям аз.
Листовакта е за възрастни.

Ако има разлика в предписаните дози, то това може да го даде като съвет само хомеопат лично на майката, не и по интернет  Peace Не казвам, че си го измисляш, а че не е редно да се дават такива съвети така.
Листовката определено не е за възрастни. Препаратът става от новородени до възрастни. И е за всички, детски листовки няма.  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Блонди, не искам да споря. Нашият Хомеопат ми го е казвал не веднъж и не само на мен. Има разлика в дозировката за деца и за възрастни, моля те.

Позволи и на някой друг да има по-различна гледна точка от твоята, която може би е по-вярната.

Нека авторката си прецени. И в двата варианта няма да й навреди препарата, а само ще й помогне. Казвам, кое ще е по-ефикасното, но не според мен, а според доктора.

И на листовката не пише, че не бива да се приема мента, но е така.  Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия